More

  LineageOS 20 artık Google Pixel 6, Pixel 7 ve daha fazlasını destekliyor

  Popüler üçüncü taraf Android ROM LineageOS, Pixel 6 ve Pixel 7 serileri dahil olmak üzere tüm Tensör destekli Google telefonları için desteğe sahiptir.

  Geçtiğimiz ay, LineageOS’un arkasındaki geliştirme ekibi, Pixel 4’e geri dönen Made by Google telefonları da dahil olmak üzere birkaç düzine cihaza tam Android 13 desteği getiren yeni bir ana sürüm yayınladı. Android 13 iyileştirmelerine ek olarak, LineageOS 20 ayrıca Yenilenen kamera uygulaması, Aperture.

  Bu noktaya kadar Google’ın Pixel 6 serisinden başlayarak en yeni telefonlarından hiçbiri ROM’u desteklemedi.Bu büyük olasılıkla Google’ın telefonlarında kendi Tensor yongalarını kullanmaya karar vermesinden kaynaklanıyor. Çipler başka hiçbir cihazda bulunmadığından, işlerin aynı Snapdragon çipi üzerine kurulu telefonlar arasında olduğu kadar kolay paylaşılamayacağı varsayılır.

  LineageOS ekibi bugün resmi olarak desteklenen cihazların ana listesini güncelleyerek Google Tensor ve Tensor G2 yongaları tarafından desteklenen beş telefonun tümünü ekledi:

  Bu cihazların tümü hala Google tarafından aktif olarak desteklendiğinden, bu LineageOS 20 yapısı, yalnızca telefonlarını sonuna kadar özelleştirmekten hoşlananlar için özellikle heyecan verici olabilir. Zamanla, tutkulu LineageOS ekibinin bu ilgisi, sonunda Tensor çalıştıran Pixel telefonların Google’ın sunabileceklerinin ötesinde güncellemeler almasına yol açabilir.

  Şu anda, bu Pixel cihazlar için LineageOS 20’nin herhangi bir indirilebilir sürümü mevcut değil, ancak bunun önümüzdeki günlerde otomatik olarak değişmesi bekleniyor.

  Pikseller hakkında daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.


  Daha fazla haber için YouTube’da 9to5Google’a göz atın:

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba