More

  M1 iPad kullanıcıları bile, Apple’ın Stage Manager’ı eski cihazlara getirmesinden faydalanacak

  Stage Manager, iPadOS 16 ile daha fazla iPad Profesyoneline geliyor ve bu övgüye değer bir politika değişikliği. Apple başlangıçta yeni çoklu görev özelliğini kendi M1 çipiyle çalışan iPad’lerle sınırlamayı planladı. Bu özellik değişikliğinin bazı sakıncaları olsa da, değişiklik orijinal iPad sınıfı için iyiye işaret.

  Sahne yöneticisinin onayı

  Stage Manager ve iPadOS 16 henüz yayınlanmadığından, yeni özelliği geliştirmek için kaç tane üçüncü taraf uygulamasının güncelleme yayınlayacağını görmedik. Apple, Stage Manager ile çalışacak olan ve halihazırda piyasada bulunan iPad’lerin sayısını artırdı.

  Bugünkü plan değişikliğinden önce, Stage Manager için uygulamaların optimize edilmesi yalnızca en son iPad Pro ve iPad Air cihazlarına sahip kullanıcıları etkiliyordu. Uygulamaya bağlı olarak geliştiriciler, Stage Manager iyileştirmelerine daha fazla kullanıcı tarafından kullanılabilecek özelliklerden daha fazla öncelik vermemeyi haklı gösterebilir.

  Apple satış verilerini yayınlamıyor, ancak 2018 ve 2020 iPad Pro’ları dahil etmek, daha fazla kullanıcının Stage Manager’ı fiilen deneyimleyeceği anlamına gelmeli.

  Harici ekran desteği gelişecek mi?

  Bugün iPadOS 16.1 beta 3’ü piyasaya sürmenin hayal kırıklığı yaratan yanı, harici ekran desteğinin kaldırılması. Apple bu özelliği yılın ilerleyen zamanlarında kalibre edecek. Harici ekran desteği de başlangıçta planlandığı gibi yine M1 ve üzerini gerektirecektir. Bu, 2018 ve 2020 iPad Profesyonellerini tamamen atlamaktan daha mantıklı.

  Stage Manager aracılığıyla harici ekran desteği bir monitör, fare ve klavye gerektirir, dolayısıyla bu özel özellik, genel çoklu görev deneyiminden daha özel olacaktır. Aynı zamanda Stage Manager’ın daha tehlikeli yönlerinden biridir.

  Harici ekran desteğine pişirme için daha fazla zaman vermek doğru harekettir. iPadOS ölçeğinde Stage Manager genellikle iddialı bir özelliktir. Apple, Stage Manager’ı kullanmak ve bunu göz ardı etmemek istiyorsa, kullanıcılar üzerinde iyi bir ilk izlenim bırakmak önemlidir.

  Ancak bu süre zarfında harici ekran desteğinin daha fazla özellik kazanmasını beklememek gerekiyor. Apple açıkça programın gerisinde kalıyor ve önce temelleri doğru yapmaya odaklanıyor. Hala M2 iPad Profesyonellerinde daha yetenekli bir Sahne Yöneticisi hayal edebiliyoruz ve Apple’ın daha düşük fiyatlı Studio Ekranı güzel bir şekilde eşleşebilir.

  Ek olarak bu değişiklik, halihazırda beta sürümünde harici ekran desteği kullanmakta olan bazı iPad Pro ve iPad Air kullanıcılarını etkileyecektir. iPadOS 16.1 beta 3’e güncelleme, desteği kaldırır. Ancak yıl sonuna kadar bu kaybın telafi edileceğini umuyoruz.

  Çözüm

  Apple, iPadOS 16 için bir çıkış tarihi belirleyene kadar Stage Manager’ın piyasaya sürüldüğünde ne düzeyde kararlılığa sahip olacağını bilemeyeceğiz. Ek özellik geliştirme süresinin ne kadar etkili olacağına ilişkin karar hâlâ belli değil. Genel uygulamayı kusurlu bulan bir eleştirmen bulmak için uzağa bakmanıza gerek yok.

  Apple’ın bugünkü hamlesi, Stage Manager’ın Haziran ayından bu yana sahip olduğu itibarı tersine çevirmeye yardımcı oluyor, ancak, daha fazla gecikme veya özelliğin terk edilmesiyle ilgili konuşmalar sona erdi.

  Bugünün politika değişikliği iPad Pro’nuzu etkiler mi? Stage Manager’ı henüz listelenmemiş daha fazla iPad’de görmek isteyen biri misiniz? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın!

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba