More

  İşte 2022 iPad Pro hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şey

  Apple’ın Eylül etkinliği “gözden kaybolduğundan” şirket, 2022’de başka bir nesil iPad Pro’yu piyasaya sürmek için hazırlanıyor. M1 çip, miniLED ekran ve 5G desteğine sahip modelin piyasaya sürülmesinden bir yıldan fazla bir süre sonra, daha da iyi bir iPad Pro piyasaya sürüldü. bu yıl çip M2 ile piyasaya sürüleceği söyleniyor.

  Tasarım ve Ekran: 11 inç miniLED modeli yok

  Yeni bir iPad Pro 2022 tasarımı söylentileri Haziran 2021’de başladı. Bloomberg Mark Gurman’a göre iPad, muhtemelen MagSafe aracılığıyla kablosuz şarjı etkinleştirmek için bir cam arka yüzeye sahip olabilir. Ardından Aralık ayında gazeteci önceki haberini doğruladı.

  Kablosuz şarj, alışılagelmiş güç kablosunu endüktif bir matla değiştirerek kullanıcıların cihazlarının pilini şarj etmesini kolaylaştırıyor. Akıllı telefonlarda popüler bir özellik haline geldi, ancak tabletler arasında nadir bir özellik haline geldi. Apple, 2017’de iPhone’lara kablosuz şarjı ekledi ve geçen yıl onları daha tutarlı şarj hızları sağlayan mıknatıs tabanlı bir MagSafe sistemiyle güncelledi.

  Şirket, iPad Pro için benzer bir MagSafe sistemini test ediyor. Kablosuz şarj etme, şarj cihazını doğrudan iPad’in sonraki modellerin bir parçası olmaya devam edecek olan Thunderbolt bağlantı noktasına takmaktan muhtemelen daha yavaş olacaktır.

  Ocak 2022’de 9to5Mac Apple’ın iPad Pro’yu MagSafe ile yeniden tasarlama planlarında bir engelle karşılaştığını keşfetmeyi başardı. Şirket, iPad Pro 2022’de tam camı test ederken bu, ürünün daha kolay zarar görmesini ve aynı zamanda daha kırılgan olmasını sağlayacağı için dezavantaja dönüştü.

  Kaynaklarımıza göre şirketin daha büyük Apple logolu (yeni MacBook Pro’dakine benzer) iPad Pro prototipleri var, ancak bu prototip camdan yapılmış. Sonuç olarak, enerji cam amblem aracılığıyla iletilecektir. Prototip ayrıca kazaları önlemek için daha güçlü mıknatıslara sahiptir ve iPhone’lar için MagSafe’ten daha hızlı şarj etmeyi destekler.

  Ekranı hakkında, Apple muhtemelen iki farklı boyutta kalacak: 11 inç ve 12,9 inç. Analistler Ross Young ve Ming-Chi Kuo, 11 inçlik modelin bir LCD paneli miniLED ekrana dönüştüreceği yönündeki söylentilere rağmen, Apple’ın daha yüksek üretim maliyetleri nedeniyle LCD teknolojisini daha küçük iPad için tutacağını söyledi – ancak yapabilirdi. Ürünün bir sonraki yinelemesinde OLED’e geçin.

  İşlemci ve depolama yetenekleri

  Apple, iPad Pro’ya M1 çipi ekleyerek herkesi şaşırttıktan sonra, şirketin bu işlemcinin yükseltilmiş bir sürümünü yakında çıkacak olan iPad Pro 2022’ye eklemesi muhtemel. MacBook Pro ve MacBook Air. 9to5Mac Kaynaklar, bu yeni iPad’in bu yeni işlemciye sahip olacağını doğruluyor. M1’den daha hızlı olmalı, ancak M1 Pro, Max veya Ultra yongalarını geride bırakmayacak.

  Depolama yeteneklerine gelince, Apple muhtemelen aynı seçenekleri koruyacak, çünkü 2 TB’tan fazla depolama söylentisi yok, yani:

  • 128 GB
  • 256GB;
  • 512 GB
  • 1 terabayt
  • 2 terabayt.

  Apple, iPhone’larda 64 GB modellerden uzaklaştığından ve tüm yeni Mac’ler 256 GB’tan başladığından, şirketin 2022 iPad Pro’yu 128 GB yerine 256 GB depolama ile başlatması mantıklı.

  Pil, 5G ve yeni aksesuarlar

  Beşinci nesil ağ

  9to5Mac Bazı kullanıcılar Magic Keyboard’un aşırı pil tüketimine neden olduğundan şikayet ettiğinden, Apple’ın daha büyük bir pile sahip yeni bir iPad Pro üzerinde çalıştığını doğrulayabilir. Sadece bu da değil, bu özette zaten okuduğunuz gibi, Apple muhtemelen 2022 iPad Pro’yu bir MagSafe şarj cihazıyla iPhone için mevcut şarj cihazından daha hızlı şarj etme olanağı sunacak.

  2022 iPad Pro’nun 5G yetenekleri hakkında herhangi bir söylenti olmasa da, Apple’ın yaklaşan model için daha fazla bant getirmesi muhtemel.

  Japon Apple bloguna göre Makutakara“Çin’deki güvenilir kaynaklara” dayanan bir sonraki iPad Pro, mevcut modelle aynı “gövde tasarımına” ve “gövde tasarımına” sahip olacak. Bununla birlikte, fark, “üst ve alt yan kenarlarda” yer alacağı iddia edilen iki dört pimli konektör olacaktır.

  Rapor, bu yeni konektörlerin iPad Pro’daki Thunderbolt/USB-C bağlantı noktasına bağlanan “çevre birimlerine güç sağlamaya yardımcı olabileceği” tahmininde bulunuyor. Ayrıca, iPadOS 16’nın, DriverKit desteği eklerken aygıt üreticilerinin iPad için sürücü oluşturmasına izin vereceğini de belirtmekte fayda var. Aksesuar üreticileri, bu sürece yardımcı olması için yeni dört pimli konektörleri kullanabilir.

  Durum buysa, mevcut aksesuarlar uyumluluğunu kaybedecek ve bu nedenle Apple’ın büyük olasılıkla yeni bir Smart Keyboard, Magic Keyboard ve Folio kılıfı piyasaya sürmesi gerekecek.

  iPad Pro 2022 ne zaman piyasaya sürülecek?

  9to5Mac Bu yeni iPad’in bu yılın ikinci yarısında çıkacağına inanılıyor. BloombergMark Gorman kitabında söyledi Apple’ın bu yeni iPad Pro’yu Eylül ve Kasım aylarında, muhtemelen Ekim veya Kasım aylarında, Apple’ın iPadOS 16 ve macOS 13 Ventura’yı aynı anda piyasaya sürmeyi beklediği bir iPad ve Mac etkinliğinde piyasaya süreceğini bildiren haber bülteni.

  Ek olarak, Logitech’in web sitesi zaten piyasaya sürülmemiş iPad Pro modellerinden bahsediyor ve onları altıncı nesil olarak adlandırıyor. Şirket, bu yeni tabletlerin “yakında satışa sunulacağını” söylüyor.

  iPad Pro 2022’nin fiyatı ne kadar?

  12,9 inç iPad Pro 2021, miniLED ekranın eklenmesi nedeniyle 100 dolarlık bir fiyat artışı elde etti. 9to5Mac Apple’ın, çoğunlukla miniLED’i 11 inçlik sürüme getirmeyeceği için iPad Pro’ların fiyatını değiştireceğini düşünmeyin.

  • 128GB: 799 dolar
  • 256 GB: 899 dolar
  • 512GB: 1.099 dolar
  • 1 TB: 1499 dolar
  • 2TB: 1899 Dolar

  Wi-Fi özellikli 12,9 inç iPad Pro

  • 128GB: 1.099 dolar
  • 256 GB: 1.199 dolar
  • 512GB: 1.399 dolar
  • 1 TB: 1.799 dolar
  • 2 TB: 2.199 dolar

  İçerdiği

  Şimdiye kadar, 2022 iPad Pro ile ilgili söylentiler bunlar. Onun hakkında daha fazla şey duyduğumuzda, bu hikayeyi güncelleyeceğimizden emin olacağız.

  Şu andan itibaren, 2021 iPad Pro’yu daha da iyi bir anlaşma için Apple’ın resmi Amazon Store sayfasında bulabilirsiniz. 20 W güç adaptörlerimizden bazılarına, Apple Pencil’a, Magic Keyboard’a ve AirPods’a da göz atmayı unutmayın.

  İlgili:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index