More

  M1 iPad Pro bir yaşına giriyor, ancak profesyonel deneyim için sabır sıfır

  Bir yıl önce Tim Cook gitmişti. Tamamen casuslar M1 çipini iPad Pro’ya eklemek için “Yay Yüklü” açılış konuşmasında. On iki ay sonra, iPadOS 15 kullanım ömrünün sonuna yaklaşıyor ve şirket, M1 işlemcili yeni bir iPad Air’i piyasaya sürdü, ancak soru şu: Apple’ın aygıtlarını devam ettirmek için yazılımına geri dönmesini engelleyen nedir?

  Geçtiğimiz yıl boyunca M1 iPad Pro, iPadOS’un Pro uygulamalarının eksikliği ve hatta Apple’ın iPad’in işletim sistemini geliştirmek için neler yapabileceği hakkında bazı kavramlar hakkında birçok hikaye yazdık. Şimdiye kadar, ne yazık ki, hiçbir şey değişmedi.

  Beni yanlış anlamayın, M1 iPad Pro harika bir donanım. iPadOS 15’in iPad deneyimini de iyileştirdiğini söylemeliyim: küresel kontrol, yeni çoklu görev görünümü ve daha güçlü Dosyalar uygulaması, iPad kullanıcılarını daha mutlu ediyor ama yine de yeterli değil.

  Birkaç yıl önce, ikinci nesil 12,9 inçlik model olan ilk iPad Pro’mu satın aldım ve şirketin popüler iOS 11’i piyasaya sürdüğü sıralarda. Bilgisayar nedir? isim. O zamanlar iPad Pro’nun önünde olasılıklarla dolu harika bir gelecek vardı. 2019 yılının tamamını bu makineyi ana bilgisayarım olarak kullanarak geçirdim.

  Ancak bir yıl sonra 16 inç 2019 MacBook Pro’ya geçtiğimde, iş bilgisayarım olarak iPad’e geri dönmek için bir neden görmedim. Demek istediğim, önümüzdeki hafta M1 Pro MacBook Pro’nun gelmesini beklerken şu anda ikinci nesil bir iPad Pro ile geri döndüm, ancak bu yıllar içinde çok az şeyin değiştiğini ve iPadOS’un hala korkunç olduğunu bulmak benim için. onlar. Apple Tablet Pro üzerinde çalışmaya kararlı.

  12,9 inç iPad Pro’nun daha fazlasına ihtiyacı var!

  badolar

  Bloomberg’den Mark Gorman geçen hafta sonu Apple’ın iPadOS 16 ile bir “Pro” modu eklemesi gerektiğini yazdı, tasarımcı Parker Ortolani konseptlerinde benzer bir yöne gitti ve Apple’ın belirli özellikler eklemek için daha büyük bir ekrandan gerçekten faydalanması gerektiğini düşünüyorum.

  Örneğin, bir iPad Pro’da 13 inçlik bir Mesajlar uygulamasını açmak garip geliyor. Split View pencerelere dönüşebilseydi, Safari’de makale yazarken Mesajlar uygulamasını ekranın bir köşesine yerleştirmenin daha mantıklı olacağını düşünüyorum.

  Çoğu iPad savunucusunun, tabletin çoklu görev yapabildiğini söyleyeceğini ve ardından iki uygulamayı yan yana koyacağını biliyorum, Netflix in PiP ve Slide Over bir dizi uygulama ama sadece derin bir nefes alın ve ekranınıza bakın. Bu iş akışıyla çalışabilir misin? Öyle düşünmüyorum.

  Hâlâ Smart Keyboard kullandığım için Magic Keyboard eklentisinin birkaç yıl gerisinde olduğumu biliyorum, ancak deneyimin pek arttığını düşünmüyorum. Çok fazla güç tüketiyor, iPad Pro’yu tıknaz yapıyor ama hey, en azından başka bir USB-C bağlantı noktasına sahip olduğunuzu söyleyebilirsiniz. Beni uygun harici monitör desteğine başlamaya bile zorlama.

  İçerdiği

  Bunu ara sıra duymaktan bıktım, ancak yine, Apple’ın nihayet iPad Pro’nun potansiyelini ortaya çıkarıp çıkaramayacağını görmek için iPadOS 16’yı beklememiz gerekecek. M1 işlemciyi iPad Air’e ekleyerek, şirketin M1 Mac’e kıyasla daha pahalı ve özelliksiz hale gelen ürün serisini kasıp kavurduğunu düşünüyorum.

  Eminim M1 iPad Pro, hareket halindeyken tam bir 5G bağlantısıyla fotoğraf düzenlemek isteyen tasarımcılar için harikadır, ancak geliştiriciler, gazeteciler, öğrenciler ve diğerleri hala iPad’in nasıl ve neden daha iyi olabileceğini anlamaya çalışıyor. Günlük görevler için Mac’ten daha fazla, özellikle de iPad ekosistemi, bir Mac’e sahip olmaktan daha pahalı ve daha ağır.

  Apple’ın iPad deneyiminizi iyileştirmesini sağlayacak ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşın.

  https://youtu.be/7A5-eRfDQ0M

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba