More

  İşte Apple kullanıcılarının iPhone’larını ne kadar süreyle sakladıkları

  Geçen hafta, Apple’ın CIRP’sinden şimdiye kadarki en yüksek ortalama iPhone satış fiyatına ulaşan bir rapor gördük. Bugün şirket, Apple kullanıcılarının yükseltmeden önce iPhone’larını ne kadar süre tuttuklarını gösteren bir çalışma yayınladı ve işte sonuçların gösterdiği şey.

  Apple, 1.000 $’a yakın yeni bir ortalama iPhone satış fiyatı rekoru kırarken ve bu yılın Mart ayında iPhone gelirinde rekor bir çeyrek yaşarken, CIRP’nin yeni bir raporu, şirketin akıllı telefonlarına olan talepte bir yavaşlama görüyor olabileceğini gösteriyor.

  2019’dan 2021’e kadar, Apple müşterileri telefonlarını daha uzun süre elinde tutuyor ve %34’ünün üç yaşında veya daha eski bir iPhone’u var.

  İlginç bir şekilde, bu eğilim 2022’de aniden tuttu gibi görünüyordu, ancak bu yılın Mart ayına ait en son veriler, Apple kullanıcılarının çoğunluğunun iPhone’larını 2-3 yıl veya daha uzun süredir elinde tuttuklarını gösteriyor.

  Mart 2021, iPhone’ların ortalama kullanım ömrü için hala zirveydi, ancak 2023 sonuçları bu rakamların gerisinde kalıyor.

  Kullanıcılar iPhone'ları ne kadar süreyle saklar?

  CIRP, 2022’de görülen tüm yükseltmeleri açıklarken, bunun muhtemelen COVID kaynaklı iPhone satın almalarının, hükümet teşvik kontrollerinin ve “seyahat ve eğlence harcamalarındaki kesintilerin tüketicilerin daha yeni modeller satın almasına yardımcı olmasının” bir kombinasyonu olduğuna inanıyor.

  Rapor ayrıca, bu faktörlerin “nispeten yeni kullanılmış telefonlar için de olağanüstü değer sunan daha sağlam değişim programları” ile uyumlu olabileceğini vurguluyor.

  iPhone’ları daha uzun süre tutma eğiliminin önümüzdeki aylarda ve yıllarda nasıl ortaya çıkacağını bekleyip görmemiz gerekecek.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba