More

  Mac’siz iPad’in yaşam kalitesini artırmak için iPadOS 15 dilek listesi

  Apple’ın WWDC’de iPadOS 15’i önizlemesine bir hafta kaldı ve hepimiz iPad için büyük bir yazılım güncellemesi umuyoruz. İPad’e gelmeyen yalnızca iOS 14’ün çıkıntısı değil, aynı zamanda iPad Pro’daki uzman kullanıcılar için ileriye doğru büyük bir adım.

  İlk haftayı 12,9 inç iPad Pro’yu (2021) MacBook Air’i kapatıp bir kenara koyarak geçirdim ve taşınabilir bir ekranı tablet, dizüstü bilgisayar ve masaüstü olarak kullanmanın çok yönlülüğü gerçekten etkileyiciydi. Sorun, iPad Pro’nun işi benim için gerçekten yapamayacağından değil. Üstelik aynı görevleri yaptığınız yaşam kalitesi iPadOS’ta macOS’taki kadar yüksek değil. 7 Haziran’daki WWDC 2021’de izleyeceklerim şunlar:

  Apple, iPhone’da iOS 14 ile büyük bir yol kat ediyor. Nadiren kullanılan uygulamaların ikinci sayfada alfabetik olarak klasörler halinde sıralandığı, en çok kullandığım uygulamalar için uzun süredir tek bir ana ekran kullanıyorum. iOS 14, herhangi bir ana ekranda pencere öğesi desteği, uygulama ve ana ekran simgelerini gizleme yeteneği ve akıllı, çekici bir klasör sistemi görevi gören bir Uygulama Kitaplığı ızgarası getirdi.

  iPadOS varsayılan ana ekranı henüz o kadar gelişmiş değil. Favori uygulamalarınız ve klasörleriniz yuvada yaşayabilir ve uygulamalardan erişilebilir ve çoklu görev için harici bir klavye kullanarak Spotlight aramasından herhangi bir uygulamayı alabilirsiniz, ancak iPadOS 14 bunun dışında çok sınırlıdır.

  Şu anda, herhangi bir uygulamanın yan yana açılabilmesi veya başka bir uygulamanın üzerine gelebilmesi için, iskelede yaşayan bir tür Uygulama Kitaplığı klasör sistemimle bu sınırlamayı aşmaya çalışıyorum. Dezavantajı, yuvaya sığabilecek uygulama ve klasör sayısının bir sınırı olması ve en çok kullandığım uygulamalardan yalnızca altısını yuvadaki bir klasöre bu kadar çok klasörle sığdırabiliyorum.

  Bu arada, asıl ana ekranım, yatay modda her zaman solda bir sütun olarak görünebilen ve dikey yönden sürüklenmesi gereken bir widget yığınına sahip özellikli bir görüntüdür. İPadOS’un ana ekrana tamamen iOS gibi widget’lar getirdiğini ve Uygulama Kitaplığının son ana ekran olarak görüneceğini varsayıyorum.

  Kaydırmayı ortadan kaldırmak için ana ekranı kullanışlı widget’lar ve bir uygulama kitaplığı arasında bölmeyi tercih ediyorum. Uygulamalar ana ekrandan veya bağlantı istasyonundan başlatılabildiği için Ve Uygulama Kitaplığı Ayrıca yuvada bir Uygulama Kitaplığı başlatıcısı (macOS’taki Launchpad’e benzer) görmeyi umuyorum, böylece uygulamalar ana ekranda veya klasörler olmadan yuvada var olabilir ve yine de ana ekrana dönmeden veya ihtiyaç duymadan çoklu görev yapabilir. harici klavye

  Sesli çoklu görev

  macOS yüklü M1 MacBook Air’im, ben bir podcast’ten veya müzik kitaplığımdan ses dinlerken Mesajlar’dan veya bir YouTube videosundan ses çalabilir. Diğer uygulamalarda dinlerken iPadOS’te herhangi bir yerden kısa bir ses klibi oynatmak, çalınan sesi duraklatır (ve klibi dinlemeyi bitirdiğinizde kaldığı yerden devam edebilir veya devam etmeyebilir).

  Bu küçük bir sıkıntı, ancak bir iPad’de aynı işlemciye sahip bir MacBook’un aynı sorunu yaşamamasına yetecek kadar bastığınızda acıtıyor. Daha da sınırlayıcı olan şey, bir uygulamada yardımcı sunucunuzla çevrimiçi konuşurken başka bir uygulamada bir podcast kaydetmektir. Bunlar, bugün iPad Pro’da mümkün olmayan Mac için masa bahisleridir.

  Her iki cihaz da aynı M1 işlemci tarafından desteklenmektedir. Tek fark, işletim sisteminin yetenekleridir. Mevcut çözümüm, aramayı iPhone’umdaki bir mesajlaşma uygulamasında barındırmak, yardımcı sunucumun sesini kulaklık üzerinden dinlemek ve iPad Pro’mda USB-C ile bağlanan yayın mikrofonumdan kayıt yapmak.

  Ayrıca, bölünmüş ekran ortamında web’deki makaleleri görüntülüyor ve gösteri notlarımıza atıfta bulunuyorum, bu sırada Just Press Record, ekranın her iki yanında görünen yüzen bir uygulama olarak etkin durumda kalıyor. Bu mükemmel çalışıyor (her ne kadar şu anda sesimi bir mikrofon aracılığıyla izlemekten vazgeçiyor olsam da), ancak deneyim sınırlıdır ve bir Mac’te çevrimiçi bir podcast kaydetmekten daha karmaşıktır.

  ekran tercihleri

  12.9 inçlik iPad Pro’da yazılım klavyesinde dokunmatik yazma ile uzun makaleler yazdım. Masa üzerinde tercih ettiğim giriş yöntemi değil ama donanım klavyesi olmadan benim için tamamen mümkün ve etkili. iPad Pro’yu tek başına saf bir tablet olarak kullanmayı seviyorum.

  iPad Pro için Magic Keyboard aksesuarı, dizüstü bilgisayarın yazma, seçme ve görüntüleme deneyimine uygun olarak denkleme hem izleme dörtgeni hem de ayak ekler. Bu, masamdan uzakta olduğunuzda iPad Pro ile uzun yazma oturumları için en iyi çözümdür.

  Magic Keyboard, Magic Mouse ve 21,5″ 4K monitör ile evdeyken en verimli ortamım masam. Çoklu görev, bugün iPadOS’ta daha sınırlı, ancak bu gelecekte daha da genişleyebilir ve şimdilik sıkıcı geçici çözümler var. En garip şey, iPad’in harici bir ekrana bağlandığında nasıl davrandığıdır.

  MacBook, harici bir ekrana bağlandığında birden çok modu destekleyebilir. Bir klavyeye ve fareye veya izleme dörtgenine bağlı kapalı bir dizüstü bilgisayar, ekranın, kapatıldığında zaten görünmeyen yerleşik ekranı devralmasına izin verebilir. Açık bir MacBook, harici ekranı yerleşik ekranın bir uzantısı olarak görebilir ve size neredeyse genişletilmiş bir çalışma alanı sağlar.

  Bugün iPadOS, videonun veya fotoğrafın tamamının harici ekranı kapladığı, iPad ekranının ise uygulamanın kullanıcı arayüzünü gösterdiği iMovie ve Photos gibi uygulamalardaki video çıkış özellikleri için eski bir desteğe sahiptir. Ancak bu, iPad’ler için yeni bir özellik değildir ve hâlâ yalnızca belirli fotoğraf ve video uygulamalarında desteklenmektedir.

  Diğer tüm durumlarda, harici ekran iPad tarafından görüntülenenleri yansıtır. iPad’in parlaklığını azaltabilirsiniz, ancak içeriğini harici bir ekrana yansıtarak iPad’in ekranını kapatamazsınız. İdeal değil, ancak okuduğunuza benzer makaleler yazmak için, masamda bir sandalye, fare ve klavye ve 30 yaşındaki gözlerim için daha büyük bir ekranla fiziksel olarak daha rahatım.

  SpaceExplored.com

  iPadOS 15, bu sonbaharın sonlarına kadar tam ve tam olarak kullanıma hazır olmayacak, ancak Apple’ın 7 Haziran’da Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda bu özelliklerden hangilerini ele almayı planladığını bilmeliyiz. Takip eder 9to5Mac Şu andan itibaren WWDC haftasına kadar güncel haberler için.

  iPad Pro’da Mac’te olduğu kadar kolay olması gereken iPad yaşam kalitesi özelliklerine sahip misiniz? Yorumlarda bize bildirin.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index