More

  Oppo çip tasarım birimini kapatıyor

  Oppo, son birkaç yıldır akıllı telefonlarda kendi yonga setleriyle deneyler yapıyordu, ancak şirket yonga seti tasarım birimini aniden kapattığı için bu da sona erecek gibi görünüyor.

  Önceden belirtildiği üzere Güney Çin Sabah PostasıOppo, çip tasarımı yan kuruluşu Intelligence’ı kapattı. Şirket, “küresel ekonomi ve akıllı telefon pazarındaki belirsizlikleri” gerekçe göstererek kapanışı duyurdu.

  Görünüşe göre, personel kapatmayı Oppo’nun genel onayından bir günden daha kısa bir süre önce öğrendiğinden, kapatma oldukça ani bir şekilde ele alındı. Hatta raporda adı geçen bir çalışan, kapatmanın o kadar hızlı olduğunu ve bir dizüstü bilgisayar almak için ofise geri dönmelerine izin verilmediğini söyledi. Zika ayrıca iki haftadır yeni iş ilanları yayınlıyor.

  Oppo Find X5 serisinde yer alan MariSilicon X de dahil olmak üzere Oppo’nun niş çip tasarımlarından zeka sorumluydu. Bu çip, görüntü işlemeyi iyileştirmeyi amaçlıyordu ve o zamandan beri diğer Oppo amiral gemisi telefonlarında göründü. Üstelik MariSilicon Y, ses işlemeyi iyileştirmek için tasarlanmış bir çipti. Oppo’nun, Google’ın Tensor’ına benzer şekilde akıllı telefonlar için kendi yonga seti üzerinde çalıştığı da söyleniyor. Oppo’nun çip tasarımları için 1,4 milyar dolardan fazla harcadığı tahmin ediliyor.

  Oppo hakkında daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun