More

  Macbook şarj olmuyor mu? 6 çözüm

  Macbook şarj olmuyor mu? Belirli bir şarj kablosuyla, birden çok kabloyla/şarj aletiyle veya aralıklı bir sorunla ilgili sorun yaşıyor olun, çalışmayan bir MacBook Air veya MacBook Pro’yu düzeltmek için bu 6 çözümü izleyin.

  Sahip olduğunuz MacBook’a bağlı olarak, şarj etmek için bir MagSafe kablosu veya USB-C kullanır (daha yeni MacBook’lar ikisini de kullanabilir). USB-C kabloları ters çevrilebilir, böylece her iki tarafı da kullanabilirsiniz.

  Aşağıda, MacBook’unuzun normal şekilde şarj olmasını engelleyebilecek en yaygın sorunları ele alacağız. Her MacBook’un belirli bir vat miktarına sahip bir şarj cihazıyla birlikte geldiğini unutmayın. Güç adaptörlerini üstte ve altta kullanabilirsiniz, ancak zayıf bir şarj cihazı kullanırsanız daha yavaş şarj olabilirler.

  MacBook Şarj Etmiyor: 6 Çözüm

  1. MacBook’unuzun olmadığından emin olun. aşırı ısınmış veya çok soğuk
   • 50 ila 95 derece Fahrenheit (10 ila 35 Santigrat derece), MacBook’lar için uygun ortam sıcaklığı aralığıdır
   • Bu aralığın dışındaysa soğumasına veya ısınmasına izin verin
  2. USB-C şarjı için bobin kullanmayı deneyin karşı taraf kablodan bir bobine bağlı bir güç trafosuna Çalıştığından emin olduğunuz bir duvar prizi
  3. USB-C ile şarj olan bir MacBook’unuz varsa farklı bir USB-C bağlantı noktası deneyin
   • Hala şarj olmuyorsa, bir dene İkinci kablo / güç adaptörü Bir bağlantı noktanız ve/veya farklı bir bağlantı noktanız varsa
  4. MagSafe veya USB-C’ye göz atın birikinti veya birikinti için çıkış
   • Bağlantı noktasının içini görmek için yardıma ihtiyacınız varsa bir büyüteç veya iPhone kamera kullanın
   • Tüy, kalıntı vb. görürseniz. Nakliye pimlerine zarar verebileceğiniz için çıkarırken dikkatli olun – plastik bir kürdan hafifçe kullanmak etkili olabilir
   • Şarj bağlantı noktasını temizleme konusunda rahat değilseniz, Mac’inizi bir Apple Store’a veya Apple Yetkili Servis Sağlayıcısına götürün ya da Apple Destek ile iletişime geçin.
  5. üzerine dokunun Menü çubuğundaki pil simgesi Mac’inizde (sağ üst köşe), MacBook pilinizin neden şarj olmadığını açıklayan bir hata mesajı görebilirsiniz.
  6. Tekrar başlat MacBook’unuz
   • Apple, MacBook’u kapattığını ve ekranı en az 30 saniye kapattığını söylüyor
   • Ekranın kilidini açın / MacBook’unuzu açın ve yeniden şarj etmeyi deneyin
  MacBook, MagSafe'i şarj etmiyor
  MacBook Pro’nuzu MagSafe ile şarj edin

  MacBook’unuz yine de şarj olmuyorsa veya yeniden başlatmaya yanıt vermiyorsa bir Apple Store’a, Apple Yetkili Servis Sağlayıcısına gidin veya Apple Destek ile iletişime geçin.

  iPad’inizin şarj olmadığını fark ederseniz ne yapmanız gerektiğiyle ilgili kılavuzumuzu okuduğunuz için teşekkür ederiz!

  Daha fazla 9to5Mac öğreticisi okuyun:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index