More

  MacBook üretiminin Tayland ve Vietnam’da planlandığı söyleniyor.

  MacBook üretimini ilk kez Çin dışına kaydırmak, Apple’ın tedarik zinciri için temel stratejik hedeflerinden biri ve bildirildiğine göre Vietnam bu alanda bir numara. Bugün yeni bir rapor, Tayland’da tesisleri bulunan şirketlerin de MacBook’u monte etmeye hazırlandıklarını gösteriyor.

  Birkaç Apple tedarikçisinin, hem makineler için bileşenlerin ve modüllerin üretimi hem de son montaj konusunda şirketle görüşmelerde bulunduğu söyleniyor…

  arka plan

  Apple’ın Çin’e bağımlılığını azaltmanın gerekliliği ve zorluğu konusunda yıllarca uyardık, ancak pandemi, endüstriyel yumurtalarının çoğunu tek sepette toplayan bir şirketin tehlikelerini açıkça ortaya koydu. Dünyanın en büyük iPhone montaj fabrikasında COVID-19 ile ilgili kesintilerin şirkete haftada 1 milyar dolara mal olduğu tahmin ediliyor.

  Apple, Hindistan, Vietnam, Endonezya ve başka yerlerdeki montaj fabrikalarıyla tedarik zincirini kademeli olarak çeşitlendiriyor, ancak ilerleme yavaş oldu.

  Özellikle, MacBook’un montajı hala yalnızca Çin’de gerçekleştirilmektedir. Tayland’ın aday olabileceğini ilk kez geçen yılın sonlarında duyduk, ancak raporların çoğu Vietnam’a odaklandı.

  Tayland için planlanan MacBook üretimi

  Nikki Asya Tayland hakkında daha spesifik hale geliyor.

  Apple, jeopolitik belirsizlik ortamında Çin dışındaki üretim alanını genişletmeye devam ederken, Tayland’da MacBook yapmak için tedarikçilerle görüşmelerde bulunuyor. […]

  Apple ile görüşmelere doğrudan katılan üç tedarikçiden alınan kaynaklara göre, görüşmelere katılan Apple tedarikçilerinin Tayland’da diğer müşteriler için halihazırda üretim kompleksleri var ve MacBook’lar için bileşenler ve modüller monte etme ve üretme olasılığını tartışıyorlar.

  Bir tedarikçi, Tayland’da MacBook’lar için bir deneme üretim hattını çoktan tamamladığını söyledi. İkincisi, Tayland’da Apple’a özel fabrikalar inşa ediyor ve MacBook fabrikasının inşaatı yıl sonuna kadar tamamlanacak. Üçüncüsü, Apple tarafından Vietnam’da MacBook’u monte etmek için başvurdu ve Tayland’da bulunan bir fabrikayı kullanmaya bir alternatif sundu.

  Rapor ayrıca Apple Watch’ların bir yılı aşkın bir süredir Tayland’da sessizce üretildiğini söylüyor.

  Tayland, ABD teknoloji şirketlerinin tedarikçilerinin ülkede sunucular, yazıcılar ve otomobil parçaları yapmak da dahil olmak üzere fabrikalar kurduğunu zaten gördü.

  Yerel bir analist, Apple’ın Çin’e daha yakın olması ve daha fazla serbest ticaret anlaşmasına sahip olması nedeniyle hala Vietnam’ı Tayland’a tercih ettiğini söyledi. Apple, yorum talebine yanıt vermedi.

  Fotoğraf: Dlxmedia/Unsplash

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba