More

  Kingston DataTraveler Max, ultra hızlı 1 TB flash sürücü

  Depolama aygıtları her yıl küçülüyor ve kapasiteleri artıyor ve bunu Kingston’ın DataTraveler Max USB-C flash sürücü serisinden daha iyi anlatan bir şey yok. Sürücüler, 1000 MB/sn okuma ve 900 MB/sn yazma hızlarıyla eşleşen etkileyici yüksek hızlara sahip 256 GB, 512 GB ve 1 TB kapasitelerde mevcuttur. Bu sürücüler kesinlikle kağıt üzerinde gerekenlere sahiptir, peki ya gerçek dünyada?

  Yüksek kapasiteli USB flash sürücüler

  Kingston DataTraveler Max, tek yüksek kapasiteli USB flash sürücü olmaktan çok uzaktır. 2013’te piyasaya sürülen ilk 1TB USB flash sürücü, Kingston’ın DataTraveler HyperX Predator’ıydı. Ancak bu sürücü, 240MB/sn’lik maksimum okuma hızını destekledi (1.000 doları aşan maliyeti bir yana).

  Piyasada başka gerçek 1 TB flash sürücüler olsa da, Amazon ayrıca 20-30 $ bölgesinde sahte “1 TB” flash sürücülerle doludur. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bunlar, menüde ve bilgisayarınızda Sahte Kapasite yazan düşük kapasiteli sürücülerdir (genellikle 16 GB). Halihazırda kullanılıyorlarsa, sürücüler dosya ve verileri hızla kaybeder.

  Diğer 1 TB flash sürücüler bile gözle görülür şekilde daha yavaştır (USB-A standardından bahsetmiyorum bile ve MacBook Pro’mla çalışmak için ek dongle’lar gerektiriyor).

  Hızlı ve taşınabilir depolama ihtiyacı

  Bir fotoğrafçı ve kameraman olarak bitti uzay araştırmasıDepolama alanını çok çabuk tüketirim. Evde özel bir NAS kullanıyorum, ancak lansmanlar için seyahat ederken fotoğraflar ve videolar için iyi bir önbelleğe alma çözümü bulmakta her zaman zorlandım. Taşınabilir dönen disk sürücüleri hantal, kırılgan ve yavaştır. Ham video çekmek çok hızlı sürücüler gerektirir, bu da Samsung’un taşınabilir T5 SSD’sinin bile yalnızca 540MB/s ile çok yavaş olduğu anlamına gelir, bu nedenle yeterince yüksek hızlar elde etmek için T7 modeline geçmem gerekir.

  Kingston Data Traveler Max 1 TB Flash Sürücü

  Sabit sürücülerin ve SSD’lerin reklamı yapılan hızlarının bir dizi faktör nedeniyle gerçek dünyadaki hızlardan farklı olması yaygın bir durumdur, bu nedenle Black Magic Disk Hız Testi ve AmorphousDiskMark’ı çalıştırdım. Black Magic Disk Speed ​​​​Test’ten gelen “sıralı” veriler ve AmorphousDiskMark’ın ilk iki satırı, gezinmeyi veya büyük dosyaları okumayı temsil ettikleri için benim için en alakalı. Her ikisi de 1.000MB/s okuma sınırına ve 900MB/s yazma hızına ulaşmasa da, sürücü video düzenleme için ihtiyacım olan okuma ve yazma hızlarını aşmayı başardı.

  Bu sürücü boyutuyla, uygun veri depolama uygulamalarının önemini yinelemek önemlidir. Terabaytlık bir flash sürücüde tam bir depolama alanına sahip olmak, insanları hızla yanlış bir güvenlik duygusuna kaptırabilir. Bu, şüphesiz güvenilir bir sürücü olsa da, yeterli zaman veya kullanım durumunda herhangi bir depolama aygıtı arızalanacaktır. DataTraveler Max’te sakladığınız veriler önemliyse, her zaman bir kopyasına (veya daha iyisi, çevrimiçi yedeklemeler dahil birden fazla kopyaya) sahip olmalısınız.

  Bu sürücü benim için kusursuz bir şekilde çalıştı ve başlatıldıktan sonra SD kartlarım ve SSD’lerimden verileri kopyalamak için hızlı bir yer sağladı. Etkileyici küçük form faktörü, her zaman hazır olması için bir cebe veya kamera çantasına sığdırmayı kolaylaştırır. Çekim sırasında depolama alanının bitmesi veya yedekleme yapmanın ne kadar süreceği konusunda endişelenmenize gerek yok.

  Sürücüyle ilgili yalnızca küçük bir sorun var ve bu onun ekranı. Plastik kasa, MacBook’umun aynı tarafında yanına bir kablo takmanın imkansız olacağı kadar geniş. Bu çoğu zaman benim için bir sorun değil, ancak düzenli olarak Mac’inizin üç veya daha fazla USB-C bağlantı noktasına sahipseniz veya yalnızca iki adet M1 MacBook Air’e sahipseniz, kesinlikle dikkate almaya değer.

  DataTraveler Max’i Kingston’dan Satın Alın

  DataTraveler Max, sırasıyla 91 USD, 153 USD ve 262 USD MSRP’lerle 256 GB, 512 GB ve 1 TB kapasitelerde sunulur. Fiyatlandırmayı biraz dik buldum, ancak Amazon bunu MSRP’sinin çok altında listeledi ve 1TB modeli daha makul bir 179,99 $ fiyatla gitti. Maliyete rağmen, hiçbir şey gerçekten karşılaştırılamaz. Sandisk Extreme PRO USB sürücü gibi bir şeyle kapasite ve form faktörünü eşleştirebilir veya Samsung T7 SSD gibi bir şeyle kapasite ve hızı eşleştirebilirsiniz. Kingston DataTraveler Max, hızı, boyutu ve kapasiteyi mükemmele yakın bir flash sürücüde birleştirir.

  DataTraveler Max’i satın almanın en büyük sorunu, onu bulmanın ne kadar zor olduğudur. 256 GB’lık modeller tükenmiş gibi görünürken, 512 GB ve 1 TB’lık modeller Ekim ayı sonuna kadar satışa sunulmayacak. Hareket halindeyken yüksek kapasiteli bir depolama aygıtı arıyorsanız, bu sürücülerin popüler hale geldiğini kesinlikle gördüğüm için hemen atlardım.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun