More

  iPhone’da parolaları paylaşın: iOS 17’de Nasıl Yapılır?

  iCloud Anahtar Zinciri, iOS 17 ile kimlik bilgilerini herkesle sorunsuz bir şekilde paylaşma yeteneği olan büyük bir gelişme elde etti. Yeni iCloud Anahtar Zinciri özelliğini kullanarak iOS 17’de iPhone’da parolaların nasıl paylaşılacağına göz atmak için takip edin.

  Apple, Aile Paylaşımı özelliklerini sürekli olarak genişletiyor. Geçen yıl, aile fotoğraflarını ve videolarını yönetmeyi kolaylaştırmak için iCloud Paylaşılan Fotoğraf Kitaplığı’nın kullanıma sunulduğunu gördük.

  Şimdi iOS 17 ile (ipados 17 ve macOS Sonoma da), iCloud Keychain, Apple’ın “aile parolaları” olarak adlandırdığı paylaşılan parolaları (ve geçiş anahtarlarını) yükseltiyor; ancak siz herkesle paylaşabilirsiniz.

  Apple yeni özelliği şu şekilde açıklıyor:

  Parolaların ve geçiş anahtarlarının daha kolay ve daha güvenli paylaşımı için, kullanıcılar parolaları bir grup güvenilir kişiyle paylaşabilir.Gruptaki herkes parolaları güncel tutmak için ekleyebilir ve değiştirebilir.Paylaşım iCloud Anahtar Zinciri aracılığıyla yapıldığından, uçtan uca şifrelenmiş “.

  iOS 17’de iPhone’da parolaları paylaşın

  iOS 17 şu anda beta sürümündedir. Paylaşılan parolalar gibi özellikleri ve daha fazlasını test etmek istiyorsanız, yazılımı nasıl yükleyeceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin.

  1. iOS 17 yüklü iPhone’unuzda bir dosya açın Ayarlar uygulaması
  2. Aşağı kaydırın ve dokunun şifreler
  3. Aile Parolaları altında üst kısımlara yakın bir yerde, başlangıç
  4. Paylaşılan Parolalar grubuna kişi ekleyin (iPhone’larında iOS 17 çalışıyor olmalıdır)
  5. Şimdi şifreleri seçin (veya geçiş anahtarları) paylaşmak istediğiniz
  6. halletmek hamle sağ üst köşede
  7. Artık şifrelerinizi paylaştığınız kişi/kişilere mesaj gönderebilirsiniz.
  8. Artık hazırsınız ve katılan diğer kişiler de isterlerse şifrelerini paylaşabilirler.
  • Bir başka harika kısım da, birden fazla paylaşılan şifre kombinasyonu (istediğiniz kadar) ayarlayabilmenizdir.

  Paylaşılan kimlik bilgilerini silerken yaşanan tuhaflık da dahil olmak üzere daha fazla ayrıntı için okumaya devam edin. iOS 17’de iPhone’da parolaları şu şekilde paylaşabilirsiniz:

  iPhone iOS 17 1'de şifreleri paylaşın

  Artık paylaşılan parolalar grubunuza kişi ekleyebilirsiniz – not: yalnızca kişilerinize kaydedilen kişiler arasından seçim yapabilirsiniz.

  iPhone iOS 17 2'de şifreleri paylaşın

  İnsanlara parola paylaşımına erişiminiz olduğunu bildirmek için bir mesaj göndermek isteyip istemediğinize karar verin.

  Artık paylaşılan parolaları düzenleyebilir, ekleyebilir ve silebilir, grubu yönetebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

  iPhone iOS 17 3'te şifreleri paylaşın

  Bu özellikle ilgili ilginç kısımlardan biri, paylaşılan şifreleri silmek için nasıl çalıştığıdır. 30 gün sonra silinecek olan yakın zamanda silinen bir klasöre taşınırlar.

  Ancak, işin garibi, hem şifrelerinizden hem de paylaşılanlar listesinden silinecekler.

  Paylaşılan bir şifreyi kaldırmak ancak şifrelerinizde tutmak istiyorsanız, Son silinen şifreye gidin, şifreye tıklayın ve “Şifrelerime kurtar” seçeneğini seçin.

  iPhone iOS 17 4'te şifreleri paylaşın

  Apple aygıtlarında paylaşılan parolalar, iCloud Anahtar Zinciri’ni her zamankinden daha kullanışlı ve ücretli parola yöneticileriyle rekabet edebilir hale getiriyor. Yeni yetenek için heyecanlı mısın? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın!

  iOS 17’de iPhone’da parolaların nasıl paylaşılacağına ilişkin kılavuzumuzu okuduğunuz için teşekkür ederiz!

  Daha Fazla 9to5Mac Eğitimi:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index