More

  Linus Tech Tips kripto dolandırıcılığı YouTube’u vurdu

  Son birkaç yılda, küçük ve büyük YouTube kanallarının, kripto dolandırıcılığı kullanarak kanalı ele geçirmesiyle sonuçlanan bilgisayar korsanlarının kurbanı olması çok yaygın hale geldi. Bugün, bu uygulama en popüler YouTube kanallarından biri olan Linus Tech Tips’e ulaştı.

  Linus Media Group’taki 15 milyondan fazla abone ve diğer birçok kanalla Linus Tech Tips, özellikle teknoloji alanında YouTube’daki en büyük kanallardan biridir.

  Kanal bir gecede aniden el değiştirdi ve aboneler, kanalın adı “Tesla” olarak değiştirilip Elon Musk ve Bitcoin ile ilgili canlı yayınlar göstermeye başlamadan önce, yeniden yüklenen bazı videoların veya özel olması gereken eski videoların akışlarında göründüğünü fark etti. . Bu videolar genellikle kullanıcıları kripto göndermeye veya cüzdan ayrıntılarını açıklamaya ikna eder. Bu sabah, kanal tamamen kapandı ve hem kripto dolandırıcılığını hem de kanalın içeriğini kaldırdı.

  Hack, Linus Media Group’un diğer iki kanalı olan Techquickie (kısa açıklamalara odaklanan bir kanal) ve TechLinked’i (bir haber kanalı) da vurdu.

  Bu, son hafızadaki tek büyük ihlal değil. Lil Nas X, Drake ve Taylor Swift gibi müzik sanatçıları da benzer ihlallere tanık oldu. 2021’de Google konuştu kablolu, bu tür ihlallerin kimlik avı saldırılarından kaynaklandığını belirtti. Linus Tech Tips davasında ne olduğu belli değil, ancak zarar verildi ve bu saldırıların çoğalmasıyla YouTube’un içerik oluşturucuları korumak için daha fazla araç sağlamaması şaşırtıcı. kenar Bir kanalda videoları yeniden adlandırmak veya silmek gibi büyük değişiklikler yapmak için ikinci bir hesabın onayını gerektiren bir “koruyucu sistem” önerir.

  Resimler: internetanarchVe __vl1__

  YouTube’da daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index