More

  Kullanıcıları ‘yetkisiz’ bantlara karşı uyarabilen Apple Watch NFC teknolojisi için Apple patenti alındı

  Apple, Apple Watch için yeni teknolojiler ve aksesuarlar araştırmaya devam ediyor. Bu yılın başlarında bir patent, bir Apple Watch kayışının rengini değiştirmesini tetikleyebilecek bir teknolojiyi ortaya çıkardı. Şimdi, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi, Apple’a yerleşik bir NFC modülüne sahip bir Apple Watch kayışı için patent verdi… bu, iyi ya da kötü amaçlar için kullanılabilir.

  Apple Watch’tan NFC bant teknolojisi

  ilk kez farkettim elma belli ki Bu patent, daha sonra Apple Watch’un içindeki bir NFC yongasına bağlanabilen yerleşik bir NFC çipine sahip bir Apple Watch bandını kapsar. Apple Watch daha sonra hangi bandın bağlı olduğunu belirleyebilir ve ardından bu bilgiyi birkaç farklı şey yapmak için kullanabilir.

  Örneğin watchOS, kullanıcı arayüzünü bağlı banda göre dinamik olarak değiştirebilir. Bu, saat yüzlerini tamamen değiştirmeyi veya mevcut saat yüzü tasarımını yeni saat kayışının rengine daha iyi uyacak şekilde değiştirmeyi içerebilir. Apple Watch, belirli bir bant bağlandığında Workouts uygulaması gibi farklı uygulamalar arasında da geçiş yapabilir.

  Buna ek olarak, bu, Apple’ın üçüncü taraf Apple Watch kayışlarına baskı yapmasına da izin verebilir. gelen rapor Açıkçası elmalar Patentteki bu metinde öne çıkanlar:

  Bir cihazla ilişkilendirilen kapsamın izin verilen bir aralık olmadığı belirlendiğinde, cihazın bir çıkış bileşeni kullanılarak bir uyarı verilebilir ve/veya cihazın bir veya daha fazla özelliği devre dışı bırakılabilir veya başka şekilde değiştirilebilir. Başka bir örnekte, belirli bir alan, giyilebilir elektronik cihazdaki belirli bir uygulama veya hizmetle ilişkilendirilebilir.

  Giyilebilir Elektronik Cihaz üzerinde belirli bir uygulama veya hizmetle ilişkili kapsamın belirlenmesi üzerine cihaz, söz konusu uygulama veya hizmetle ilişkili özellikleri etkinleştirebilir veya bu özelliklere erişim sağlayabilir.

  Patent ayrıca, Apple Watch kayışlarının bir NFC çipinin yanı sıra başka bileşenleri de içerdiği bir sistemi tarif ediyor. Bu, “çevre sensörleri, biyometrik sensörler, hareket sensörleri, atalet sensörleri veya benzerleri” gibi “bir veya daha fazla sensör” içerebilir.

  9to5Mac’i alın

  Bu, Apple Watch ve ekosistemi için çok çeşitli ek özellikleri kapsayan ilginç bir patenttir. Her zaman olduğu gibi sorumluluk reddini hatırlamak önemlidir: Apple her şeyin patentini alır, yani bir şeyin patentli olması onun gerçek bir özellik olarak gün ışığına çıkacağı anlamına gelmez.

  İçimdeki kötümser, Apple’ın bu yeteneği potansiyel kullanımının üçüncü taraf taklit saat kayışlarını çökertmek olduğunu düşünme eğiliminde.

  fırsatı takip et: twitterVe Instagram ve Mastodon

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun