More

  iPhone’a gelen beş önemli iOS 17 güvenlik özelliği

  Apple Vision Pro etkinliğinin üzerinden iki hafta geçti, WWDC’yi kastediyorum. Ayrıca, NameDrop ve Live Voicemails gibi birkaç önemli iOS 17 başlığına sahipken, iPhone’a gelen ve Mesajlar’daki doğrulama kodlarını otomatik olarak silen bazı harika güvenlik ve gizlilik özelliklerine de göz attık. Hadi tartışalım.

  Face ID ile Safari’de Özel Windows Kilidi

  Bu yıl Apple, Face ID’yi dahil ederek özel göz atmaya ekstra bir güvenlik katmanı ekliyor. iOS 17’de, kullanıcılar artık sekmelerini korumak için “Gizli göz atmanın kilidini açmak için Face ID’yi gerekli kıl” seçeneğini değiştirebilirler. Bu işlem, Safari’yi her kapattığınızda veya iPhone’unuzu kilitlediğinizde gereklidir.

  Bu özellik macOS Sonoma’da da mevcuttur, ancak bunun yerine parolanızı veya Touch ID’nizi doğrularsınız. iç çekmek.

  1. açılır oturumS iOS 17 geliştirici beta çalıştıran iPhone’unuzda
  2. aşağı kaydır Safari
  3. emin olmak için kontrol et Özel göz atmanın kilidini açmak için Face ID isteği açıktı
  iPhone'da Gizli Gezinmeyi açmak için Face ID gerektiren iOS 17 güvenlik özelliği

  daha iyi İzleme Önleme iOS 17’de

  Safari ile devam eden Apple, iOS 17’de “daha fazla koruma” sağlayan izleyicilere karşı savaşını da ikiye katladı. Reklamverenler, sizi çevrimiçi izlemenin bilinen yollarından biri olarak web bağlantılarına izleme parametreleri ekler. Hatta IP adresinizi (konum bilgisi) ve cihaz bilgilerini alabilirler.

  Artık Safari, Mail ve Mesajlarda, iOS 17 bu tür URL’leri otomatik olarak algılayabilir ve izleme bölümünü gerçek zamanlı olarak kaldırabilir. Bu, tüm göz atma veya yalnızca özel göz atma için etkinleştirilebilir.

  1. oturumS Uygulama, iOS 17 geliştirici beta sürümündedir
  2. başlıklı son seçeneğe ilerleyin. gelişmiş
  3. halletmek Gelişmiş izleme ve parmak izi koruması
  4. İstediğiniz seçeneği seçin
  iPhone'daki Safari'de URL'lerden izleyicileri kaldıran iOS 17 Gizlilik ve Güvenlik özelliği

  Doğrulama kodlarını otomatik sil

  Birçok farklı hizmette SMS kimlik doğrulama koduyla iki faktörlü kimlik doğrulamayı (2FA) günde birkaç kez kullanan biri olarak, bu özellik mesajlaşma akışım için yeni bir soluk. Mesajlardaki ve postalardaki doğrulama kodlarını, otomatik doldurmayı kullanarak girdikten sonra otomatik olarak silebilirsiniz.

  Kuşkusuz, bu sizi güvende tutan bir şeyden çok bir kolaylık özelliğidir. Hizmet öngörülebilir doğrulama kodları kullanıyorsa (büyük bir hayır-hayır) bu yararlı olabilir, ancak bir kod kullanıldığında genellikle işe yaramaz olarak kabul edilir.

  1. ayarlar uygulama ve gidin şifreler
  2. halletmek Şifre seçenekleri
  3. açmak Otomatik temizleme
  iOS 17 Geliştirici Beta, iPhone'daki doğrulama kodlarının güvenlik özelliğini Otomatik Olarak Sil

  yeni Fotoğraf gizliliği izniS

  Apple’ın yeni fotoğraf gizliliği izinleri, muhtemelen iOS 17 geliştirici beta sürümünü indirdikten sonra fark edeceğiniz ilk şeylerden biri olacaktır. kitaplığınıza tam erişime izin vermeye devam edin.

  Erişimi Kısıtla’yı seçerseniz, uygulamayla her medya paylaşmak istediğinizde belirli fotoğrafları veya videoları seçmeniz istenir; bu, fotoğraf kitaplığınızda ücretsiz uygulamalara izin vermeye harika bir alternatiftir.

  Kişisel verilerin giderek daha savunmasız ve değerli hale geldiği bir dünyada, Apple’ın iPhone kullanıcıları için hatırlatıcılar uyguladığını görmek harika.

  Apple, son basın bülteninde bu özelliği şöyle açıklıyor:

  Yeni bir yerleşik fotoğraf seçici, kullanıcıların belirli fotoğrafları uygulamalarla paylaşırken kitaplıklarının geri kalanını gizli tutmasına yardımcı olabilir. Uygulamalar, bir kullanıcının fotoğraf kitaplığının tamamına erişim istediğinde, kullanıcıya neleri paylaşacağı konusunda daha fazla bilgi ve ara sıra tercihlerine ilişkin hatırlatıcılar gösterilir.

  1. Bunun için herhangi bir adım yok! Bu, iOS 17’de otomatik olarak etkinleştirilir.
  iPhone'da iOS 17 Fotoğraf Gizliliği İzinleri

  Mesajlardaki metinleri otomatik olarak yatırma

  Bu listeyi tamamlamak, Apple’ın iOS 17’deki Mesajlar’da sunduğu yepyeni bir güvenlik özelliğidir. Şirketin “check-in” adını verdiği özelliği kullanarak, istediğiniz bir yere ulaştığınızda arkadaşlarınızı veya ailenizi kısa mesaj yoluyla otomatik olarak uyarabilirsiniz.

  Bir şey olursa Check In, hedefte ilerleme kaydetmediğinizi fark ederse seçili kişileri uyaracak kadar ileri gider. Apple’a göre, “Yanıt vermezlerse, özellik, kullanıcının tam konumu, pil seviyesi, hücresel servis durumu ve iPhone’unu en son ne zaman kullandıkları gibi yararlı bilgileri paylaşacaktır.”

  Not: Bu özelliğin çalışması için her iki kullanıcının da iOS 17’de olması gerekir.

  Nasıl ayarlanacağı aşağıda açıklanmıştır:

  1. Mesajlar Uygulama, iOS 17 geliştirici beta sürümündedir
  2. Siz de göndermek istediğiniz birini seçin ve simgesine dokunun. + sol altta
  3. halletmek Daha daha fazla seçenek ortaya çıkarmak için
  4. Daha sonra giriş
  5. Kurulum sayfalarını geçtikten sonra, mesaj sohbetinde check-in’in göründüğünü göreceksiniz. Buradan, hedefin yanı sıra yürümek veya araba kullanmak gibi diğer seçenekleri de ayarlayabilirsiniz.
  iOS 17 geliştirici beta, gizlilik ve güvenlik özelliğinde iPhone'u kontrol edin
  iPhone'da check-in nasıl gönderilir?

  Bu, bu sonbaharda iOS 17 ile birlikte gelen en önemli yeni iPhone gizlilik ve güvenlik özelliklerini tamamlıyor. Bu sadece benim listem olsa da, Apple’ın en son gizlilik ve güvenlik özelliklerinin tamamını basın bülteninde görüntüleyebilirsiniz.

  iOS 17 ile erken bir uygulamalı deneyim elde etmek istiyorsanız, geliştirici beta sürümünü yükleme hakkındaki eğitimimize buradan göz atın.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba