More

  Mark Zuckerberg, Mac kullandığını bilmenizi istemiyor

  Apple ve Meta arasındaki ilişkinin, iki şirketin birbirini rutin olarak eleştirmesi nedeniyle gergin olduğu bir sır değil. Tim Cook ve Mark Zuckerberg bile hem kamuya açık hem de özel olarak birbirleriyle paylaşımda bulundular. Zuckerberg’in Apple’dan hoşlanmamasına rağmen, o bile MacBook kullanmaya karşı koyamıyor gibi görünüyor.

  Ama Mita bunu bilmeni istemiyor…

  Zuckerberg, bu hafta bir Facebook gönderisinde, görünüşe göre “McDonald’s’ın işyerine katılımını kutlamak” amacıyla McDonald’s yemekleri arasında çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı. Workplace, Facebook dünyasının üyesi olmayanlar için şirketin “tek duraklı iş iletişimi platformu”. Kim bilir.

  Zuckerberg’in McDonald’s yemekleriyle çevrili dudaklarını yaladığı fotoğraftan bile daha tuhafı, önünde oturduğu MacBook’tur. MacBook’ta bariz bir şekilde bir şeyin eksik olduğunu fark edeceksiniz: kapaktaki parlak Apple logosu. Hayır, Zuckerberg’in Apple logosu olmayan tek seferlik bir MacBook’u yok.

  Bunun yerine, burada olan şey, Zuckerberg’in Apple logosunu kaldırmak için Photoshopped bir Meta PR bilgisayarı gibi görünüyor. Hala bir MacBook olduğu çok açık, ancak Meta PR (veya Zuckerberg’in kendisi) Apple logosunu gösteren bir fotoğraf yayınlamaya cesaret edemedi.

  Kulağa öyle gibi geliyor ve öyle, ancak Tim Cook’un şirketin kullanıcı verilerini işlemesi konusunda çıldırdıktan sonra Zuckerberg’in tüm Facebook yöneticilerine Android telefon kullanmalarını emrettiğini hatırladığınızda mantıklı geliyor. Facebook, Android telefonların kullanımını “teşvik ettiğini” ancak yöneticilerin iPhone kullanmasını engellemediğini söyleyerek bu PR spin raporunu yalanladı.

  (Zuckerberg’in kendisi, kendisini şirketin “büyük bir hayranı” olarak tanımlayan Samsung’un bir tür Android telefonunu kullanıyor gibi görünüyor.)

  Tim Cook’un Zuckerberg’in tüylerini diken diken ettiği iddia edilen yorumu özel olarak geldi. Görünüşe göre ikili, 2019’da bir toplantı yaptı ve bu toplantıda Zuckerberg, Cook’a Cambridge Analytica skandalının “sonuçlarıyla nasıl başa çıkacağını” sordu.

  Cook’un yanıtı, şirketin “temel uygulamalarının dışındaki kişiler hakkında topladığı tüm bilgileri silmesi” gerektiği oldu. Görünüşe göre bu fikir Zuckerberg için o kadar korkunçtu ki, onu Apple ve Tim Cook’a karşı bir savaş yoluna soktu.

  Zuckerberg, o zamandan beri Apple’ı iPhone’u “boğmakla”, App Store’da “tekel kiraları” almakla, Facebook’a karışmak için bir “teşvike” sahip olmakla ve çok daha fazlasıyla suçladı. Zuckerberg görünüşe göre çalışanlarına bir noktada Apple’a “acı vermelerini” söyledi.

  Tim Cook, Facebook’un iş modelini kınadı ve şirketin “kutuplaşmaya ve şiddete” yol açan gizliliğe göre paylaşıma öncelik verdiğini söyledi. Bir röportajda Cambridge Analytica tarzı bir skandala nasıl tepki vereceği sorulduğunda Cook iki katına çıktı ve “Ben o pozisyonda olmazdım” dedi.

  Alakasız yan not: Zuckerberg, MacBook’unun web kamerasını ve mikrofonunu bantlıyor. Kullanıcı gizliliğini umursamayan bir şirket olan Facebook’un CEO’su, Apple’ın kendisini Mac’inin web kamerası ve mikrofonu aracılığıyla gözetleyebileceğinden endişe ediyor. Ve bugün hala bir MacBook kullanıyor!

  Yorum yarışması

  Sence bu bir Apple Silicon Mac mi? Belki intel bir? Yorumlarda bize bildirin. Altyazı Yarışmasında biraz eğlenelim. Zuckerberg’i çevreleyen McDonald’s her şeyi daha iyi hale getiriyor. En yüksek oyu alan yorum 9to5Mac posterini içerebilir.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index