More

  Pixel 6 Pro için Android 13 QPR1 yüz tanıma kilidinin ayrıntıları

  Nisan ayında, Pixel 6 Pro’nun Yüz Tanıma Kilidi ile piyasaya sürülmesi gerektiğini bildirmiştik ve o zamandan beri Google’ın yeteneği geliştirmeye devam ettiğini ayrıntılı olarak açıkladık. Android 13 QPR1, Pixel Face Unlock deneyiminin son kullanıcı için nasıl olacağını gösteriyor.

  APK Analizi Hakkında: Bu APK Insight gönderisinde, Google’ın Play Store’a yüklediği bir uygulamanın en son sürümünü kaynak koda dönüştürdük. Bu dosyaları (Android uygulamaları söz konusu olduğunda APK dosyaları olarak adlandırılır) kaynak koda dönüştürdüğümüzde, bu ipucu içinde gelecekteki potansiyel özelliklerde farklı kod satırları görebiliriz. Google’ın bu özellikleri sağlayıp sağlayamayacağını ve bunların ne olduğuna ilişkin yorumumuzun eksik olabileceğini unutmayın. Bununla birlikte, şarj olduklarında nasıl görüneceklerini size göstermek için, süresi dolmak üzere olanları etkinleştirmeye çalışacağız. Bunu göz önünde bulundurarak okumaya devam edin.

  Android 13 QPR1 Beta 1 bugün yayınlandı ve neler beklendiğini açıklayan birkaç ileti dizisini içeriyor. Yeni başlayanlar için Google, “Yüz Kilidini Açma, yeterince ışık olduğunda ve maske veya koyu renkli gözlük takmadığınızda en iyi şekilde çalışır” diyor.

  Koyu renkli güneş gözlükleri önerilmezken, normal özellikler desteklenir:

  Normalde gözlük takıyorsanız kurulum sırasında takabilirsiniz.

  Aydınlık ortamlar isteniyorsa, Google’ın en son yaklaşımının kamera merkezli olduğu ve ek donanım gerektirmediği aşağı yukarı onaylanır. Bu, tüm süreci hızlandırmak için Pixel 4’ün kızılötesi kameralar, bas-çek ve sel aydınlatma ve Soli Motion Sense kombinasyonundan büyük ölçüde farklıdır.

  Bunun yerine, Pixel 6 Pro’daki öne bakan kamera, yüzünüzün derinlik haritalarını oluşturmak için Çift Piksel Otomatik Odaklamayı (DPAF) önemli ölçüde desteklerken, Google, fotoğrafik bağlamlarda daha hızlı, daha doğru ve enerji tasarruflu yüz algılamaya izin verdiği için Tensor’a itibar eder. Bu arada, DPAF hem Pixel 7 hem de 7 Pro’da mevcut gibi görünüyor, ancak daha küçük Pixel 6’nın kesinlikle onu desteklemeyen bir ön çerçevesi var. Bu teknolojiler, bu yeni Yüz Tanıma Kilidi için donanım temellerini büyük ölçüde sağlıyor gibi görünüyor.

  Daha önce Pixel 4’te kullanılan yüzün yerini alan bu eşlik eden animasyonda gösterildiği gibi, tarama işlemini başlatmanız için “telefonunuzu göz hizasında tutmanız” istenir. İki yüze izin veren Apple Face ID’ye kıyasla yalnızca bir yüz desteklenir. (eşinize yöneliktir) .

  Doğruluk açısından Google, Face Unlock’un “güçlü bir model, PIN veya şifreden daha az güvenli” olduğu konusunda uyarıyor. Ek uyarılar şunları içerir:

  • Telefona bakmak, istemediğiniz halde kilidini açabilir.
  • Başka bir kişi, gözleriniz kapalı olsa bile yüzünüze tutarsa ​​telefonunuzun kilidini açabilir.
  • Telefonunuzun kilidi, size çok benzeyen, aynı kardeş gibi biri tarafından açılabilir.

  Günlük kullanım açısından, Face Unlock, “telefonunuzu elinize almanızı veya ekrana dokunmanızı” gerektirir. Tarama, telefonunuz her zaman açık ekrandan (AOD) kilitli ekrana geçtiğinde başlamalıdır.

  Yüz Tanıma Kilidi ile ilgili yeni kod, Android 13 QPR1 Beta 1 çalıştıran Pixel 6 Pro’daki kodla “Trafik Işığı” olarak anılıyor. Pixel 6 veya 6a’da benzer bir referans bulunamadı.

  QPR1, Aralık’ta istikrarlı hale gelirken, Pixel 7 ve 7 Pro’nun Ekim’de çıkması bekleniyor. QPR1’de Yüz Kilidi Aç simgesinin varlığı, amiral gemisinde piyasaya çıktıktan sonra gerçekten de Pixel 6 Pro’ya geleceğinin bir işareti olabilir. Elbette, gerçekten piyasaya sürülene kadar hiçbir şey kesin değildir, ancak Yüz Kilidini Açma, Pixel 6 Pro için daha olası hale geliyor.

  Bazı APK Insight kod çözücülerinin yararlandığı JEB Decompiler sayesinde.

  Dylan Russel Bu makaleye katkıda bulunun.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba