More

  OnePlus sonunda bir periskop yakınlaştırma kamerası benimseyebilir

  Son birkaç yıldır akıllı telefonlardaki büyük trend, “periskop” yakınlaştırma kamerası oldu ve görünüşe göre OnePlus, yakında çıkacak bir sürümde bu teknolojiyi nihayet benimseyecek.

  Akıllı telefonlardaki periskop lensler, 2-3 katın üzerinde büyütme sağlar. Google, 5 kata kadar optik yakınlaştırmaya ulaşmak için Pixel telefonlarındaki teknolojiyi kullanıyor, Samsung, Ultra cihazlarında 10x telefoto lens için kullanıyor ve sayısız başka marka da gemiye atlıyor. Hatta Apple’ın yaklaşmakta olan iPhone’unda bir periskop lensi tanıttığı bile söyleniyor.

  Ancak şaşırtıcı bir şekilde OnePlus, akıllı telefonlarında henüz bir yakınlaştırma lensi kullanmadı. OnePlus 10 Pro ve OnePlus 11, sırasıyla 3,3x ve 2x’te geleneksel yakınlaştırma yöntemlerini kullanarak maksimuma çıktı.

  Bu yakında değişebilir gibi görünüyor. Dijital sohbet istasyonu Weibo’da, OnePlus’ın test aşamasında olan bir “periskop siparişi” olduğunu bildirdi. OnePlus’ın hangi düzeyde optik yakınlaştırmayı hedeflediği net değil, ancak markanın nihayet atladığı gerçeğini görmek güzel.

  Bu, önümüzdeki yıl bir ara OnePlus 12’de piyasaya sürülmeli. OnePlus’ın bir sonraki akıllı telefonunun ilk katlanabilir telefonu olması bekleniyor ve bu, teknolojinin piyasaya sürülmesi için nispeten garip bir yer olacak. Periskop lensler, Google’ın teknolojiyi tanıtan yeni Pixel Fold’un yanı sıra Huawei Mate X3 ve diğer birkaçıyla katlanabilir cihazlarda çok nadirdir. Ancak çoğu, alan uğruna temel kamera donanımına bağlı kalıyor.

  OnePlus hakkında daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba