More

  LumaFusion için çoklu kamera desteği oyunun kurallarını değiştirir

  Apple, 2018’de yeniden tasarlanan iPad Pro’yu piyasaya sürdüğünden beri, iPad’im ana bilgi işlem biçimim haline geldi. Slack aracılığıyla bu makaleleri yazmak, YouTube kanalını yönetmek, e-postaları yanıtlamak, video izlemek ve iş arkadaşlarımla etkileşim kurmak için kullanıyorum. Daha da önemlisi, 9to5Mac YouTube kanalında gördüğünüz tüm videoları düzenlemek için bir iPad kullanıyorum ve 2018’den beri aynı yazılımı kullanıyorum – LumaFusion.

  Video düzenleme söz konusu olduğunda LumaFusion benim tercihim oldu. Yıllar geçtikçe, daha iyi ve daha güçlü hale geldi. Yerleşik bir dengeleyici ve harici bir sürücüden çalışma yeteneği gibi şeyler ekledi ve bugün nihayet bize çok kameralı video düzenleme getiriyorlar. Bu, bu videoları düzenlemek için oyunu tamamen değiştirecek.

  LumaFusion’da Multicam Stüdyosu

  Bu özellik, LumaFusion’da kaçırdığım bir şeydi. Multicam düzenleme, tek bir ses kaynağına sahip olması ve bu video dosyalarını sesle eşleştirmek için hızlı bir şekilde eşleştirebilmesi gereken tek bir çekimden birden fazla video açısı elde etme yeteneğidir. Buradaki fikir, birden çok video katmanını düzenlemeyi daha verimli hale getirmektir.

  Tek bir ses kaynağıyla birden fazla video katmanını düzenlemeye yönelik mevcut süreç biraz sıkıcı. Sesi ve videoyu manuel olarak hizalamanız gerekir. Tüm katmanların hizalandığından emin olun, ardından istemediğiniz parçaları manuel olarak kesin. Çoklu kamera stüdyosu eklentisi bunu büyük ölçüde hızlandıracaktır.

  Multicam Studio nasıl çalışacak?

  Yeni çok kameralı stüdyo özelliği, kullanıcıların altı adede kadar kamera kaynağını ve birden çok ses parçasını otomatik olarak senkronize etmesine olanak tanıyacak. Tüm bu katmanları, zaman çizelgesinde mükemmel şekilde senkronize edilmiş ses ve video ile bir “çok kameralı klibe” dönüştürecektir. Zaman çizelgeleri senkronize edildikten sonra, sadece editörün hangi kamera açısını göstermek istediği meselesi. Düzenleyici çok kameralı bir klipte gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra, LumaFusion onu zaman çizelgenizde tek bir katman olarak düzenlenebilen tek bir normal klibe dönüştürür.

  Bu, bir videonun farklı bölümlerini düzenlerken idealdir. Belki videonun multicam olmayan bir bölümü var ve bu videonun ortası. Artık, her ayarlama yapmanız gerektiğinde altı katmanı hareket ettirmek yerine, zaman çizelgenizde yönetimi ve manipüle etmesi kolay, her bölümü tek bir sürekli katman olarak görüntüleme olanağına sahipsiniz.

  Ana Özellikler

  LumaFusion, bu özelliği özel bir eklenti ve eklenti olarak ele alır. Çok kameralı düzenlemeye dalmanız gerektiğinde, yeni bir arayüze yönlendirilirsiniz. Çoklu kamera görüntüsünü düzenlemeyi bitirdiğinizde, zaman çizelgenizde tek bir katmana dönüştürülür ve siz de normal düzenlemeye başlarsınız. Ayrıca LumaFusion, iPad ve iPhone’da çalıştığı için öncelikle bir dokunmatik arabirim üzerine kuruludur. Yani her hareket ve eylem, sevdiğim akılda tutularak yapılır!

  Dikkate alınması gereken bazı yeni özellikler:

  • Klipleri zaman kodu, ses dalga biçimleri veya manuel hizalamayı kullanarak senkronize edin
  • Herhangi bir köşeye birden fazla klip ekleyin
  • Multicam kasanıza senkronize halde kalan ancak karıştırılmayan son bir ses parçası ekleyin
  • Tüm bir köşeye renk, ses ve efektler ekleyin (geçişten önce veya sonra)
  • Köşede basit bir tıklama ile sahneler arasında geçiş yapın
  • İstediğiniz sıklıkta yeniden geçiş yapın
  • Mükemmel kesimler için yuvarlak trim tuşları
  • Hareket halindeyken yalnızca sesi, yalnızca videoyu veya her ikisini de değiştirin
  • Anlaşılması kolay bir renk kodlama sistemi kullanarak açıları ve hacim eşlemelerini görüntüleyin
  • Klip Ekle menüsünden zaman çizelgesine Multicam Muhafazaları ekleyin
  • İstediğiniz zaman eşleyiciye veya değiştiriciye girmek için Multicam kapsayıcısını seçin
  • Herhangi bir bireysel kesime renk ve efektler ekleyin

  Çoklu kamera düzenlemesi gerektiğinde aklınıza gelebilecek her özellik artık LumaFusion için yerel olarak tasarlanmıştır. Oh, ve bu sadece 19,99 $’lık bir eklenti. Bu fiyat noktası, onu birçok kullanıcı için erişilebilir kılar!

  Fiyatlandırma ve bulunabilirlik

  LumaFusion uygulamasının kendisi normalde 29,99 ABD Doları’na satılır, ancak 18 Nisan’dan 25 Nisan’a kadar indirimli olarak 19,99 ABD Doları’na düşer. Bu bir kerelik bir satın alma, abonelik değil! Yeni çoklu kamera özelliği olmadan tek başına uygulama bile yatırım yapmaya değer. En az üç yıldır baş editörüm. Yeni çoklu kamera eklentisi bugün bir eklenti olarak ek 19,99$ karşılığında satışa çıkıyor. Yani, hepsini bugün alırsanız, iPad’inizde (veya iPhone’unuzda) tam işlevli bir video düzenleyiciye 40 doların altında sahip olabilirsiniz.

  LumaFusion ile kullanmak için bir iPad arıyorsanız, tüm iPad’lerde harika çalışıyor! iPad Pro’da, biraz daha hızlı işler ve dışa aktarır, ancak yeni başlayanlar için bir iPad’de 4K çekimi düzenledim ve sorunsuz bir şekilde hallediyor.

  Şu anda satışta olan iPad’ler:

  İçerdiği

  Gelecek vadeden bir içerik oluşturucu, YouTuber, düğün kameramanı veya ikisinin arasında bir şeyseniz, LumaFusion’ı denemelisiniz. Öğrenmesi ve kullanması kolaydır, bir düzenleme yapmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir, hemen hemen her klibi işleyebilir ve çok verimlidir. LumaFusion’ı bir iPad’de ve hatta bir iPhone’da video düzenlemek isteyen herkese tavsiye ederim. Kişisel olarak iPhone’da çok fazla düzenleme yapmıyorum, ancak iPhone’da da iPad’de olduğu kadar yetenekli.

  Ne düşünüyorsun? Video editörü müsünüz? iPad’inizde herhangi bir şeyi düzenliyor musunuz? Bir dizüstü bilgisayarda geleneksel düzenleme yöntemine bağlı kalmak mı istiyorsunuz? Yorumlarda tartışalım!

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun