More

  OnePlus Pad’de parmak izi sensörü yok

  OnePlus Pad’in pek çok iyi yanı var, ancak alıcıların satın almadan önce fark etmeyebilecekleri bir şey, tabletin herhangi bir güvenli biyometriden yoksun olmasıdır – parmak izi sensörü veya uygun bir değiştirme olmadan gelir.

  OnePlus Pad resmi olarak 8 Mayıs’ta ön siparişler açıkken piyasaya çıkıyor. Ve kağıt üzerinde, bu tabletin pek çok faydası var. Güçlü bir MediaTek Dimensity 9000 yongası ve 144 Hz’de çalışan 11,61 inç panelli geniş, hızlı ekranı vardır. Artı, resmi aksesuarlar ve 479 dolarlık çok büyük olmayan bir fiyat etiketi var. Ayrıca ilk kullanımımızda oldukça sağlamdı – önümüzdeki hafta tam incelememizi yapacağız.

  Ancak gözden kaçırması kolay olan bir şey var. Tablette parmak izi sensörü bulunmadığından, OnePlus Pad’in herhangi bir biyometrik kimlik doğrulaması yoktur.

  Biyometri, Android cihazlarda yaygın olan parmak izi sensörleri ve Apple’ın gelişmiş, yüksek doğruluklu sensörler kullanan yüz tanımaya büyük yatırımlar yapmasıyla modern akıllı telefonlar ve tabletler için önemli bir nokta haline geldi. Bu güvenli kilit açma biçimleriyle, çoğu kullanıcı, bankacılık veya hassas verileri yönetme gibi işlemler için kullanılan güvenli uygulamalar da dahil olmak üzere, sürekli olarak parolalarını girmek zorunda kalmamanın keyfini çıkarır.

  Yine de OnePlus Pad’de, güvenli bir biyometri biçimi yoktur. Parmak izi sensörü yok ve güvenli yüz tanıma kilidi yok. Tablette yüz tanıma kilidi var, ancak herhangi bir ek sensör olmadan yalnızca selfie kamerayı kullandığı için güvensiz kabul ediliyor ve hassas uygulamalar için kullanılamıyor.

  bir açıklamada 9to5GoogleOnePlus, ekran içi parmak izi sensörünün “normal olmadığı” ve yana monte parmak izi sensörünün, güvenli biyometriyi hariç tutma nedenleri olarak “o kadar verimli olmadığı” sonucuna vardı.

  OnePlus Pad, hem şifreyle hem de yüzle kilit açmayı destekler. Parmak iziyle kilit açma desteklenmez. Büyük ekranlı bir cihaz olarak, alt ekran parmak iziyle kilit açma, bir akıllı telefonda kullanılan yöntem kadar doğal değildir ve yan parmak iziyle kilit açma o kadar verimli değildir. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak için kullanıcıların en çok istediği ve en sık kullandığı özelliklere öncelik verdik.

  9to5Google’ın Alımı

  Ben sadece burada uçuruldum.

  OnePlus, Samsung’un son birkaç nesildir Galaxy Tab S serisinde ekran altı sensörler kullanmasına ve Apple’ın şu anda iPad’de ve cihazlarda yana monte parmak izi sensörleri kullanmasına rağmen parmak izi sensörlerinin tabletlerde mükemmel olmadığına neden oluyor bu daha hesaplı Önsöz.

  Buradaki asıl faktör, hangi özelliklerin “daha sık” kullanıldığına öncelik verilmesidir. Kişisel olarak, cihazınızda, cihazın kilidini açmak için kullanılan herhangi bir yöntemden daha fazla özellik düşünemiyorum.

  Belirtildiği gibi, OnePlus Pad incelememiz önümüzdeki hafta çıkacak, ancak burada biyometri eksikliğinin bu tablet için kişisel bir anlaşma kırıcı olduğunu şımartacağım.

  OnePlus hakkında daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index