More

  MacBook Pro çalışanları isyanlardan sonra büyük teşvikler alıyor

  Quanta fabrikasındaki yüzlerce MacBook Pro çalışanı, zorlu COVID-19 tecrit koşullarını protesto etmek için engelleri yıktıktan sonra, şirket artık yeterli sayıda çalışanı elde tutmak için önemli teşvikler ödediğini belirtti.

  Genel olarak, aksamalar ikinci çeyrekte MacBook montajcı kârını yarıya indirdi ve şirket tam üretime geri dönmenin iki aydan fazla sürdüğünü söyledi…

  Quanta Computer, şirketin ikinci çeyrek mali sonuçlarını “hayal kırıklığı” olarak nitelendirmesinin ardından açıklama yaptı.

  arka plan

  Dünyanın dört bir yanındaki çoğu ülke, az ya da çok, griple başa çıktığımız gibi COVID-19 ile yaşamanın yollarını bulmamız gerektiği sonucuna varmıştır.

  Ancak Çin, ülkedeki virüsü yok etmek için çeşitli önlemler almayı hedefliyor – bir salgın meydana geldiğinde katı tecrit önlemleri de dahil olmak üzere – farklı bir yol izliyor. Bu, Nisan ayında Şanghay’da ve başka yerlerde büyük kilitlenmeler gördü.

  Quanta, dünyanın en büyük dizüstü bilgisayar üreticisi ve Apple’ın MacBook’unun en büyük montajcısıdır. Şirket, Şangay fabrikasında üretimi tamamen durdurmak zorunda kaldı.

  Şirket daha sonra işçilerin şantiyedeki yatakhanelerde yaşadığı ve hiçbirinin tesise bir ay veya daha uzun süre tesise girip çıkmasına izin verilmeyen “kapalı devre” üretimler için izin aldı. Ayrıca Quanta, molalar sırasında işçilerin kendi yatakhanelerine dönmelerine izin vermiyordu.

  Bu aşırı koşullar, Mayıs ayında yüzlerce MacBook Pro çalışanının barikatları aşmasına neden oldu. Kapalı döngü üretimde bile fabrikada hala COVID-19 vakalarının olduğu ve bunun sonucunda işçilerin daha fazla kısıtlamadan korktuğu bildirildi.

  MacBook Pro çalışanları harika teşvikler alıyor

  Bloomberg Raporlar, Quanta’nın mali durumunun kapatma ve yavaş başlatma nedeniyle önemli bir darbe aldığını gösteriyor.

  MacBook Quanta Bilgisayar A.Ş. Şanghay kampüsünün Covid ile ilgili aksaklıklardan beklenenden daha yavaş toparlandığını ve karını yarıya indirdiğini söyledi. İkinci çeyrek için net gelir, %50 düşüşle 3,96 milyar NT$ (132 milyon ABD$) oldu ve ortalama tahmin olan 4,3 milyar NT$’ın altında kaldı. […]

  Şirket sözcüsü Carol Hsu, şirketin kapalı devre sistemdeki faaliyetlerine devam etmek için onay aldığını söyledi. [in April]Ancak yeniden başlatma, lojistik aksamalar ve işçi eksikliği nedeniyle inişli çıkışlı oldu. Şanghay biriminin ancak Haziran sonunda tam üretime döndüğünü söyledi.

  Quanta, düşük karlılığın bir başka nedeninin de sorunla başa çıkmada artan masraflar olduğunu söyledi. Bunlar, yeni çalışanları işe almayı ve mevcut çalışanlara koşulları üstlenmeleri için teşvik ödemeyi içerir.

  Şirket, MacBook çalışanlarına yaptığı ikramiye ödemelerinin boyutunu belirtmese de, bunu kötü mali performansında bir faktör olarak tanımlaması ve mevcut çeyrekte devam eden bir etki konusunda uyarıda bulunması, söz konusu miktarların önemli olduğunu gösteriyor. .

  Apple, çevrimiçi sipariş verirken standart modeller için iki ila üç haftalık gecikmeler ve mağazadan teslim alma için bir aylık bekleme ile yeni M2 MacBook Air’e olan talebi karşılamakta hâlâ mücadele ediyor. Örneğin, New York mağazalarının hızlı bir şekilde taranması, mağazadan en erken 13 Eylül Salı günü teslim alındığını gösterdi.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba