More

  Pixel Watch tam bir Gmail veya Calendar Wear OS uygulaması alacak mı?

  Android Wear ve Wear OS 3 arasındaki sabitlerden biri, saatlerde özel Gmail veya Google Takvim uygulamalarının bulunmamasıdır. Yeni donanım ve donanım geliştirme telaşının ortasında, Google’ın önemli işlemler için zengin bildirimlere olan güvenini yeniden düşünmesi giderek daha yararlı hale geliyor.

  Android Wear’ın ilk yinelemesiyle, Google, saatinizle etkileşimde bulunmanın birincil yolu olarak en alt satıra yerleştirildi. Google Asistan’dan gelen bağlamsal kartların yanı sıra, okumak için genişletebileceğiniz Gmail’dekiler gibi bildirimleriniz de olacak.

  Bugün, Gmail bildirimleri tüm e-postaları okumanıza, bir saat içinde yanıt göndermenize (klavye, ses veya emoji aracılığıyla), arşivlemenize, silmenize veya telefonda açmanıza olanak tanır. Pixel Watch’ta, e-postaları görmek için yukarı kaydırabilirsiniz ve diğer tüm uyarıların yanında yaşarlar.

  Apple Watch’ta olduğu gibi, gelen kutunuzu ve diğer klasörleri görmek için açabileceğiniz bir “Gmail” uygulaması yoktur. Google, geliştiricilerin “uygulamaları tasarlarken aşağıdaki ilkeleri göz önünde bulundurmasını” zorunlu kılar:

  • odaklanmış: İnsanların işlerini saniyeler içinde halletmelerine yardımcı olmak için kritik görevlere odaklanın.
  • sığ ve doğrusal: İki düzeyden daha derin hiyerarşiler oluşturmaktan kaçının. Mümkün olduğunda içeriği ve gezinmeyi satır içi olarak görüntülemeyi hedefleyin.
  • taslak: Uygulamalar kaydırılabilir. Bu, kullanıcıların saatte daha fazla içerik görmesi için doğal bir harekettir.

  Birinci taraf uygulamaları büyük ölçüde bunu yansıtır ve çoğu giyilebilir uygulamanın daha karmaşık (veya maliyetli) bir şey sunmak yerine kısa ve öz bir biçim alması sonucunda kullanımı kolaydır. En basit e-posta uygulaması, bir notun veya yapılacaklar istemcisinin karmaşıklığına bir şekilde uyabilir ve Wear OS bunun için en iyisi olacaktır. Klasör listesi, e-posta listesi ve mesaj gövdesi, bu hiyerarşiye aşina olan kullanıcılar için kabaca üç katmanlıdır.

  Özel menü kesinlikle ana bildirim akışıyla rekabet edemeyecek kadar basit, saat yüzünün karmaşıklığı ise ne kadar harika olabileceğini gösteriyor. Microsoft’tan ve bir saat yüzüne bile sahip olan Outlook Wear OS uygulamasından da net bir emsal var.

  Bu arada, Wear OS biraz daha kişiselleştirilmiş bir takvim deneyimi sunar. İlişkili tüm ayrıntıları görme yeteneği ile üç günlük etkinlikleri gösteren bir Ajanda uygulaması var. Çeşitli komplikasyonlar aracılığıyla veya anlık randevuları gösteren kullanışlı bir kutucuk olarak erişilebilir.

  Listeyi en az bir haftalık etkinlikleri gösterecek şekilde genişletmek, Google’ın haftalık ve aylık görünümler eklemenin yanı sıra Takvim deneyimini iyileştirebileceği minimum düzeydir. Apple ve Samsung’un kendi yaklaşımlarına sahip olduğu giyilebilir cihazlarda takvim uygulamaları tasarlamak daha zordur, ancak Wear OS’nin bugün sunduğu stok deneyimi çok soyut. Hem e-posta hem de takvim istemcileri için, yalnızca bir Google Asistanı olmayan temel bir oluşturma/oluşturma kullanıcı arabirimi kullanışlı olacaktır.

  Başka bir kişisel istek de, Google’ın ya görevleri (özellikle yaklaşan Google Görevler zammı ile) gündemde birleştirmesi ya da özel bir liste görünümü olması için kendi uygulamasını tanıtmasıdır. İlki, mobil uygulamaya mevcut entegrasyon göz önüne alındığında daha olası görünüyor.

  Ekibin büyük ekranı optimize etmeye neden daha fazla yatırım yaptığı anlaşılır olsa da Google Workspace’in giyilebilir cihaz satın alması somut bir fark yaratacaktır. Yeterince kullanıcı geri bildiriminin sonunda Google’ın Wear OS’ye daha fazla karmaşıklığı kabul etmesine ve tanıtmasına yol açacağını düşünüyorum. Akıllı saatler kesinlikle bu ilerleme durumuna ulaşır.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba