More

  M2 MacBook Pro’yu satın almalı mısınız?

  Genel olarak, Apple’ın Apple Silicon işlemcileri tarafından desteklenen mevcut masaüstü ve dizüstü bilgisayarları ile yanlış gidemezsiniz. Özellikle bu hafta içinde M2 ​​ile birlikte yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modellerinin piyasaya sürülmesiyle, seri her zamankinden daha güçlü.

  Ancak dikkate değer bir istisna vardır. Kimsenin satın almaması gereken bir MacBook var, o da 13 inç MacBook Pro.


  Bu hikaye Mosyle tarafından desteklenmektedir.Apple’ın tek birleşik platformu. Mosyle, beş farklı uygulamayı tek bir Apple platformunda tamamen entegre eden ve işletmelerin ve okulların tüm Apple cihazlarını kolayca ve otomatik olarak dağıtmasına, yönetmesine ve korumasına olanak tanıyan tek çözümdür. 35.000’den fazla kuruluş, her gün milyonlarca Apple cihazının dağıtımını, yönetimini ve güvenliğini otomatikleştirmek için Mosyle çözümlerinden yararlanıyor. Bugün ücretsiz bir hesap isteyin Ve Apple filonuzu inanması zor bir fiyata nasıl otomatik pilota geçirebileceğinizi öğrenin.


  Mevcut MacBook serisi

  Geçen yıl M2 MacBook Pro incelemeleri yayınlandığında fikir birliği hemen netleşti: Bu, Apple’ın yıllardır sattığı MacBook Pro’nun aynısı, sadece içinde bir M2 çip var. Önceki neslin tasarımına, aynı Touch Bar’a, aynı iki USB-C bağlantı noktasına ve aynı sınırlamalara sahiptir.

  Bağlam için, işte Apple MacBook serisinin mevcut listesi:

  Bu grupta, M2 MacBook Pro ile 14 inç MacBook Pro arasında 700 dolarlık bir fiyat farkıyla büyük bir boşluk var.

  Bu boşluğu dolduracak bir 13 inç MacBook Pro var, ancak şu ana kadar az 14 inç MacBook Pro, fiyat ve yetenekler açısından bu boşluğu gerçekten doldurmuyor. Nasıl yapılacağına baktığınızda daha da kafa karıştırıcı oluyor. Kapalı M2 MacBook Pro, yine fiyat ve özellikler açısından M1 MacBook Air ve M2 MacBook Air’dir.

  M2 MacBook Air, M2 MacBook Pro’ya göre özellikle bazı avantajlar sunar. MagSafe şarj konektörü sayesinde ekstra bir bağlantı noktasına sahip olursunuz, web kamerası MacBook Pro’da 1080p’ye karşı 720p’dir ve hoparlör sistemi daha güçlüdür. Ekran da biraz daha büyük ve Apple bunu “Sıvı Retina ekran” olarak markaladı.

  Avantajlarına rağmen, M2 özellikli MacBook Air’in M2 MacBook Pro’dan 100 $ daha ucuz olduğunu bir kez daha unutmayın. MacBook Air’in modern tasarımını, renk seçeneklerini ve daha hafif, daha ince biçim faktörünü de unutmayın. Touch Bar’ın olmaması da pek çok insan için iyi bir şey, ancak Touch Bar hayranları da var. Hatta puanlar!

  Hangi MacBook’u satın almalısınız?

  Umarım tartışmayı, bu sorunun cevabının bir kısmını zaten bildiğinizi gösterecek kadar netleştirmişimdir. Touch Bar hayranı değilseniz, M2 MacBook Pro’yu satın almanıza gerek yok. Yalnızca iki MacBook Air modelinden daha pahalı olmakla kalmaz, aynı zamanda birçok farklı yönden daha düşüktür.

  Umarım Apple, 1.299 Dolarlık MacBook Pro ile 1.999 Dolarlık MacBook Pro arasındaki farkı kapatır. 2023 veya 2024’te yeni bir 15 inç MacBook/MacBook Air çıkacağına dair fısıltılar var. Bu cihaz, içinde M2 ​​veya M2 Pro yongası için seçenekler içerebilir. İdeal olarak, bu iki MacBook Pro modeli arasında yer alır.

  Bir MacBook için alışveriş yapıyorsanız ve hemen ihtiyacınız varsa, M1 MacBook Air, 14 inç MacBook Pro için 2.000$ harcamadan en iyi seçenektir. M2 MacBook Air, modern tasarımı, geliştirilmiş ekranı ve daha hızlı işlemesiyle daha cazip bir seçenek.

  İçerdiği

  Peki neden bir M2 MacBook Pro var? MacBook Air ile 14 inç MacBook Pro arasındaki boşluğu doldurmak için orada. Kötü yapıyor. Bunun ötesine bakıldığında, sadece bir pazarlama meselesi gibi görünüyor. Apple’dan “Pro” bir cihaz almayı bırakan bazı insanlar (özellikle kurumsal alıcılar) var.

  Aslında biraz aldatıcı. M2 çipli 13 inç MacBook Pro, “Pro” bir cihaz olarak etiketlenmiştir, ancak hiçbir şekilde “Pro” değildir. olan tek şeyler Belki Sadece “Pro” sıfatı fanları ve daha uzun pil ömrü. Fanlar, M2 MacBook Pro’nun en yüksek performansını fansız MacBook Air’den daha uzun süre korumasına izin verebilir. Ancak çoğu insan için bu hiçbir şey ifade etmiyor.

  Bunun dışında “profesyonel” bir makine değil. Aslında, MacBook Air’in “Pro” markasına daha uygun olduğunu iddia edebilirsiniz.

  Mevcut MacBook serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yakın zamanda yeni bir MacBook almayı planlıyor musunuz? Yorumlarda bize bildirin.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba