More

  iPhone Suyu Hırsızlığını Önleyin – Nasıl Yapılır

  Meyve suyu korsanlığı son birkaç yılda o kadar yaygın hale geldi ki FBI şimdi halkı bu konuda uyarıyor. Ancak meyve suyu kapmak, iPhone sahiplerinin endişelenmesi gereken bir şey mi? Bunun iPhone’u nasıl etkilediğine, iPhone’da meyve suyu saldırılarını önlemenin üç yoluna ve daha fazlasına bir göz atalım.

  Bilgisayar korsanları, alışveriş merkezleri, oteller ve havaalanları gibi yerlerde okumak, mobil cihazlardan veri çalmak ve hatta onları izlemek için halka açık USB şarj cihazlarına kötü amaçlı kodlar veya kablolar yüklediğinde meyve suyu hırsızlığı meydana gelir. Öyle bir sorun haline geldi ki FBI, “havaalanlarında, otellerde veya alışveriş merkezlerinde ücretsiz şarj istasyonlarını kullanmaktan kaçının” uyarısında bulundu.

  Meyve suyu çekilmesi iPhone’ları nasıl etkileyebilir?

  Apple ürünleri de dahil olmak üzere herhangi bir cihazda güvenlik açıkları oluşabilse de, iPhone ve iPad, meyve suyu kırma saldırılarına karşı genellikle Android akıllı telefonlara ve diğer cihazlara göre çok daha güvenlidir. Ancak bağışık olmadıklarını hatırlamak önemlidir.

  iPhone’da yerleşik koruma

  Meyve suyu sızıntısını önlemeye yardımcı olabilecek en önemli güvenlik özelliklerinden biri “Bu bilgisayara güveniyor musunuz?” Harici bir aygıt – veya kötü amaçlı kablo/kod – iPhone veya iPad’inizdeki verilere erişim istediğinde sor.

  iPhone nasıl hacklenebilir?

  Bununla birlikte, iPhone’ların saldırıya uğramasının basit yollarından biri, kullanıcının halka açık bir şarj cihazına takılıyken düşüncesizce veya yanlışlıkla “güven” seçeneğine dokunmasıdır.

  Bilgisayar korsanlarının “Bu bilgisayara güvenilsin mi?” iOS güvenlik özelliği.

  Kötü Amaçlı Yıldırım Kabloları

  Çoğu su çeken kasa muhtemelen düşük maliyetli yöntemler kullansa da, iPhone, iPad, Mac ve daha fazlasını hackleyebilen O.MG Elite Cable gibi ürünler var. 200 dolardan daha az maliyeti var.

  Bu, eskiden 20.000$’a mal olan benzer eski bilgisayar korsanlığı araçlarından etkileyici bir düşüş olsa da, kablo başına 200$, birçok bilgisayar korsanının meyve suyuna girmek için harcamaya istekli olacağından hala daha fazla.

  iPhone suyunun sızmasını önlemenin 3 kolay yolu

  Yerleşik iOS güvenliğine ve bilgi sahibi olmaya ek olarak, iPhone’unuz veya diğer cihazınızla meyve suyu yakalamayı tamamen önlemenin iki süper kolay yolu vardır. Halka açık bir yerde şarj etmeniz gerekiyorsa:

  Devamını oku 9to5Mac Öğreticiler:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun