More

  iPhone’da dijital kimlik ve ehliyet bulunan ülkeler [May 2023]

  Mayıs 2023’te şu şekilde güncellendi: Cüzdan’da sürücü ehliyetini destekleyen ülkeler listesine Gürcistan’ı ekleyin.

  Apple, 2021’de iPhone’u sürücü belgesine dönüştürmeyi planladığını duyurdu. Uçak biletleri, sinema biletleri ve kredi kartları zaten dijitaldi. Şimdi devlet tarafından verilen kimlik kartlarını dijitalleştirme zamanı.

  Şu an itibariyle, çok az sayıda ABD eyaleti ehliyetinizi veya eyalet kimliğinizi Apple Wallet’a eklemenize izin veriyor. Ancak, Wallet’ı desteklemeyen ve iPhone’unuzun ehliyetiniz olmaya devam edebileceği daha fazla eyalet vardır.

  Bu hikaye Mosyle tarafından desteklenmektedir.Apple’ın tek birleşik platformu. Mosyle, beş farklı uygulamayı tek bir Apple platformunda tamamen entegre eden ve işletmelerin ve okulların tüm Apple cihazlarını kolayca ve otomatik olarak dağıtmasına, yönetmesine ve korumasına olanak tanıyan tek çözümdür. 38.000’den fazla kuruluş, her gün milyonlarca Apple cihazının dağıtımını, yönetimini ve güvenliğini otomatikleştirmek için Mosyle çözümlerinden yararlanıyor. Bugün ücretsiz bir hesap isteyin Ve Apple filonuzu inanması zor bir fiyata nasıl otomatik pilota geçirebileceğinizi öğrenin.

  Bu görsel boş bir alt özellik içeriyor; Dosya adı banner_mosyle_9to5.png'dir.

  Apple Cüzdan Kimlikleri

  Apple Wallet’ta bir ehliyet veya devlet kimliğine sahip olmanın faydası nedir? Şu anda, bir mağazada ödeme yapmak için Apple Pay’i kullanmaya çok benziyor.

  Havalimanlarındaki TSA kontrol noktalarında gerçek ehliyetinizi veya eyalet kimliğinizi göstermek yerine, kimliğinizi doğrulamak için NFC okuyucuda iPhone veya Apple Watch’unuza dokunmanız yeterlidir. Biniş kartları çoktan dijital ortama geçti ve sürücü belgeleri de yetişiyor.

  Ancak, dijital kimliklere geçişi tamamlamak ve hatta başlatmak için bir yarış yok gibi görünüyor. Şu anda Wallet’taki tanımlayıcılar üç eyalet ve dört havaalanı tarafından desteklenmektedir.

  Apple’a göre şu durumlarda kimliğinizi iPhone’daki Wallet’a ekleyebilirsiniz:

  • arizona
  • Kolorado
  • Maryland
  • Gürcistan

  Apple, 2021’de Arizona, Connecticut, Iowa, Kentucky, Maryland, Oklahoma ve Utah’ın da bu özelliği desteklemeye kararlı olduğunu söyledi. Şu anda, 2021 ve 2022’de dijital kimliği desteklemeyi taahhüt eden ve 2023’te bir karara varmayan ülkelerin haberlerini bulmak çok kolay.

  Havaalanları cüzdan kimliği

  Kimliğinizi Wallet’a eklediğinizde, Apple’a göre bu havalimanlarındaki belirli TSA kontrol noktalarında kimliğinizi doğrulaması için iPhone’unuza sinyal gönderebilirsiniz:

  • Baltimore/Washington Thurgood Marshall Uluslararası Havalimanı (BWI)
  • Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı (PHX)
  • Ronald Reagan Washington Ulusal Havaalanı (DCA)
  • Denver Uluslararası Havalimanı (DEN)

  Şimdiye kadar Cüzdan’da kimlikleri yalnızca dört eyalet desteklerken, farklı destek araştırma düzeylerinde olan birçok ek eyalet ve bölge var. TSA desteğine ek olarak Cüzdan’daki kimlikler bankacılık, kurumlar ve daha fazlasında kabul edilebilir.

  dijital kimlik uygulamaları

  Wallet’ta kimlikler için ulusal destek yıllar alabilirken, daha fazla eyalet iPhone’da Wallet olmadan dijital kimlikleri resmen tanıtıyor. iPhone’da Mobil Kimlik uygulamaları olan ülkeler şunları içerir:

  Bu ülkelerde, dijital kimliğinizi temassız terminallerle kullanmanıza izin veren mobil uygulamalar bulunmaktadır. Kurulum işlemi, telefon numaranızı kaydetmenizi, fiziksel kimliğinizin önünü ve arkasını taramanızı ve bir selfie ile doğrulamanızı gerektirebilir. Kullanıcılar daha sonra dijital kimliklerini TSA, yaş doğrulama ve daha fazlasında kullanmak üzere “yetkilendirebilir”.

  Dijital kimlikler sadece daha uygun değildir. Destek üzerinde bir kullanıcı, örneğin doğum tarihi veya ev adresi gibi kişisel bilgileri ifşa etmeden alkol gibi yaş kısıtlamalı satın alma işlemleri için yaşını doğrulayabilir.

  Dijital pilot havalimanları

  Wallet’ta sadece dört havalimanı kimlik kabul ederken, dijital kimlik başvurularını kabul eden birkaç saha değerlendirme pilot havalimanı bulunmaktadır. TSA ön taraması gerekli olmasına rağmen, TSA bu siteleri listeler:

  • Baltimore/Washington Thurgood Marshall Uluslararası Havalimanı (BWI)
  • Boston Logan Uluslararası Havalimanı (BOS)
  • Dallas Fort Worth Uluslararası Havalimanı (DFW)
  • Denver Uluslararası Havalimanı (DEN)
  • Detroit Büyükşehir Havaalanı (DTW)
  • Gulfport Biloxi Uluslararası Havalimanı (GPT)
  • Harry Reid Uluslararası Havalimanı (LAS)
  • Hartsfield-Jackson Atlanta Uluslararası Havalimanı (ATL)
  • Jackson-Medgar Wiley Evers Uluslararası Havalimanı (JAN)
  • LaGuardia Havalimanı (LGA)
  • Los Angeles Uluslararası Havalimanı (LAX)
  • Luis Munoz Marin Uluslararası Havalimanı (SJU) – 3/06 tarihinden itibaren
  • Miami Uluslararası Havalimanı (MIA)
  • Nashville Uluslararası Havalimanı (ABD) – 3/8’den itibaren
  • Norman Y Mineta San Jose Uluslararası Havalimanı (SJC)
  • Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı (PHX)
  • Orlando Uluslararası Havalimanı (MCO)
  • Ronald Reagan Washington Ulusal Havaalanı (DCA)
  • Salt Lake City Uluslararası Havalimanı (SLC)

  Eyaletim ne zaman dijital ehliyet alacak?

  Dijital kimlikleri destekleyen birkaç eyaletten birinde yaşamıyorsanız, muhtemelen kendinize eyaletinizin ne zaman listeye gireceğini soruyorsunuzdur. Her eyalet ve bölgenin yasama organları, dijital sürücü ehliyetlerine izin veren kendi yasalarını teklif etmeli ve geçirmelidir. Bu süreç belki de en büyük engeldir.

  Yasal hale geldiğinde, devlet yetkilileri dijital kimliklerin en iyi nasıl uygulanacağı konusunda anlaşmalıdır. IDEMIA gibi şirketler bu süreci daha basit hale getiriyor, ancak her eyalet destek ve güvenlik gibi konuları ayrı ayrı ele alıyor.

  Birkaç eyalet, dijital sürücü belgelerini ve eyalet kimliklerini zaten yasallaştırdı, ancak yerinde bir çözümü yok. Yasalar yakın zamanda 2021, 2022 ve 2023’te kabul edildi.

  Bazı eyaletler, sübvansiyonlar resmi olarak başlatılmadan önce küçük beta programlarını test ediyor. Dijital kimlik desteği sunan eyaletlerin çoğu erişim için bir ücret talep etmez, ancak bazı eyaletler bir kerelik 10 ABD Doları veya yıllık 2 ABD Doları ücret alır.

  App Store’dan herhangi bir şey indirmeden ehliyetinizin iPhone’unuzdaki Apple Wallet’ta olması ideal senaryodur. Eyaletinizin ne zaman sıçrama yapacağını merak ediyorsanız, eyaletinizin dijital kimlik yasalarının yanı sıra uygulamaya yönelik ilerlemeyle ilgili son haberlerin farkında olmanıza yardımcı olur. Bu veriler, beklentilerinizi yönetmek için size en iyi bilgileri verecektir.

  Herhangi bir veriyi kaçırıyor musunuz? Kimliğinizi Cüzdan’a eklediniz mi veya dijital kimliğinizi henüz gerçek dünyada kullandınız mı? Yorumlarda bize bildirin.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba