More

  Microsoft, iMessage’ı Windows 11 desteğine getiriyor ve işte artıları ve eksileri

  Şubat ayında Microsoft, Phone Link uygulaması aracılığıyla Windows üzerinde iMessage’ı test etmeye başladı. Şirket şimdi bu özelliği Windows 11’e sahip herkese sunduğunu söylüyor. Haberler kulağa heyecan verici gelse de Microsoft’un iMessage deneyiminde dikkate değer bazı kusurlar var. İşte bilmeniz gerekenler.

  Windows’un artıları ve eksileri üzerine iMessage

  Hatırlamak için, Windows ve iOS için Phone Link’in en son sürümü, SMS metinlerini ve iMessage’ları iletmek üzere bir iPhone ile bir Windows PC’yi birbirine bağlamak için Bluetooth teknolojisini kullanır.

  Windows’tan her iki iPhone metni türünü de gönderip alabilmenize rağmen, bazı sınırlamalar vardır:

  • Mesaj geçmişinizin tamamı senkronize edilmeyecek, sadece “telefon bağlantısı kullanılarak gönderilen veya alınan” mesajları göreceksiniz.
  • Mesajlar’da fotoğraf veya video gönderemezsiniz
  • Grup sohbetleri için destek yoktur.
  • Tüm mesajlar gri görünür

  Meslektaşım Chance’in Şubat ayında belirttiği gibi, bu, Apple’ın bahşettiği resmi bir iMessage entegrasyonu olmadığından, şirketin Microsoft Phone Link desteğini engellemenin bir yolunu uygulaması olasıdır. Ancak, bugün başlayan resmi sunumla Microsoft, devam etmeye değer olduğunu açıkça düşünüyor.

  Telefon Bağlantısı, iOS ve Windows 11 için kullanılabilir

  Microsoft, bugünden itibaren tüm kullanıcılara sunulan iMessage desteğiyle iOS ve Windows 11 için Phone Link ile ilgili haberleri bir blog gönderisinde (MacRumors aracılığıyla) paylaştı.

  Bugün, Windows 11’de iOS için Microsoft Phone Link’in 85 pazarda 39 dilde küresel hedef kitlemize sunulmaya başladığını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Kısa bir süre önce Windows 11’in, telefonunuz ile bilgisayarınız arasındaki engelleri kaldırmak ve en çok değer verdiğiniz kişilerle bağlantı kurmayı kolaylaştırmak amacıyla bir Windows 11 bilgisayar ile bir iOS mobil cihaz arasında iletişim sağlamak için Telefon Bağlantısı özelliğimizi genişlettiğini duyurduk.

  Phone Link’in iMessage desteğinin sınırlamalarına rağmen Microsoft, “Bu tam olarak Windows PC’mde umduğum şeydi” gibi olumlu geri bildirimler duyduğunu söylüyor.

  Özellik kullanıma sunulurken şirket, küresel olarak herkese gösterilmesinin “Mayıs ortasına” kadar süreceğini söylüyor.

  Phone Link for Windows’u Microsoft’tan ve iOS’u App Store’dan buradan indirebilirsiniz.

  Daha fazla ayrıntı iOS için Phone Link, iOS 14 veya üzerini gerektirir ve iPad ile uyumlu değildir. Ayrıca her iki cihaz için de Bluetooth’un açık olduğu Windows 11’e ihtiyacınız olacak.

  Microsoft Phone Link Destek Kılavuzu’nda daha fazla ayrıntıya göz atın ve üst kısımdaki “iOS Kullanıcıları İçin” seçeneğini tıklayın.

  Ne düşünüyorsun? Yetenek, sınırlamalara rağmen hala yararlı görünüyor mu? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın!

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun