More

  Oppo ve OnePlus Avrupa’dan ayrılabilir

  Oppo ve OnePlus, Avrupa’daki bazı önemli pazarlarda akıllı telefon ve diğer cihazların satışını durdurabilir.

  tarafından rapor edildi 36 kriptonlu Bugün “konuya yakın” kaynaklar, Oppo ve OnePlus’ın İngiltere ve Almanya da dahil olmak üzere Avrupa’nın bazı bölgelerinden ayrılmayı planladığını söylüyor. Bunun nedeni, ilk başta bölgedeki akıllı telefon satışlarının düşmesini içerdiği bildirilen bir dizi faktör.

  Avrupa’da akıllı telefon satışları bir bütün olarak 2022’de %17 düştü ve Oppo’nun Avrupa’daki yıldan yıla satışları yalnızca 2022’nin dördüncü çeyreğinde %39 düştü. Bu çatışmanın bir kısmı, bu ülkelerden bazılarında piyasanın işleyişinden kaynaklanmaktadır. Operatör (taşıyıcı) satışlarının ABD gibi pazara hakim olduğu İngiltere örnek olarak öne çıkıyor.

  Avrupa’da Oppo ve OnePlus’ın karşı karşıya olduğu bir diğer önemli sorun da patent anlaşmazlıkları. İki marka aslında geçen yıl bir dava sonrasında Almanya’daki satışlarını durdurmak zorunda kalmıştı. Aynı ihtilaf Finlandiya, İsveç, Hollanda ve Birleşik Krallık’ta da geçerlidir, ancak sonuç olarak bu ülkelerin hiçbiri cihaz yasakları yayınlamamıştır.

  Twitter’da Max Jambor, Oppo ve OnePlus’ın Almanya, İngiltere, Fransa ve Hollanda’dan başlayarak “Avrupa’dan çekileceğini” söyleyerek orijinal raporu destekledi.

  Ancak, OnePlus o zamandan beri bu raporları yalanladı. bir açıklamada kenarOnePlus, Avrupa ve Birleşik Krallık’ta “istikrarlı operasyonlarını sürdürdüğünü” ve “Avrupa’ya yatırım yapmaya devam edeceğini” söyledi. Ancak Oppo konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

  OnePlus, Avrupa ve İngiltere’den ayrılmayacak ve yerel pazarlarda istikrarlı operasyonlarını sürdürmeyecek. OnePlus, Avrupa’ya yatırım yapmaya ve kullanıcılarına daha yenilikçi ürün ve çözümler sunmaya devam edecek.

  Özellikle Oppo, Find X6 serisini bu ayın başlarında piyasaya sürdü ve şirketin Find serisi için olağan modeline uymayan küresel bir lansmanla ilgili herhangi bir ayrıntıdan bahsetmedi. Bunun ilgili olmasını bekliyorduk, ancak kesin olarak söylemek zor. Bu arada, OnePlus şu anda Avrupa’da lansmanı onaylanan OnePlus Pad’i piyasaya sürmek için hazırlanıyor.

  Oppo ve OnePlus hakkında daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here