More

  M2 MacBook Pro, önemli tedarik kısıtlamalarıyla karşı karşıya

  Apple bu sabah ilk M2 destekli Mac’ini tanıttı ve yeni 13 inç MacBook Pro için resmi olarak ön siparişleri açtı. Bununla birlikte, Apple açıkça önemli tedarik kısıtlamalarıyla mücadele ettiğinden, lansman sorunsuz olmadı.

  Aslında, yeni M2 MacBook Pro için Ağustos ayına kadar hiçbir yapılandırma siparişi verilmedi. Doğal olarak bu, bunun önümüzdeki ay yeni MacBook Air’in lansmanını nasıl etkileyeceğini merak etmemize neden oluyor…

  M2 MacBook gecikmesi

  Apple, bu sabah 05:00 PT / 8 AM ET’de yeni M2 MacBook Pro için ön siparişleri açtı. Apple’ın ilk birkaç saat içinde yalnızca temel model için ön siparişleri kabul etmesiyle işler sert bir başlangıç ​​yaptı. MacBook Pro’nun tüm ısmarlama yapılandırmaları “Şu Anda Kullanılamaz” olarak listelenir.

  Apple, o zamandan beri M2 MacBook Pro’nun özel yapılandırmaları için ön siparişleri açtı ve kullanıcıların 24 GB’a kadar bellek ve 2 TB SSD depolama alanına sahip makineyi seçmesine olanak sağladı. Ancak, bu değişiklikleri yapmak, yeni MacBook Pro’nuzun teslimatını muhtemelen Temmuz sonu veya Ağustos başına kadar geciktirecektir.

  24 Haziran lansman gününde teslim alabileceğiniz yalnızca iki MacBook Pro modeli, 8 GB belleğe ve 256 GB ya da 512 GB depolamaya sahip seçeneklerdir. Diğer tüm yapılandırmalar Temmuz’un ilk haftasından Ağustos’un ikinci haftasına kadar geri alınır.

  Bu, M2 MacBook Air için ne anlama geliyor?

  Yepyeni bir tasarıma sahip M2 MacBook Air’in Temmuz ayında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Apple belirli bir çıkış tarihi açıklamadı, bu nedenle yeni MacBook Air için ön siparişler Temmuz ayının son haftasına kadar başlamayabilir.

  Rahatsız edici olan, M2 MacBook Pro’ya olan talebin M2 MacBook Air’e olan talepten çok daha düşük olması. Bu, MacBook Air’in gelmesinin zor olacağı ve yalnızca temel model yapılandırmalarında bulunabileceği izlenimini veriyor.

  MacBook Pro’nun üretimindeki darboğazın tam olarak ne olduğu net değil, ancak M2 yongası suçlu gibi görünmüyor. Bunun yerine, daha yüksek kapasiteli birleştirilmiş depolama ve bellek bileşenleriyle ilgisi var gibi görünüyor.

  Kişisel olarak, önümüzdeki ay yeni MacBook Air’i satın almayı planlıyorum, ancak giderek daha dayanıklı bir makine olacak gibi görünüyor. Devam eden tedarik zinciri sorunlarını MacBook Air’in tamamen yeni tasarımı ve popülaritesi ile birleştirin ve cihazın kullanıma hazır hale gelmesi aylar alabilir.

  Yeni M2 Mac’lerden herhangi birini satın almayı mı planlıyorsunuz? Yorumlarda bize bildirin.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba