More

  Nord Buds 2 yüksek fiyata değmez

  OnePlus’ın fiyatı şaşırtıcı derecede düşük tutarken geçen yılki Nord Buds ile başardığı şey, temel kulaklıkları 2022’nin en iyi ses çözümlerinden biri haline getirdi. Şirketin en son sürümü olan Nord Buds 2 ile, olup olmadığını söylemek zor Fiyat artışı, yapılan birkaç iyileştirmeye değdi.

  Nord Buds incelememizde, ucuz ama güçlü kulaklıklarda önemli olan işlevleri ve özellikleri bir araya getirdiği için OnePlus’ı övdük. 40 $ karşılığında, kullanıcılar kendilerini biraz belirgin bas ile mükemmel derecede yetkin bir ses profili elde ederken buldular. Yine de Nord Buds, birlikte zaman geçirdiğimiz yaklaşık 200 $ ‘lık kulaklıklarla rekabet ederken bile 40 $’ a kesinlikle harika geliyordu.

  yakalamak? Nord Buds, ANC, şeffaflık modu, kablosuz şarj ve daha fazlası gibi tüm yüzeysel özelliklerden yoksundur. OnePlus’ın orta seviye Nord Buds’ları önce sağlam bir şekilde inşa edildi ve iki kişilik ortalama bir akşam yemeği fiyatına, kimin umurunda?

  Nord Buds 2 için OnePlus, özellik seti hakkında birkaç şeyi değiştirmeye karar verdi.

  Yapılar

  İlk bakışta Nord Buds 2 kasa tasarımında bazı büyük farklılıklar var: Yeni model, keskin plastik kenarlar yerine elde daha iyi hissettiren radyal bir kenara sahip. Bu değişiklikle kasa daha küçük hissettiriyor, ancak bir saç kadar daha uzun – sadece 1-1/8 inç uzunluğunda.

  Diğer küçük değişiklik, malzemenin rengidir. Nord Buds 2, benekli beyaz veya siyah olarak gelir ve beyaz varyantta mavi boyada küçük farklılıklar bulunur. Böylece beyaz versiyonun kapağı gümüş rengindedir.

  Bu iki özelliğin yanı sıra, ikisi de tamamen aynıdır. Arkadaki aynı USB-C bağlantı noktası, aynı LED durumu, aynı kablosuz şarj eksikliği.

  Kasa açıldığında sizi önceki modelin tasarımına benzeyen iki kulaklıkla karşılıyor, ancak dokunmatik sensör içbükey yerine sıkılmış gibi geliyor. Açık kapak hareketi de eski kasaya göre daha dengeli bir his veriyor.

  Ayrı ayrı kulaklıklara bakıldığında, benzer tasarım, kulaklıkların kulağa hala çok iyi oturduğu anlamına gelir. Nord Buds 2, yorulmadan rahatça oturur ve neredeyse sıfır ağırlıkta olduklarından kısa bir süre sonra düzleşirler.

  Kuzey Tomurcuk 2

  ses

  Nord Buds 2 kulağa hoş geliyor – sade ve basit. OnePlus, bu kulaklıkları alt uçta daha vurgulu olacak şekilde ayarladı, ancak bunaltıcı değil ve genel olarak sıcak imzayı pürüzsüz buldum.

  Bununla birlikte, yüksek uçta, yalnızca belirli durumlarda ve hem Pixel 7 Pro hem de Samsung Galaxy S23 Ultra’da AAC standardını kullanırken yırtılma veya bozulma örnekleri fark ettim. OnePlus 9’da bu sorun yoktu.

  Örneğin, Colours by Black Pumas harika bir gitar parmaklarıyla başlar. Nord Buds 2’de, bu tek notalar iki kez işlenir ve yankılanan bir yankı çalar. Yankı, 8 bitlik ses gibi geliyor, ki bu da aynı derecede şaşırtıcı.

  Nord Buds 2, ilk nesil ile benzer sürücülere sahip, ancak bunlar güncellendi ve 12,44 mm boyutunda geliyor. Kaliteyi iyileştirdiği söylenen sözde titanize edilmiştir. Kağıt üzerinde, orijinal Nord Buds’daki 12.44 mm sürücülerden daha iyi performans gösterebilecek gibi görünüyor, ancak testler bana orta-yüksek aralığında bu bulanık bronzluğu vurguladı.

  Aslında nesiller arası ses kalitesi farkı o garip sorun dışında çok az. Bir şey olursa, Nord Buds’ın ikinci nesil gibi yüksek uçlarda herhangi bir sorunu olduğunu hatırlamıyorum.

  Nord Buds 2’nin sesinin OnePlus olmayan cihazlarda daha kötü olması hayal kırıklığı yaratıyor. Gelecekte, OnePlus açıkça yazılımla ilgili olduğu için bu sorunu düzeltebilir. Her iki durumda da, diğer cihazlarda AAC kullanılırken gölgelenme meydana gelir. AAC özellikli OnePlus telefonlarda ses oldukça iyidir ve orijinal kulaklıkların sesine daha yakındır.

  Daha fazla özellik

  Tabii ki Nord Buds 2, ses pazarından beklediğimiz birkaç temel öğe ekledi. Şeffaflık modu, ANC ve OnePlus Fast Pair mevcuttur. Ek olarak, Nord Buds 2’yi bir OnePlus cihazıyla eşleştirmek size yerleşik Dolby Atmos ve Dirac Tuner sağlar.

  ANC, zaman zaman ses kalitesini bozabileceği için sık kullanmayı sevmediğim için benim için hassas bir nokta. Ancak, bu özelliği oldukça iyi alan bazı cihazlar var. Nord Buds 2 serisi, ters şeffaflık modu sizin için çalışmasa da bunlardan biri gibi görünüyor. Dış dünyadan çekilen ses boğuktur ve mod gerçek bir fayda sağlamaz.

  Fiyat ve son düşünceler

  Nord Buds’ın iki versiyonunu da alıp yan yana koyarsanız, sadece birkaç önemli fark göreceksiniz. ANC modu ve Şeffaflığın eklenmesi iki ana eklemedir, ancak gerçekten çok şey katıyorlar mı? Bazıları için evet. Ancak, her iki yönde de gidebilir.

  Nord Buds’ı bu kadar tavsiye eden şey basitlikleri. Kulağa harika gelen ve rahatlık, güvenilirlik ve nihai kullanım kolaylığı sunan kulak içi kulaklıklardı. Öte yandan, Nord Buds 2 20 $ daha pahalı, bir OnePlus cihazınız yoksa tartışmasız daha kötü bir ses sunuyor ve yarı pişmiş gibi hissettiren ekstra özellikler getiriyor.

  Tabii ki, tamamen pişmiş ANC ve şeffaflık, daha fazla mikrofon ve/veya daha iyi işleme gerektirir ve bu da geliştirmesi daha pahalıya mal olur. Ortaya çıkan ikilem, geçen yılki Nord Buds ile devam edip etmemeniz veya Sony’nin bazı orta seviye teklifleri gibi daha iyi bir şey için 80 $ veya daha fazlasını ayırmanız gerekip gerekmediği sorusudur.

  Birincisi, orijinal Nord Bud’un egemen olduğunu düşünüyorum. OnePlus, onları parkın dışına çıkardı ve talihsiz bir şekilde Nord Buds 2 aynı şeyi yapmadı. Yeni kulaklıklar benzer şekilde fiyatlandırılsaydı, bu ses komplikasyonu bir OTA güncellemesiyle çözüldüğü sürece bir soru olmazdı.

  Nord Buds 2 Satın Alın

  Nord Buds Satın Alın (birinci nesil)

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index