More

  OLED iPad Pro ve MacBook Pro ekranları artık resmi bir proje

  Uzun zamandır OLED iPad Pro ekranlarına geçiş yapılmasını bekliyorduk, bunu MacBook Pro modelleri takip edecek ve yeni bir tedarik zinciri raporu, projenin artık bir Apple tedarikçisi için resmi olduğunu söylüyor.

  Apple’ın panelleri geliştirmek için bir “yerel ekran şirketinden” istediğini söylüyor – LG muhtemelen ikincil bir tedarikçi olmasına rağmen, neredeyse kesinlikle Samsung’a atıfta bulunuyor …

  arka plan

  Daha önce Apple’ın sunduğu yol haritasından bahsetmiştik. Bu, hala eski Mac’lerde ve daha ucuz iPhone’larda kullanılan geleneksel arkadan aydınlatmalı IPS LCD ile başladı.

  Sırada miniLED arkadan aydınlatmalı IPS LCD vardı. Apple, iPad Pro modelleri için buna geçti ve şimdi yeni MacBook Pro’da kullanıyor.

  OLED yavaş yavaş daha küçük ekranlardan daha büyük ekranlara geçiyor. Apple, OLED’i ilk olarak iPhone X ile başlayarak iPhone’a getirmeden önce Apple Watch’ta benimsedi. Şirket bunu henüz iPad’lerde veya MacBook’larda kullanmıyor ancak sürecin önümüzdeki yıl başlaması bekleniyor.

  MicroLED: MiniLED ile ismin benzerliğine rağmen, bu tamamen farklı bir teknolojidir ve hala gelişimin çok erken bir aşamasındadır. OLED’de olduğu gibi, muhtemelen önce Apple Watch’a, ardından bu sırayla iPhone’lara, iPad’lere ve Mac’lere gelecek.

  2024’te OLED iPad Pro modelleri için çalışmalar sürüyor

  İlk OLED iPad modelinin başlangıçta geçen yıl olması bekleniyordu, ancak pandeminin tedarik zincirlerinde yarattığı devam eden baskı, Apple’ın 2021’in sonlarına kadar bu programdan çoktan ayrıldığı anlamına geliyor. İlk OLED iPad Pro modellerinin şimdi 2024’te olması bekleniyor.

  Apple’ın gereksinimlerini karşılayacak ekranlar geliştirmek zaman alır ve ET Haberleri Apple’ın artık gerekli panelleri geliştirmesi için Koreli bir ekran üreticisine resmi onay verdiğini söylüyor.

  Apple, yerli bir ekran şirketine iPad için iki tür OLED paneli ve MacBook için iki tür OLED geliştirmesi için sipariş verdi ve Stone Partners da dahil olmak üzere sektörden gelen raporları 18’inde özetledi.

  Belirli panel türleri, iPad için 10,86 inç ve 12,9 inç ve MacBook için 14 inç ve 16 inçtir. Yerli teşhir firmaları ve ilgili parça ve malzeme firmaları, resmi proje başlangıcı ile pano geliştirmeye başladılar. Konuya aşina olan bir kaynak, “10 inçten 16 inç’e kadar farklı kart geliştirme çalışmaları devam ediyor” dedi.

  Raporun belirttiği gibi bu boyutlar, iPad Pro ve MacBook Pro modelleriyle uyumlu olacak.

  İlginç bir şekilde, ET Haberleri Hangi şirketin yeşil ışık yaktığını söylemiyor, yalnızca panelleri muhtemelen hem Samsung hem de LG’nin yapacağını söylüyor.

  Samsung Display ve LG Display’in iPad’de kullanılacak OLED ekranları sağlaması muhtemel. Her iki şirket de iPhone OLED tedarikçisidir. iPad OLED’in altıncı nesilde seri üretilmesi bekleniyor (1500 x 1850 mm, alt tabaka boyutuna göre nesillere bölünmüş). Samsung Display’in Asan ve Chungcheongnam-do’da 6. nesil hattı kullanması ve LG Display’in Paju’da 6. nesil hattı kullanması bekleniyor.

  Bununla birlikte, Samsung genellikle Apple’ın birincil ekran tedarikçisi olurken, LG ikincil tedarikçi olmuştur, bu nedenle akıllı para, ilk önce devreye alınan eski şirkette olacaktır.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index