More

  M2 Pro’ya karşı M2 Max, 16 inç MacBook Pro ile videoda çalışır

  Yeni bir MacBook Pro veya Mac mini satın aldığınızda vermeniz gereken kararlardan biri de çip: M2 Pro vs. M2 Maks. Apple’ın farklılıklar hakkında söylediklerini ve kıyaslama derecelendirmelerinde nasıl biriktiklerini gördük.

  Bugünün yeni parçası, 16 inç MacBook Pro’da gerçek dünyada video yapmak için kullanıldığında iki çipin nasıl karşılaştırıldığına dair kıyaslamaların ötesine geçiyor. Oldukça ayrıntılı bir karşılaştırma değil, ancak M2 Max’i haklı çıkaran üç kullanım durumu için bir işaretçi sağlıyor …

  M2 Pro’ya karşı M2 Maks: pil ömrü

  Aklıma ilk gelen Monica Chin parçası oldu. kenar Daha güçlü bir çip, pil ömrüne oldukça yüksek bir zarar anlamına mı geliyor?

  İş yükümle M2 Max modelinde ortalama yaklaşık 14 saat kesintisiz kullanım [which] Chrome sekmeleri, Google Dokümanlar ve hemen hemen bazı akışları içerir […]

  M2 Pro modelinde ortalama yaklaşık 17 saat kesintisiz. Pratik açıdan, bu, her seferinde iki ila üç gün boyunca pille kullanabileceğim ve sık sık fişe takabileceğim anlamına geliyor.

  Şahsen benim için, tüm günlük hayatın gerçeklerine indiğinizde, bu tür bir fark oldukça akademik: En mobil odaklı kullanım için bile bir gecede şarj etmediğim bir zaman olmayacak. Ancak MacBook’unuzu birkaç yıl kullandıysanız, pil performansı düştükçe aradaki farkın nasıl değişebileceğini düşünmek faydalı olabilir.

  CPU, GPU, birleşik bellek

  16 inç MacBook Pro satın alıyorsanız, her iki yonga da aynı 12 çekirdekli CPU’ya sahip olduğundan, işlemci açısından yoğun görevler için M2 Max’ten doğrudan herhangi bir fayda elde edemezsiniz. Ancak, 32 GB’den fazla birleşik bellek istiyorsanız, size 64 GB veya 96 GB seçenekleri sunan daha güçlü çiptir.

  GPU, ikisi arasındaki gerçek farktır; M2 Pro size 19 çekirdek verirken, M2 Max 30 veya 38 ile yapılandırılabilir. M2 Max ayrıca size bir yerine iki video kodlama motoru sunar.

  Gerçek hayattan video çalışması

  Chen, 38 çekirdekli modelinin video çalışmasında gerçek bir fark yarattığını söyledi.

  M2 Max, video çalışması için belirgin şekilde daha hızlıdır. Düzenleme için kullanma deneyimim inanılmaz derecede hızlı oldu. Oynatma ve dışa aktarma yoluyla uçtu. Bir video editörü olsaydım (faturayı işverenimin ödediğini varsayarsak), kesinlikle bunlardan birini isterdim.

  M2 Pro o kadar tutarlı değildi. Aynı beş dakikalık 4K videoyu birkaç kez dışa aktardım ve yaklaşık iki buçuk dakikadan altı dakikaya kadar herhangi bir süreyi görebiliyorum. İşlem, test sırasında tutarlı bir şekilde daha hızlı veya sürekli olarak daha yavaş değildi; Değişen zamanlar için hiçbir kafiye ya da sebep yoktu. Fark ettiğim şey, M2 Pro’nun sık sık M2 Max’in içinden geçebildiği grafiklere takılıp kalmasıydı. Kıdemli Video Yapımcımız Becca Farsace, farklı bir video dosyasını dışa aktarırken aynı deneyimi yaşadı.

  çözüm? M2 Max’i şunlar için satın alın:

  • 3d animasyon
  • 8K video düzenleme
  • Bir saatten uzun projeler için 4K videoyu düzenleyin

  Diğer herkes M2 Pro ile iyi durumda olmalı.

  Önceki video daha fazla ayrıntıya giriyor.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index