More

  M2 Pro ve M2 Max çipleri: ne kadar hızlılar?

  Apple bugün yeni M2 Pro ve M2 Max yongalarını resmen tanıttı ve yeni MacBook Pro ve Mac mini güncellemelerini piyasaya sürdü. Bu yeni yongalar, M2 yongasının Apple’ın ileri teknoloji Mac’lerine ilk kez genişletilmesini işaret ediyor, ancak ne kadar bir performans artışı beklemelisiniz? Apple’ın söylediği bu.

  M2 Pro performansı

  Yeni M2 Pro çipi, yeni Mac mini’nin yanı sıra 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’da da mevcuttur. Apple, Mac mini’ye ilk kez yüksek performanslı bir Apple Silicon çip yapılandırması ekliyor.

  İşte Apple’ın M2 Pro çipi için yaptığı bazı performans iddialarının bir özeti:

  • “İkinci Nesil 5nm İşlem Teknolojisi” ile Tasarlanmıştır
  • 40 milyar transistörO Neredeyse %20 daha fazla M1 Pro çipinden
   • Aynı boyutta daha fazla transistör olduğunda, transistörler arasındaki boşluk daha küçüktür. Bu, geliştirilmiş performans ve verimliliğe yol açar.
  • 200 GB birleşik bellek bant genişliği – M2’nin iki katı
  • kadar çok iş parçacıklı CPU performansı %20 daha hızlı M1 Pro’dan.
  • Grafik hızları %30 daha hızlı M1 Pro’nun “görüntü işleme performansında çarpıcı artışlarla sonuçlanması ve konsol kalitesinde oyun oynamanın sağlanması.”

  Aşağıda, Apple’ın paylaştığı uygulamalar için bazı karşılaştırmalı değerlendirmeler bulunmaktadır. İlk olarak, 16 inç MacBook Pro’yu kullanarak görüntüleri Photoshop’ta manipüle etmek:

  • M2 Pro, M1 Pro çipli 16 inç MacBook Pro’dan %40’a kadar daha hızlıdır.
  • M2 Pro, Intel Core i9 işlemcili 16 inç MacBook Pro’dan %80’e kadar daha hızlıdır.

  Xcode’da kod derleme:

  • M2 Pro, kodu M1 Pro’dan %25’e kadar daha hızlı derleyebilir.
  • M2 Pro, Intel Core i9 işlemcili MacBook Pro’dan 2,5 kata kadar daha hızlı kod derleyebilir.

  M2 Maksimum Performans

  M2 Max çip şu anda yalnızca 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’da mevcuttur. Apple, diğer işlemcilere kıyasla M2 Max çipinin performans iyileştirmeleri hakkında şunları söylüyor:

  • Ayrıca ikinci nesil 5nm işlem teknolojisi kullanılarak üretilmiştir.
  • 67 milyar transistör: M1 Max’ten 10 milyar daha fazla ve daha fazlası bunun 3 katından fazla m2’den
   • Aynı boyutta daha fazla transistör olduğunda, transistörler arasındaki boşluk daha küçüktür. Bu, geliştirilmiş performans ve verimliliğe yol açar.
  • 400 GB birleşik bellek bant genişliği – Bunu ikiye katla M2 Pro’dan 4 kat, M2’den 4 kat daha fazla
  • Grafik hızları %30 daha hızlı M1 Max’in performansından daha fazla.
  • için iki video kodlama motoru ve iki ProRes motoru 2 kat daha hızlı video kodlama M2 Pro’dan

  9to5Mac’i alın

  Açıkçası, Apple yeni M2 Pro ve M2 Max yonga setlerini iyi bir şekilde gösteren puanları ve karşılaştırmaları paylaşacak. Apple, özellikle M2 Max yongası için ne bekleneceğine dair çok fazla veri sağlamadı. Sonraki testler ve Apple’dan alınan sonuçlar, test ortamınıza ve tam olarak kullandığınız yapılandırmalara bağlı olarak da büyük ölçüde değişebilir.

  Bence Apple, diğer yıllık güncellemelerden daha küçük iyileştirmeler sundukları için M2 Pro ve M2 Max yongalarını duyururken performans kazanımları konusunda biraz belirsizdi. Bu aynı zamanda geçen yıl standart M1 ve M2 yongaları arasındaki karşılaştırmalarda gördüklerimizle de örtüşüyor.

  Hatırlanması gereken en önemli şey, çoğu kişinin MacBook Pro’larını her nesilde güncellemediğidir. M1 Pro ve M2 Pro’yu karşılaştırmak çoğu insan için yararlı değildir. Apple’ın da bildiği gibi en yararlı karşılaştırma, performansı eski cihazlarla karşılaştırmaktır.

  Önümüzdeki hafta yeni MacBook Pro ve Mac mini hakkında tam incelemeler yayınladığımızda M2 Pro ve M2 Max yongaları hakkında daha fazla bilgi edineceğiz. Şu anda, bu incelemelerin 23 Ocak Pazartesi günü yayınlanması bekleniyor.

  Apple’ın yeni MacBook Pro ve Mac mini’nin performansıyla ilgili iddialarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu yıl yükseltme yapmayı planlıyor musunuz? Yorumlarda bize bildirin.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index