More

  Podcast resmi olarak YouTube Music’e geliyor

  Aylarca süren geliştirme sürecinin ardından YouTube bugün, podcast’in yakında bir bütün olarak platformdaki podcast desteğinin bir parçası olarak YouTube Music aracılığıyla dağıtılacağını resmen duyurdu.


  9to5Google’ın bir dosyası var Bülteni yeniden başlatın eklenen yorumlar ve diğer bilgilerle en büyük Google hikayelerini vurgulayan. Buradan kaydolun!


  Brooklyn’deki On Air Fest’teki “Hot Pod Summit” sırasında YouTube’dan Kai Chuk, podcast’lerin “yakın gelecekte” YouTube Music’te kullanılabileceğini resmen duyurdu.

  Duyuru henüz yayınlanmadı, ancak ilk ayrıntılar arasında YouTube Music’in ekran kilitliyken bile podcast yayınlayacağı yer alıyor, örneğin Arielle Nissenblatt SquadCast.fm cıvıldamak.

  Alban Deresi vızıltı cıvıldamak YouTube Müzik podcast deneyiminin önce ses olacağı ve “ses ve video deneyimini birleştirme”nin yanı sıra bir cihazda bir podcast’i başlatmadan diğerinde bitirmeyi içermesi de dahil olmak üzere duyurudan daha fazla ayrıntı.

  Bir e-postada YouTube, içerik oluşturucuların podcast’lerini “bu yılın sonlarında” RSS yoluyla yükleyebileceklerini ve ayrıca YouTube Music’in şimdilik yalnızca ABD’deki podcast’leri destekleyeceğini açıkladı.

  Yakında ABD’deki kullanıcılar için sesli ve görüntülü podcast’leri ilk olarak YouTube Music’e getirmeye başlayacağız. Bu, kullanıcıların YouTube’da zaten sevdikleri podcast’lerin dinlemek istedikleri her yerde kullanılabilir olmasına yardımcı olacaktır.

  Ayrıca YouTube Studio’da podcast oluşturma özelliğini kullanıma sunarak içerik oluşturucuların videolarını podcast olarak belirlemelerini kolaylaştırıyoruz. Podcast oynatma listeleri, youtube.com/podcasts için uygunluk, podcast rozetleri ve YouTube Music uygulamasına dahil olma gibi YouTube’daki mevcut ve gelecek podcast özellikleri için uygun olacaktır.

  HotPod Zirvesi’nde YouTube’un podcast’ler için sesli reklamlar sunacağından da bahsetti. YouTube’da, Spotify ve diğerleri gibi özel podcast anlaşmaları başlatma çabaları hakkında bir haber yok.

  Görünüşe göre, Google Podcasts olmayacak YouTube Music’e podcast eklenmesi sonucunda hemen durduruldu.

  Reklam YouTube’a daha fazla eklendi Podcast önerecek Kullanıcının dinleme alışkanlıklarına ve bu YouTube kanallarına göre Belki Bir noktada “Podcast’lere” ayrılmış bir sekmeniz var. YouTube da açıkladı Podcast’lerdeki müzik hakları videolardakilerle aynı olacaktır.

  Bu haber, YouTube’un yeni bir testin parçası olarak birkaç yeni masaüstü podcasting aracını piyasaya sürmesinden sadece birkaç gün sonra geldi. Bu araçlar, podcast’leri platformun “Oluştur” düğmesine yüklemenin özel bir yolunun yanı sıra küratörlük ve podcast analitiği araçlarını içerir. YouTube’un podcast hedefleri ilk olarak 2021’de şirketin planlarından bazılarını ayrıntılı olarak açıklayan bir raporla ima edildi. Sızdırılan slaytlar ayrıca, bugünün duyurusunu yapan Kai-chuck adlı YouTube’un platformun “Podcast Lideri” olarak neler beklediğini de ayrıntılı olarak açıkladı. 2022’de YouTube, podcast’lere ayrılmış bir sayfa ekledi ve daha sonra YouTube’da podcast’ler için bir en iyi uygulamalar kılavuzu yayınladı.

  YouTube Music ayrıca bu hafta Android ve iOS uygulaması için yeni bir “Radyo Yarat” işlevini duyurdu.

  YouTube Müzik hakkında daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here