More

  Kelebek klavye davası, hakimin MacBook sahiplerine 50 ila 395 ABD Doları arasında tazminat ödemeyi kabul etmesiyle çözüldü

  Kelebek klavye tartışması, bir yargıcın Apple’ın hatalı klavye tasarımına sahip MacBook, MacBook Air ve MacBook Pro modellerinin sahiplerine önerdiği ödemeleri onaylamasının ardından çözüldü.

  Cihazlarının onarım gerektiren sahipleri, gerekli iş miktarına bağlı olarak 50 ila 395 dolar arasında tazminat alacak. Ancak, ödemeler yalnızca MacBook’larını toplu dava kapsamındaki ABD eyaletlerinde satın alanlara yapılacaktır…

  arka plan

  Kelebek klavye tasarımı, Apple’ın o zamanki tasarım şefi Jony Ive liderliğindeki MacBook’larını daha ince yapma arayışının bir parçasıydı. Yapı yayınlandıktan kısa bir süre sonra kullanıcılar, işlevsiz tuşlar, tekrarlanan tuş vuruşları, tutarsız tuş hareketi ve daha fazlası gibi sorunları bildirmeye başladı.

  Daha sonra sorunun, klavyeyi özellikle toz, kırıntı ve diğer kalıntıları hapsederek birçok arızaya neden olan bir tasarım kusurundan kaynaklandığı bulundu. Kendi anketimizde, sahiplerin neredeyse yarısı güvenilirlik sorunları bildirdi ve %18’i sorunların cihazı neredeyse kullanılmaz hale getirecek kadar ciddi olduğunu söyledi.

  Apple sonunda hatayı kabul etti ve ücretsiz bir klavye değiştirme programı sundu, ancak birçoğu bunun uygun bir çözüm olmadığını çünkü aynı sorunların yeni (özdeş) klavyede tekrarlanacağını söyledi.

  Bazı ABD eyaletlerinde, Apple’ın dahili testlerden klavye tasarımının kusurlu olduğunu bildiğini ancak yine de cihazları piyasaya sürdüğünü iddia eden bir dizi toplu tartışma yapıldı. Apple davaları reddetmeye çalıştı ve başarısız oldu ve yargıç daha sonra yedi ABD eyaletinde toplu davalara tanık oldu.

  Kelebek klavye bağımsız değişkeni çözüldü

  Bu yılın Temmuz ayında, Apple nihayet hakimin onayına tabi olarak 50 milyon dolarlık bir anlaşma teklif etti. Kanun 360 (aracılığıyla macworld) teklifin onaylandığını belirtiyor.

  Apple’ın Temmuz ayında kabul ettiği toplu dava anlaşmazlığının 50 milyon dolarlık çözümüne California federal yargıcı tarafından ön onay verildi. […] Bunun yaklaşık 33 milyon doları sınıf üyelerine gidiyor.

  [The] Daha sonra dava, Apple’ın arızaya eğilimli klavye tasarımını “bildiğini ve gizlediğini” ve “ekonomik zarar ve tam zarar” aradığını iddia etti. Apple herhangi bir yanlış yaptığını kabul etmedi, ancak bu yaz etkilenenlere (ve avukatlarına) toplam 50 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

  Tazminat ödemeye değer mi?

  Üç kriteri karşılamanız durumunda iade almaya uygun olacaksınız:

  • 2015 ve 2019 yılları arasında kelebek klavyeli bir MacBook satın aldım.
  • California, Florida, Illinois, Michigan, New Jersey, New York veya Washington’da yaptım.
  • Apple tarafından uygulanan bir düzeltmeniz var.

  Ödemelerin şu şekilde olması bekleniyor:

  • Tuş başlıkları değiştirilirse 50 ABD doları
  • Klavye tamamen değiştirilirse 125 ABD doları
  • İki veya daha fazla klavye değişikliğiniz varsa 395 ABD doları

  Doğrudan Apple’dan satın aldıysanız, sizinle otomatik olarak iletişime geçilmelidir. Durum böyle değilse veya bilgilerinizin kaydedildiğinden emin olmak istiyorsanız, ilgili yasal şirketler tarafından bir web sitesi kurulur. Sitenin yazıldığı sırada içeriği yok, ancak birkaç gün sonra tekrar kontrol edin: keyboardsettlement.com.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Grafik kullanıcı arayüzü, web sitesi

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index