More

  M2 iPad Pro, ProRes video çekimi için üçüncü taraf uygulamaları gerektirir

  Geçen hafta Apple, şu anda mağazalarda bulunan yeni nesil iPad Pro’yu duyurdu. Daha hızlı M2 çip dışında, bu yeni iPad hakkında gerçekten heyecan verici hiçbir şey yok – belki de ProRes video kaydedebilmesi dışında. Ancak iPhone’un aksine, yeni M2 iPad Pro bunun için üçüncü taraf bir uygulama gerektiriyor.

  iPad Pro’da ProRes video çekmek göründüğü kadar basit değil

  Japon sitesinde belirtildiği gibi MacOtakaraProRes videoyu iPad’in yerel Kamera uygulamasında etkinleştirmenin bir yolu yoktur. Kamera ayarlarına giderseniz, seçenek de orada değildir. Desteklenen iPhone modellerinde, kullanıcılar ProRes videoyu tek bir dokunuşla doğrudan Kamera uygulamasında etkinleştirebilir. Ancak kullanıcılar M2 iPad Pro’da nasıl ProRes video çekebilir?

  Cevap: Bunun için bir uygulama var! Bilinmeyen bir nedenle, yeni iPad’inizle ProRes video çekmenin tek yolu, App Store’dan indirilen bir üçüncü taraf uygulamasını kullanmaktır. MacOtakara M2 iPad Pro’da FiLMiC Pro kullanarak bu garip sınırlamayı doğrulayabildik. Uygulama yüklendiğinde, kullanıcıların video çekimi için ProRes 709 ve ProRes 2020 kodeklerini seçmelerine olanak tanır.

  Bu noktada, Apple’ın kullanıcıların iPadOS Kamera uygulamasını kullanarak ProRes video çekmesine kasıtlı olarak izin verip vermeyeceği veya uygulamada ProRes eksikliğinin yalnızca bir hata olup olmadığı net değil. Bununla birlikte, birçok kullanıcı, bir uygulama yüklemeden yeni iPad’in temel özelliklerinden birini bulamayarak kafası karışabilir.

  Tıpkı iPhone’da olduğu gibi, M2 iPad Pro’daki ProRes video, 128 GB depolama modeli için 30 fps’de 1080p ile sınırlıdır. iPad’de ProRes 4K çekim, 256 GB veya daha fazla depolama alanına sahip bir model gerektirir.

  M2 iPad Pro hakkında daha fazlası

  Yeni nesil iPad Pro, öncekiyle aynı tasarımı ve ekran boyutlarını koruyor, ancak şimdi Apple’ın M2 çipiyle – bu yılın başlarında piyasaya sürülen MacBook Air ile aynı. Apple ayrıca daha hızlı 6E Wi-Fi standardı ve daha fazla 5G bandı için destek ekledi.

  Ve yeni fareyle üzerine gelme özelliğiyle iPad, Apple Pencil’ın ekranın üzerinde gezindiğini bile fark edebilir. Bu, UI öğelerinin, beklenen kullanıcı etkileşimi için hazır olarak geri dönebileceği anlamına gelir.

  Yeni M2 iPad Pro’nun fiyatı, 128 GB dahili depolamaya sahip Wi-Fi sürümü için 799 dolardan başlıyor. Amazon’da yeni bir iPad satın almak için harika fırsatlar bulabilirsiniz.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun