More

  M2 Pro ve M2 Max ile mevcut tüm Apple Silicon çiplerinin karşılaştırması

  Yeni M2 Pro ve M2 Max yongaları o kadar güçlü ki, çoğu yorumcu, bunların çoğu Mac sahibi için, hatta video işi yapanların çoğu için bile aşırıya kaçtığını söyledi.

  Yeni bir kıyaslama derecelendirmesi, makinenin A14 Bionic’ten M1 Ultra’ya (hala M2 Pro’yu kullanan) kadar mevcut tüm Apple Silicon yongalarına karşı nasıl bir yığın oluşturduğunu gösteriyor…

  yeni cipsler

  Apple, geçen hafta yeni Mac mini ve en yeni MacBook Pro modellerinin lansmanı sırasında yeni çipleri tanıttı.

  M2 Pro, M2 mimarisini 12 adede kadar çekirdekli CPU ve 19 adede kadar GPU ve ayrıca 32 GB’a kadar hızlı birleşik bellek sunacak şekilde geliştirir. M2 Max, 38 çekirdeğe kadar GPU, birleştirilmiş belleğin iki katına kadar bant genişliği ve 96 GB’a kadar birleştirilmiş bellek dahil olmak üzere M2 Pro’nun yeteneklerini temel alır. Watt başına sektör lideri performansı, onu profesyonel bir dizüstü bilgisayar için dünyanın en güçlü ve enerji açısından verimli yongası yapıyor. Her iki yonga da, daha hızlı 16 çekirdekli Neural Engine ve Apple’ın güçlü Media Engine’i gibi gelişmiş özel teknolojilere sahip. […]

  “Yalnızca Apple, M2 Pro ve M2 Max gibi SoC’ler üretiyor. Daha güçlü bir CPU ve GPU, daha geniş birleşik bellek sistemi desteği ve gelişmiş bir medya motoruyla M2, Pro’yu temsil ediyor ve M2 Max, Apple silikonundaki inanılmaz ilerlemeler.”

  Çipler hala 5nm mimarisi üzerine inşa edilmiş olsa da Apple, M2 Pro’nun 40 milyar transistör sıkıştırdığını söylüyor; bu M1 Pro’dan yaklaşık %20 daha fazla ve temel M2 çipinin iki katı büyüklüğünde. M2 Max bunu 67 milyar transistöre çıkarıyor.

  Apple, M2 Pro’yu M1 Pro’dan %40 ve en yeni Intel destekli 16 inç MacBook Pro’daki sınıfının en iyisi Core i9 çipinden %80 daha hızlı olarak tanımladı.

  M2 Pro ve M2 Max, diğer Apple Silicon’a karşı

  macworld Yeni yongaların yalnızca öncekilerle değil, Apple Silicon’un diğer tüm mevcut yongalarıyla nasıl bir araya geldiğine baktım.

  Hala satışta olan Apple cihazlarına yalnızca çipleri dahil ettik ve en hızlı Mac’lerin en üstte olduğu, ardından iPad ve iPhone’ların karışımıyla oldukça tahmin edilebilir bir tablo. Ancak yine de bazı harika sonuçlar var: iPad Pro sahipleri, tabletlerinin MacBook Air’den daha hızlı olduğunu söyleyebilir ve bu abartı olmaz. Ve 399$’lık iPhone SE ile 899$’lık iPhone 14 arasındaki fark, fiyat farkının gösterdiği kadar büyük değil.

  Mac Studio sahipleri, beklemenin daha iyi olup olmayacağını merak ederek yeni Mac mini’ye kaşlarını kaldırmış olabilirler, ancak haberler daha kötü olabilirdi.

  Bir M1 Ultra Mac Studio’nuz varsa, yeni çipler onu hız kralı olarak tahtından indirmedi. Hem 48 çekirdekli hem de 64 çekirdekli varyantlar, iki M2 Max yongası için 15.242’ye karşılık Geekbench 5 Çok çekirdekli skoru 23.369 olan M2 Max’i bile geride bırakıyor; Üst düzey M2 Pro için 15.079; Ve 10 çekirdekli CPU ve 16 çekirdekli GPU’lu M2 Pro için 11.851.

  M1 Max ayrıca 12.590 puanla iki M2 Pro varyantı arasında yer alıyor.

  Aşağıdaki tam sıralamaya ve tüm ayrıntılar için tam bölüme göz atın.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun