More

  Microsoft, kullanıcıları Chrome’dan uzaklaştırmak için kendi yapay zekasını kullandı

  Microsoft’un bazı iyi ürünleri var, ancak şirket bu ürünleri müşterilere sunma konusunda defalarca çok agresif davrandı. En son örnekte, Microsoft, AI deneyini Google Chrome aramalarını etkili bir şekilde yok sayacak ve bunun yerine yalnızca Bing özelliklerini listeleyecek şekilde değiştirirken suçüstü yakalandı.

  Microsoft ve Google arasındaki düşmanlık bu noktada yıllardır devam ediyor ve her iki markanın da müşterileri elde tutma ve hatta birbirinden müşteri çalma konusunda agresif olduğuna dair sayısız örnek var. Google, sitelerini Microsoft Edge’den kullandığınızda Chrome için oldukça bariz reklamlar yayınlıyor, ancak Microsoft daha saldırgan olma eğiliminde. Edge’in ilk yıllarında Microsoft, Windows kullanıcılarını tarayıcıya girmeye zorladı ve kullanıcılara Chrome’u her indirmeye çalıştıklarında Edge’e bağlı kalmalarını söyleyen sayısız mesaj ekledi.

  Ancak, bu son örnek biraz daha arsız.

  fark ettiğim gibi kenarMicrosoft’un Bing’deki yeni AI deneyi, Google Chrome aramalarını kısa süreliğine yok sayıyor ve ilgili sonuçları gömüyordu. Bing’in AI “aracı”, “Chrome” veya “Google Chrome” aramalarında görünecek ve kullanıcının aradığı bilgileri sağlamak yerine, yalnızca Bing AI’nın şu anda Chrome’da çalışmadığı özelliklerin bir listesini sağlayın.

  Aslında bu, gerçek arama sonuçlarının olması gereken yerde Bing ve Edge için tam ekran bir reklamdı. Bir kullanıcının aramasıyla gerçekten ilgili olan bağlantılar ve bilgiler tamamen gözden kaybolmuştur, bu da bunu önceki girişimlerden çok daha agresif hale getirir, örneğin: kenar Aşağıdaki karşılaştırmada gösteriniz.

  Daha da önemlisi, bu aynı zamanda Microsoft’un AI’dan aldığı bir şey değildi. Bu sahte çünkü yapay zeka aynı yanıtı iki kez vermiyor. Bu “deneyin” her seferinde tamamen aynı metinden kurtulduğu bulunmuştur.

  Dikkat çekici bir şekilde, bu davranış yalnızca bir kullanıcıda değil, birkaç ülkedeki test sitelerinde görüldü.

  Microsoft’un bu davranışla ilgili soru sormasından kısa bir süre sonra şirket fişi çekerek bunun bilerek yapıldığını açıkça şirketin elini gösterdi. Microsoft yaptığı açıklamada, bunun gibi “deneyimlerin” “genellikle kısa” olduğunu açıkladı.

  Müşterilerimizin deneyimlerini test etmek, öğrenmek ve iyileştirmek için sık sık yeni özellikler, kullanıcı deneyimi ve davranışlarla deneyler yaparız. Bu testler genellikle kısadır ve nihai veya geniş bir şekilde müşterilere sağlananları temsil etmeyebilir.

  Bing AI çok iyi ve Microsoft bununla gurur duymalı. uyluk Bu Kabul edilmedi.

  Yapay zeka hakkında daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun