More

  M1 MacBook Pro’yu M2’ye yükseltebilir misiniz?

  Yeni M2 MacBook Pro, Cuma günü resmi olarak piyasaya sürüldü. İncelemelerin çoğunun işaret ettiği gibi, önceki nesil M1 MacBook Pro’ya benziyor, sadece içinde bir M2 çip var. İki cihaz arasındaki benzerlikler, YouTuber Luke Miani’ye çipi iki cihaz arasında basitçe değiştirip değiştiremeyeceğini sormaya sevk etti.

  M1 MacBook Pro’yu M2 çipine yükseltin

  Miani, geçmişte 27 inç iMac’i bir stüdyo ekranına dönüştürmek ve bir M1 Mac mini’nin parçalarını kullanarak “dünyanın ilk” Apple Silicon iMac’ini yaratmak da dahil olmak üzere bazı etkileyici dönüşümler gerçekleştirdi. Ne yazık ki, bir M1 MacBook Pro’yu M2 MacBook Pro’ya yükseltme girişimi başarısız oldu.

  Bugün yayınlanan bir videoda Miani, bu yükseltme girişiminin tüm sürecini gösteriyor. İki cihazın ne kadar benzer olduğunu hemen görebilirsiniz. Aslında, tıpkı dışları gibi içleri de neredeyse aynıdır. İçindeki yongaların çoğu M1 MacBook Pro’dakiyle aynıdır ve hatta konektörler bile eşleşir.

  Ancak birçok benzerliğe rağmen, bir M1 çipini M2 çipine yükseltmeyi mümkün kılacak kadar fark var. Aygıtın M2 çipini değiştirdikten sonra MacBook Pro önyükleme yapamıyor. Bu, Touch ID sensörünü de değiştirseniz bile geçerlidir. Uyumsuz bir Touch ID bileşeni, böyle bir projenin başarısız olmasının en yaygın nedenlerinden biridir, ancak bu sefer durum böyle değildi.

  Miani, yükseltilmiş MacBook Pro’yu başlatmak için DFU moduna girmek için Apple Configurator kullanmak gibi birkaç numara daha denedi, ancak hepsi başarılı olamadı. Yükseltilmiş M2 MacBook Pro’yu çalıştırmayı başaramayan Miani, bileşenleri başarıyla orijinal donanımına geri döndürmeyi başardı.

  Proje bir hit olmasa da, üstesinden gelinmesi hala çok güzeldi. İki makinenin iç kısımları, parçalar arasındaki bağlantılara kadar neredeyse aynıdır. Gerçekçi olmak gerekirse, Miani’den başka hiç kimse bir M1 çipini M2 çipine yükseltmeyi denemez bile, ancak bunun mümkün olduğunu görmek yine de eğlenceli.

  Yeni M2 MacBook Pro hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir tane satın aldınız mı veya gelecekte bir M2 Mac’iniz var mı? Yorumlarda bize bildirin.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index