More

  iPhone’unuzu iOS 15’e güncellemeli misiniz?

  iOS 15 ve iPadOS 15’in son yapıları burada. Apple’ın iPhone ve iPad için yaklaşan işletim sistemlerini üç ay önizledikten sonra, güncelleme yapıp yapmamanız gerekip gerekmediği burada.

  iOS 15 ve iPadOS 15’teki yenilikler neler?

  Widget’ların eklenmesi sayesinde iOS 14/ıpados 14’ün viral olarak piyasaya sürülmesinden sonra, bu yıl iOS 15 için çok fazla beklenti vardı – ancak devam eden COVID-19 salgını geliştirme zorluklarını daha da artırdı.

  iOS 15 ve iPadOS 15, dünyanın dört bir yanındaki insanlar rutinlerine dönmeye hazırlanırken bir pandemi dünyasına odaklanıyor. Bu güncelleme ile kullanıcılar yeni Odak modu, yeniden tasarlanmış Safari, Hava Durumu, FaceTime uygulamaları ve çok daha fazlasını alacak. iPhone 11 veya sonraki sürüm kullanıcıları, kapalıyken bile telefonlarını takip etme olanağına sahip olacak.

  iPadOS 15 sahipleri için, Bölünmüş Görünüm ve Kaydırma özelliklerine erişimi kolaylaştıran yeni çoklu görev düzenlemelerinin yanı sıra yeni bir Uygulama Kitaplığı ve Ana ekrana pencere öğeleri ekleme yeteneği var.

  Ana ekran ve odak modundaki ayarlamalar

  iPadOS 15 nihayet Apple’ın iOS 14 ile iPhone’a getirdiği güncellemeyi aldı: yeni, daha özelleştirilebilir bir ana ekran. Artık ana ekranınızda herhangi bir yere widget eklemek, uygulamaları silmek ve bunları yalnızca Uygulama Kitaplığı’nda göstermek ve ayrıca oluşturduğunuz odak moduna göre görüntülenenleri özelleştirmek mümkün.

  Apple, iPadOS 15 için Bölünmüş Ekran ve Kaydırma işlevlerinin kullanımını da kolaylaştırdı. Artık bir uygulamayı her açtığınızda, ekranın üst kısmında aynı anda daha fazla uygulama çalıştırmak isteyip istemediğinizi seçebileceğiniz üç nokta göreceksiniz.

  iPadOS 15’teki yeni çoklu görev özellikleri benim için çok kullanışlı oldu. Kimse nasıl kullanılacağını bilmediği için Apple’ın 3D Touch’ı nasıl öldürdüğünü hatırlıyor musunuz? Bölünmüş Görünüm ve Kaydırma da her zaman sezgisel değildi. Bu üç noktalı göstergeyle, kullanıcılar artık ekranın kilidini kolayca açabileceklerini ve diğer uygulamalarla ekranı bölebileceklerini bilecekler.

  iOS 15 ve iPadOS 15’teki odaklanma modu, Apple’ın getirdiği en büyük iyileştirmelerden biridir; çünkü o anda yaptığınız işe bağlı olarak odaklanmak istediğiniz şeyi seçebilirsiniz; örneğin çalışmak, uyumak, kişisel zaman geçirmek, oyun oynamak veya egzersiz yapmak.

  Şu anda, evden uzaktayken kesintiye uğramak istemediğimde Rahatsız Etmeyin, Kişisel, İş, Uyku, Fitness ve Sokak dahil olmak üzere altı farklı odak modu kullanıyorum. Beta’dan daha fazla beta ile iOS 15’teki odak işlevi, alışkanlıklarımdan öğreniyor ve şimdiden bir odak modunu birbiri ardına açıyor. Bu harika.

  FaceTime, Safari, Weather ve Apple Maps yeni bir görünüme sahip

  Tanıdık uygulamalar da yeni bir görünüme kavuşuyor. FaceTime daha düzgün görünüyor, ancak bir aramada arka planı bulanıklaştırmak için yeni bir Portre modu ekliyor. Ayrıca yeni bir ses yalıtımı işlevi, Grup FaceTime ile daha iyi ağ görünümü var ve insanlar bir FaceTime bağlantısı kullanarak sohbetinize web’den veya Android’den katılabilir ki bu oldukça havalı.

  Bu yeni mikrofon modlarının ne kadar iyi olduğuna dikkat etmek önemlidir: AirPods kullanıyorsanız, ses yalıtım modunu seçmek çığır açıcıdır çünkü bulaşıkları yıkayabilir veya yüksek sesle konuşan birine yakın olabilirsiniz, ancak karşı taraftaki kişi çağrı, sesinizden başka bir şey duymaz. Apple’ın bu özelliği uygulaması etkileyici.

  Hava Durumu uygulamasının yeni bir simgesi var ve yeni animasyonlu arka planlarla her şey daha gerçekçi görünüyor. Ayrıca bir sonraki saat yağış bildirimleri vardır, böylece yağmur, kar, dolu veya kar yağışı başlamak veya durmak üzereyken bildirim alabilirsiniz. Apple ekibi, uygulamaya çok çaba sarf etti ve oldukça iyi görünüyor.

  Safari, beta sürecinde yaşanan tüm tartışmaların ardından yeni bir tasarıma da kavuştu. Tasarım tartışmalı olsa da, bence insanların buna alışması an meselesi. iPadOS 15 ile harika görünen bir “kompakt sekme çubuğu” elde edersiniz. Ancak, gördüğünüz şeyi beğenmediyseniz, burada nasıl referans alacağınızı öğrenebileceğiniz klasik tasarım da var.

  Son olarak, Apple Maps’in belirli şehirler için harika yeni haritaları var. San Francisco, Los Angeles, New York ve Londra, yükseklikler, yollar, ağaçlar, binalar, önemli noktalar ve daha fazlası için benzeri görülmemiş ayrıntılara sahiptir. Kullanıcılar ayrıca yeni sürüş özelliklerinden, etkileşimli bir küreden, yeni yer kartlarından ve daha fazlasından yararlanabilir.

  Paylaşım, iOS 15 ve iPadOS 15 ile ilgilidir

  iOS 15 ve iPadOS 15 ile, Müzik, Podcast’ler, Safari, TV, iMessage ve Fotoğraflar dahil olmak üzere bazı uygulamaların Sizinle Paylaşılan bölümüne sahip olduğunu fark edeceksiniz. Bununla birlikte, Mesajlar’da sizinle bir şey paylaşıldığında, bu uygulamalarda size gönderilenleri okumanız, görmeniz ve dinlemeniz için bir hatırlatıcı alırsınız.

  Bir kişinin adına dokunursanız, düşüncelerinizi yanıtlayabilmeniz için iOS 15 sizi iMessage’daki sohbete yönlendirir. güzel değil mi Ve birisinin size gönderdiği bir şeyi ne kadar süre izlediğiniz/okuduğunuz/dinlediğiniz önemli değil, tam olarak o kişinin size bağlantıyı gönderdiği ana yönlendirileceksiniz.

  Ayrıca iMessage’da yeni olan, giysiler için yeni Memoji özelleştirmesi, daha fazla renk ve koklear implantları, oksijen tüplerini ve yumuşak kaskları içeren erişilebilirlik özelleştirmeleridir. Çok az olmasına rağmen, Memoji’mi ara sıra yenilemeyi seviyorum ve her zaman yeni özelleştirmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.

  Ayrıca, iOS 15 ve iPadOS 15 ile iMessage’da bir grup fotoğraf gönderdiğinizde, hepsini bir ızgara olarak görüntülemek veya hızlı bir Tapback eklemek için kaydırıp dokunabileceğiniz bir kolajla daha derli toplu bir his veriyor. Sonunda, Apple düzeltti.

  Canlı Metin ve Siri

  Canlı Metin, iOS 15 ve iPadOS 15 için başka bir büyük güncellemedir. Bir fotoğrafı veya kamerayı açtığınızda, fotoğrafta vurgulanan metne tek bir dokunuşla metin bulabilir ve arama yapabilir, e-posta gönderebilir veya yol tariflerine bakabilirsiniz. .

  Kullanımı çok kolay ve çok kullanışlı çünkü artık her şey tıklanabilir. Örneğin, sokakta bir tabela görürseniz, kamera uygulamasını açmanız ve metni kopyalamak için metne dokunmanız yeterlidir.

  Canlı Metin Çevirisi ile kullanıcılar ayrıca resim metnini kopyalayıp İngilizce, Çince, Fransızca, İtalyanca, Almanca, Portekizce ve İspanyolca dillerine çevirebilir.

  Siri ayrıca, iPhone ve iPad’deki her şeyin işlenmesi için cihaz üzerinde konuşma tanıma özelliği ekleyerek biraz daha akıllı ve kullanışlı hale geldi. Bununla birlikte, Siri nihayet birçok görevi çevrimdışı olarak gerçekleştirebilir. Artık Siri’den bir uygulamayı açmasını istemenize gerek yok ve yanıt veren kişisel asistan şu anda internet bağlantısı olmadığı için Müzik uygulamasını açamıyor.

  iOS 15 ve iPadOS 15: Gecikmeli özellikler denizi

  Yukarıda okuduğunuz gibi, iOS 15 ve iPadOS 15 hakkında heyecanlanacak çok şey var, ancak bu işletim sistemlerine gelen ve bu yılın sonlarında, hatta daha sonra piyasaya sürülecek olan çok daha fazla özellik var.

  Apple, WWDC 2021 açılış konuşmasında SharePlay hakkında büyük bir anlaşma yaptı. Bu özellik, kullanıcıların FaceTime aracılığıyla bir şarkıyı, videoyu ve hatta bir cihaz ekranını diğer insanlarla paylaşmasına olanak tanıyacak. iOS 15’in erken beta sürümlerinde mevcuttu, ancak Apple onu kaldırdı ve daha sonra ekleneceğini söyledi. 9to5MacFelipe Esposito ve ben bunu bir süreliğine deneyebildik ve işe yaradığında gerçekten eğlenceliydi.

  Cüzdan’da, ABD kullanıcılarının Cüzdan uygulaması için kimliklerini taramalarına olanak tanıyan kimlik kartları desteği de iOS 15 ile başlamadı. Ancak Apple, kullanıma sunulduğunda yeni özelliği ilk olarak hangi ABD eyaletlerinin benimseyeceğini açıkladı. .

  Uygulama gizlilik raporları, CarPlay’de 3D adım adım navigasyon ve eski kişiler, iOS 15 ve iPadOS 15’e gelmesi biraz daha uzun sürecek özelliklerdir.

  Genel kontrol nerede?

  Evrensel Kontrol nasıl çalışır?

  Apple, kullanıcıların bir Mac’in klavyesini ve faresini yakındaki bir iPad ile veya tam tersini sorunsuz bir şekilde kullanmalarına izin verecek olan Universal Control hakkında oldukça büyük bir anlaşma yaptı, iPadOS 15 ve macOS Monterey’de beta sürümünde hiç görülmedi.

  Apple bu özelliği şu şekilde açıklıyor:

  Klavyeniz ve fareniz veya izleme dörtgeniniz artık Mac’iniz ve iPad’iniz arasında sorunsuz bir şekilde çalışıyor; hatta birden fazla aygıta bağlanabiliyorlar. İmleci Mac’inizden doğrudan iPad’inize getirin, Mac’inizde yazın, iPad’inizde görünecektir.

  Ne yazık ki, Universal Control daha uzun sürecek çünkü macOS Monterey ayrıca iOS 15 ve iPadOS 15 ile piyasaya çıkmayacak. Apple geçen yılın modelini takip ederse, önümüzdeki birkaç ay içinde Monterey’i bekleyin.

  iOS 15: Yükseltmeye değer mi değmez mi?

  iPhone'da iOS 15 Safari Başlığı / Arama Çubuğu Nasıl Değiştirilir

  iOS 15, iPhone işletim sisteminin tam bir yenilenmesi değildir, ancak bazı yararlı özellikler ve yaşam kalitesi iyileştirmeleri getirir. Benim için farklı odak modları ayarlayabilmek ve iPhone’umu kapalıyken bile takip edebilmek çok önemli.

  Ancak iOS 15’e geçmek istemiyorsanız Apple, kullanıcıların Apple’dan en son işletim sistemini yüklememeye karar verseler bile güvenlik ve hata düzeltmelerini kaçırmamaları için iOS 14’ü desteklemeye devam edeceğini de duyurdu.

  Apple’ın iCloud +’yı iOS 15 ile piyasaya sürdüğünü de belirtmekte fayda var: daha fazla ödemeden iCloud Özel Geçişi, e-postanızı gizleme ve sınırsız HomeKit Güvenli Video kameralar elde edersiniz.

  iPadOS 15: Yükseltmeye değer mi değmez mi?

  iPadOS 15 nihayet widget’larla yeniden tasarlanmış bir ana ekran getiriyor, ancak Apple M1 iPad Pro’yu duyurduktan sonra, birçok kişi bu yılki yazılım güncellemeleri için büyük umutlar besledi.

  Bölünmüş Ekran ve Kaydırarak Kolayca kullanabiliyor olmanıza ve yeni klavye kısayolları olmasına rağmen Apple, iPadOS’e bazı kullanıcıların umduğu eksiksiz yenilemeyi sağlamadı.

  Final Cut Pro ve Xcode gibi profesyonel uygulamalar bulunamıyor ve Apple’ın geliştiricilere sunacağı tek şey, Swift Playgrounds’un bir uygulama oluşturup App Store’da yayınlamak üzere Apple’a gönderebilecekleri başka bir sürümü olacak.

  M1 iPad Pro’nun tüm güçlü ve harika özellikleriyle, Apple bir sonraki büyük adımı atıyor gibi görünüyor. Belki önümüzdeki yıl.

  Yayın tarihi ve donanım uyumluluğu

  Apple, 20 Eylül’de iOS 15 ve iPadOS 15’i piyasaya sürdü. İşte iOS 15 tarafından desteklenen her iPhone ve iPod touch modelinin tam listesi:

  • iPhone 6s ve 6s Artı
  • iPhone SE (1. nesil)
  • iPhone 7 ve 7 Artı
  • iPhone 8 ve 8 Artı
  • iPhone X
  • iPhone XR
  • iPhone XS ve XS Max
  • iPhone 11
  • iPhone 11 Pro ve 11 Pro Max
  • iPhone 12 mini ve iPhone 12
  • iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max
  • iPhone SE (2. nesil)
  • iPod touch (7. nesil)

  İşte iPadOS 15’in desteklediği her iPad’in tam listesi:

  • iPad Pro 12.9 (5. nesil);
  • iPad Pro 11 (3. nesil);
  • iPad Pro 12.9 (4. nesil);
  • iPad Pro 11 (2. nesil);
  • iPad Pro 12.9 (3. nesil);
  • iPad Pro 11 (1. nesil);
  • iPad Pro 12.9 (2. nesil);
  • iPad Pro 10.5 (2. nesil);
  • iPad Pro 12.9 (1. nesil)
  • iPad Pro 9.7 (1. nesil)
  • iPad Air (4. nesil);
  • iPad Air (3. nesil);
  • iPad Air (2. nesil);
  • iPad Mini (5. nesil);
  • iPad Mini (4. nesil)
  • iPad (8. nesil);
  • iPad (7. nesil);
  • iPad (6. nesil);
  • iPad (5. nesil).

  İçerdiği

  iOS 15 ve iPadOS 15 küçük yükseltmeler olsa da, bazılarının iPhone ve iPad’inize gelmesi biraz zaman alsa da heyecanlanacak pek çok özellik var.

  En etkileyici şeylerden biri – cihazınızı güncellememe seçeneğinin yanı sıra – Apple’ın hala iPhone 6s ve iPad Air 2’yi desteklemesidir. Bazı özellikler elbette mevcut olmayacak, ancak yine de 5 yıl önce güncelleme yapabilirsiniz. En yeni Apple özelliklerine sahip eski telefon ve tablet.

  iOS 15 ve iPadOS 15 için heyecanlı mısınız? güncelleyecek misin Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

  Devamını oku:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index