More

  M1 iPad Pro’yu satın almak neden M2 modelinden daha iyi olabilir?

  Bu hafta, Apple yeni nesil iPad Pro’yu duyurdu. Ve Apple’ın en yeni M2 çipiyle donatılmış olmasına rağmen, bu iPad’lerde pek yeni bir şey yok. Yeni bir iPad Pro almayı düşünenler için M1 modelleri her zamankinden daha çekici görünüyor. Bu nedenle M1 iPad Pro hala harika bir seçim.

  Bazı önemli kişiler, yeni iPad Pro için gerçekte göründüğünden daha fazla bir güncelleme bekliyorduk. Örneğin, Apple, son nesil M1 iPad Pro ile aynı tasarımı korumayı seçti – bu fena değil, ancak iyileştirilebilecek birkaç yön var.

  M2 iPad Pro büyük bir yükseltme değil

  Apple, yeni 10. nesil iPad ile öne bakan kamerayı yatay moda yerleştirdi, böylece kullanıcılar bir video konferanstayken daha doğal görünüyor. Bu, birçok iPad kullanıcısı tarafından çok talep edilen bir değişiklik, ancak yeni iPad Pro bunu anlamadı. Yeni iPad Pro’nun bir şekilde endüktif kablosuz şarj alacağına dair söylentiler vardı ama bu da olmadı.

  Yeni iPad Pro ile ilgili en büyük haber kesinlikle M2 çipi. Ama dürüst olmak gerekirse, bu büyük bir haber değil. Elbette, M2 daha hızlı. Ancak, M1 çipiyle karşılaştırıldığında, gerçekten yoğun bir kullanıcı olmadığınız sürece, fark muhtemelen iş akışınızı değiştirmeyecektir. M2, M1’den %15 daha hızlı bir CPU’ya sahiptir. Kullanıcıların büyük çoğunluğunun bu farkı fark etmesi, özellikle de iPadOS’te neredeyse hiç özellik veya uygulamanın sınırlarının ötesinde olmadığı bir dönemde zor olacaktır.

  M2’nin GPU’su M1’den yaklaşık %35 daha güçlü olduğundan, grafik performansı söz konusu olduğunda farklılıklar daha da belirgin hale geliyor. Ancak yine de, bu performanstan yararlanan yalnızca birkaç iPad uygulaması var.

  M2 iPad Pro’ya özel olarak gelen bir başka yeni özellik de Apple Pencil için “hover” özelliğidir. Başka bir deyişle, ekran artık Apple Pencil’ın ekranın üzerinde gezindiğini algılayarak kullanıcının nereye dokunduğunu daha kesin bir şekilde göstererek yazma ve çizim doğruluğunu artırıyor. Bu kesinlikle her gün Apple Pencil ile çalışanlar için faydalı bir özellik ama ben çalışmıyorum.

  Yeni iPad Pro’da başka bazı özellik iyileştirmeleri de var. Daha yüksek aktarım hızları için Wi-Fi 6E standardını ve öncekinden daha fazla 5G bandını destekler. Ama yine de, bu normal görevler üzerinde çalışırken herkesin fark edeceği bir şey değil. Bu arada, kameralar M1 iPad Pro’dakiyle aynı ve Apple, daha küçük olan 11 inçlik modele Mini-LED ekran getirmedi.

  Hangisini almalısın?

  M2 iPad Pro ve M1 iPad Pro karşılaştırması

  Bu noktada, eski bir iPad’den yükseltme yapmayı veya ilk iPad’inizi almayı düşünüyorsanız, M1 iPad Pro’nun hala harika bir seçenek olduğuna, muhtemelen M2’den bile daha iyi olduğuna kesinlikle inanıyorum. Hâlâ süper güçlü bir cihazdır ve Stage Manager da dahil olmak üzere en son iPadOS 16 özelliklerini destekler.

  M1 iPad Pro ayrıca ProMotion, Thunderbolt desteği ve 8 GB veya 16 GB RAM ile 2 TB’a kadar depolama gibi teknolojilere sahiptir.

  M2 iPad Pro 799 dolardan başlarken, M1 iPad Pro’yu Amazon gibi mağazalarda daha ucuza bulabilirsiniz. İki model arasındaki fiyat farkıyla Apple Pencil ve Magic Keyboard gibi aksesuarlara harcayacak daha fazla paranız olacak. Halihazırda bir M1 iPad Pro’nuz varsa, bir yıl daha kullanabilirsiniz.

  Yeni M2 iPad Pro’yu satın almayı mı planlıyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bana bildirin.

  Ayrıca okuyun:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun