More

  Kompakt bir şarj cihazında 270 watt uluslararası güç

  Daha önce galyum nitrür (GaN) şarj cihazlarının, kompakt bir elektrikli tuğladan ne kadar güç verilebileceği konusunda oyunun kurallarını nasıl değiştirdiğini fark etmiştim – ve Chargeasap Zeus bunu tamamen yeni bir seviyeye taşıyor.

  Tek bir bağlantı noktasından 140 W’a kadar çıkan toplam 270 W güç çıkışı sağlayan ultra taşınabilir bir şarj cihazıdır ve ultra kompakt uluslararası fiş adaptörlerimiz, onu gerçekten uygun bir seyahat seçeneği haline getirir…

  Bir MacBook Pro ile seyahat ediyorsanız, onu seyahat şarj cihazı olarak etkili bir şekilde kullanmak bir seçenektir. Bu, birkaç seyahatte yaptığım bir şey, ancak her zaman pratik bir seçenek olmasa da, bu yüzden genellikle elektrikli bir tuğla ile seyahat ediyorum (aslında iki tane, anlayacağım nedenlerden dolayı).

  Chargeasap bana yeni Zeus 270W şarj cihazının bir prototipini gönderdiğinde, bunu biri ABD’ye, diğeri Avrupa’ya olmak üzere iki seyahatte denedim ve onu yeni standart seyahat şarj cihazım yapacak kadar etkilendim.

  GaN teknolojisi

  Daha önce bahsedildiği gibi, geleneksel enerji tuğlaları silikon bazlıdır. Galyum nitrür veya GaN, silikona göre üç büyük avantaj sunan alternatif bir yarı iletken malzemedir.

  Birincisi, onlar çok fazla Akım iletiminde daha verimli. Bu, aynı hacme daha fazla enerji sığdırabileceğiniz anlamına gelir. Veya başka bir deyişle, çok daha küçük bir kalıba çok fazla kapasite sıkıştırabilirsiniz.

  İkincisi, daha az enerji kaybettikleri için daha az ısı üretirler. Bu genellikle iyi bir şeydir, çünkü aşırı ısınma, teknoloji cihazlarını öldürmenin en kolay yollarından biridir, ancak aynı zamanda silikon şarj cihazlarının içindekiler gibi devasa bir soğutucuya ihtiyaç duymadıkları anlamına gelir. Böylece daha kompakt olabilir.

  Üçüncüsü, büyük ölçüde geliştirilmiş verimlilik, ısı olarak daha az enerji harcanarak çevre için daha iyidir.

  Zeus Chargeasap: bak ve hisset

  Şarj cihazıyla ilgili ilk fark ettiğiniz şey, ne kadar küçük olduğudur. Saç 3,5 inç uzunluğunda, 2 inç genişliğinde ve 1,7 inç derinliğindedir. Bu, Apple’ın neredeyse iki katı güç ve dört kat daha fazla bağlantı noktası sayısıyla 140 W şarj cihazından daha az hantal.

  Aldığım prototip parlak beyaz, ancak şirket bana Indiegogo yatırımcılarından gelen geri bildirimlerin mat bir yüzeyin tercih edildiğini, dolayısıyla üretim sürecinde bu değişikliği yapacağını söyledi.

  Zeus ile ilgili bir sonraki en belirgin şey, cihazlarınız tarafından çekilen gerçek voltajları ve wattları göstermek için kullanılan renkli OLED ekranıdır.

  Şarj cihazının ağır olduğu söylenmelidir! 1,3 pound ağırlığında, 140W Apple şarj cihazı için yaklaşık yarım pound – ancak bu, tüm Apple cihazlarıma aynı anda güç verebilmek için ödemeye değer bir bedel.

  kurmak

  Zeus teknik özelliklerinde en çok göze çarpan şey, yalnızca etkileyici 270 W toplam çıkış değil, aynı zamanda çökme şeklidir. Örneğin, tek bir USB-C soketinden 140 watt elde edilebilir; bu, 16 inç M1 Max MacBook Pro’nun en zorlu görevlerde bile tam güç sağlamasına olanak tanır.

  • Boyutlar: 90 x 42 x 50 mm / 3,54″ x 2,17″ x 1,96″
  • Ağırlık: 320 gr / (0,7 lb)
  • Güç girişi: 100-240V ~ 50-60Hz 3A
  • Toplam güç çıkışı: 270 watt
  • Bağlantı Noktaları: 3 x USB-C ve 1 x USB-A
  • 140W USB-C1: 5 ~ 15V⎓3A / 20 ~ 28V⎓5A (PPS: 5 ~ 21V⎓5A)
  • 100W USB-C2: 5 ~ 15V⎓3A / 20V⎓5A (PPS: 3,3 ~ 21V⎓5A)
  • 100W USB-C3: 5 ~ 15V⎓3A / 20V⎓5A (PPS: 3,3 ~ 21V⎓5A)
  • 36W USB-A: 4,5⎓5A / 5V⎓ ~ 4,5A / 5V⎓3A / 9V⎓3A / 12V⎓3A
  • Koruma: aşırı akım, aşırı voltaj, aşırı sıcaklık, kısa devre koruması

  kullanımda

  Zeus’un kullanımdaki en iyi yanı, tüm bunları yapmak için gerçekten tek bir şarj cihazı olmasıdır – hem koltukta hem de masada güç için mükemmel şekilde çalışan yeterince kompakt bir ünitede.

  16 inç MacBook Pro, 12.9 inç iPad Pro ve iPhone 14 Pro Max’in tamamına, cihaz kapasitesinin yakınında olmadan güç sağlayabildim.

  Bu kompaktlık benim için çok büyük bir avantaj. Genelde iki şarj cihazıyla seyahat ettim. Otel odamda veya yerel dairemde kullandığım tüm cihazlarıma güç ve şarj sağlayacak kadar büyük, büyük bir cihaz. Ancak bu hantal olma eğiliminde olduğundan, genellikle aynı uçuş sırasında kullanmak için ikinci, daha küçük bir cihaz da taşıyorum – bir trende veya uçakta koltukta güç sağlamak için.

  Bunun nedeni, koltuğumda sınırlı yer olması ve her seferinde bir cihazı aktif olarak kullanmak ve bir veya iki tane daha tutmak için yalnızca yeterli güce sahip bir şeye ihtiyacım olması. Uzun mesafeli bir uçuşun tipik bir örneği, iPhone’umu ve Apple Watch’umu şarjlı tutarken iPad’imi çalıştırmaktır.

  Chargeasap Zeus, ilk kez ev içi kullanım için yeterince güçlü ve uçak içi kullanım için yeterince kompakt bir şarj cihazım oldu. Yani her iki yolculukta da sadece bir şarj cihazı kullandım.

  Bu konuda sevdiğim tek şey, çok kompakt olan birlikte verilen seyahat adaptörleridir. Her biri kayar ve yerine oturur ve dördü arasında dünyadaki hemen hemen her ülkeyi kapsar.

  Dört kabloyu takılı tutuyorum, bu yüzden çantamdan çıkarmam gereken tek bir şey var. Burada, boyutu için Apple Watch’umla görebilirsiniz.

  MacBook Pro’ma bağlı MagSafe kablosu, iPad’im için USB-C kablosu, iPhone’um için MagSafe şarj cihazı ve Apple Watch şarj cihazı. Paketi daha kısa kablolarla daha kompakt hale getirebilirim, ancak koltuk içi güç genellikle yere yakın olduğundan, daha uzun kabloların tepsi masamdaki cihazlara güç sağlarken aynı zamanda etrafıma yerleştirilmiş cihazları şarj etmek için ihtiyaç duyduğum esnekliği sağladığını görüyorum.

  Küçük boyutun potansiyel bir dezavantajı vardır. Önceki tüm seyahat tipi şarj cihazlarının, daha kısa veya daha uzun bir güç kablosu kullanma esnekliği sağlayan sekiz şeklinde bir elektrik prizi vardı. Zeus ile güç tuğlasının kendisinin prize takılması gerekir. Bu, esnekliği sınırlayabilir ve ayrıca tuğlanın ağırlığının, açısına bağlı olarak kendisini yuvadan dışarı çekmesine neden olabileceği anlamına gelir. Ancak, bunu henüz bir sorun olarak görmedim. Bu, iki uçakta bir, iki tren, dört salon, iki otel odası ve birçok farklı kafe kullanmayı içerir.

  Güncelleme: Bu geri bildirimin ardından Chargeasap, 8 numaralı adaptörü isteğe bağlı bir eklenti olarak sunacağını bildirdi.

  Chargeasap Zeus: sonuçlar

  Tüm Apple aygıtlarınızı açık ve tamamen şarjlı halde tutmak için yeterli kapasiteye ve yeterli bağlantı noktasına sahip herhangi bir güç tuğlası bulmak nadirdir. 140 W Apple MacBook Pro’dan daha küçük bir cihazda bu kadar güce sahip olmak duyulmamış bir şey!

  USB-C’ye tamamen kapılmış biri olarak, ideal olarak, dört bağlantı noktasından yalnızca üçünün değil, dört bağlantı noktasının da bunu benimsemesini görmek isterdim. Ancak, yanında eski bir kablo taşıyan ve telefonlarını şarj etmek için biraz güç ödünç alması gereken arkadaşlar için tek bir USB-A bağlantı noktasına sahip olmak kullanışlıdır. Hatta kafede yanımdaki adama bu şekilde yardım edebildim.

  Ekran, buradaki pastanın üzerindeki kremadır ve cihazlarınızın her birinin canlı güç çekişini görmenizi sağlar.

  Basitçe söylemek gerekirse, güç ve taşınabilirlik kombinasyonu, iki seyahat şarj cihazını bir taneyle değiştirebildiğim anlamına geliyor – ve bu artık taşıma çantamda.

  Chargeasap Zeus 270W GaN Şarj Cihazı, Indiegogo’da 129 dolardan başlayan fiyatlarla ön siparişe açıldı. Kitle fonlaması projelerini ele alma konusunda temkinli davransak da, hepsi bunu sunmuyor, Chargeasap’ın mükemmel bir geçmişi var ve elbette test ettiğim prototip (50’den biri) işe yarıyor.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba