More

  iPhone subreddit süresiz olarak kararacak

  Reddit, Apollo gibi üçüncü taraf uygulamaları öldüren geliştiriciler için yeni API maliyetlerini açıkladıktan sonra, Apple ile ilgili en popüler alt dizinlerden biri protestosuna erken başlayacağını duyurdu. Bundan sonra mod, bunun sadece birkaç günle sınırlı kalmayacağını paylaştı, iPhone alt dizini “makul bir çözüm önerilene” kadar karartmayı planlıyorlar.

  Mayıs ayının sonunda, geliştirici Apollo’da güncellenmiş Reddit API’si hakkındaki ayrıntıları duyduk. Hıristiyan Selig Şirketin başvurusunu sürdürmek için yılda 20 milyon dolar istediğini paylaştı.

  Geçen hafta, haberler yayıldıkça ve Reddit yöneticileri şirketin mantıksız kararlarını ve ne yapılması gerektiğini düşünürken, yüzlerce subreddit (şu anda 4.000’in üzerinde) 12 Haziran’da başlayacak ve web sitesinin büyük bir kısmının karartılmasına neden olacak bir protesto planladı.

  8 Haziran’da Christian Selig, Apollo’yu Haziran sonunda kapatmak zorunda kalacağını resmen açıkladı. Ertesi gün, Reddit CEO’su Steve Hoffman, platformda felaketle sonuçlanan bir AMA’ya ev sahipliği yaptı.

  iPhone alt dizininin modları, protestolar nedeniyle 12 Haziran’da etkin bir şekilde kapatmayı planlıyordu, ancak Huffman ile bir AMA’dan sonra, iPhoneMods bugün (Daring Fireball aracılığıyla) 11 Haziran’dan itibaren “süresiz olarak özel” olacağını paylaştı.

  Hepinize merhaba,

  Buradaki mesajlar için özür dileriz, ancak r/iPhone’u önümüzdeki 24 saat içinde gizli (engellendi) yapma niyetimizle topluluğumuzu güncellemek istedik. Bu, birkaç saat önce alt dizini kısıtladığımız son duyurumuzu takip ediyor (yani alt dizin hala görünür olacak ama yeni gönderiler görünmeyecek). Durumun tam bağlamı için lütfen bu gönderiyi de okuyun.

  Bu, çeşitli faktörlerden dolayı kolay bir karar değildi, ancak bunu yaparken kendimizi rahat hissediyoruz. Kısıtlı mod bugün erken saatlerde yürürlüğe girmeden önce gönderilen herhangi bir şey, temel olarak, subreddit tamamen özelleştirilmeden önce topluluğumuz için son ön sayfa olacaktır. Reddit liderliğinin, son API politikası değişikliğinin tersine çevrildiğini gören bir yön değişikliğine sahip olduğu (biraz olası olmayan) senaryoda, alt dizini yeniden açacağız, ancak bu gerçekleşene kadar, r/iPhone hiçbir yerde kullanılamayacaktır. herhangi bir kapasite. Diğer birçok subreddit de aynı şeyi yapıyor ve tavır almaları için onları destekliyoruz.

  Gönderi, modların “süresiz” ile ne anlama geldiği hakkında daha fazla bilgi veriyor, Reddit’in moderatörleri kaldırmasıyla ilgili endişeleri ve “subreddit mod ekibinin üyeleri tarafından desteklenen ve yönetilen” Discord sunucusuna bir bağlantı sunuyor.

  Özellikle, Apple subreddit ayrıca 12 Haziran’da olanları gizlemeyi planlıyor ve “Reddit’in bozduklarını düzeltmeyi seçtiğine dair bir işaret yoksa” “daha fazla eylem” düşüneceğini söylüyor.

  İşte yarın başlayacak iPhone subreddit protestosu hakkında daha fazla ayrıntı:


  Talimatlar:

  S: Ne yapar? r / iPhone Bu durumda ne demek istiyorsun?

  Y: r/iPhone’u özel yapmak, onaylı moderatörler ve sağlayıcılar dışında hiç kimsenin alt dizin ön sayfasını görememesi anlamına gelir. Subreddit’e erişmeye çalıştığınızda, “r/iPhone, subreddit moderatörleri tarafından özel olarak ayarlandı” diyen boş bir ekranla karşılaşacaksınız.

  S: Bu durumda tanımsız ne anlama geliyor?

  C: Başlangıçta gösteri 48 saat olarak planlanmıştı. Ancak Reddit’in CEO’sunun kötü şöhretli AMA’sından sonra, Reddit’in iyi niyetle hareket etmeye niyeti olmadığını anladık. Bir CEO, başka bir üçüncü taraf geliştirici hakkında yalan söylemeye ve iftira niteliğinde iddialar yayınlamaya istekliyse, o zaman deneyin çift ​​damla Geliştirici tarafından yanlış olduğu ses kayıtlarıyla kanıtlanmasına rağmen, AMA’da onları tekrar karalayarak, neyle karşı karşıya olduğumuzu o zaman anladık. Bu nedenle, subreddit, makul bir çözüm önerilene kadar özelleştirilecektir.

  S: Reddit seni moderatörlükten çıkarıp subreddit’i açmaya zorlamaz mı?

  C: Bu çok mümkün. Reddit, siteyi çalışır durumda tutmak için yapmaları gerekeni yapacaklarını çeşitli vesilelerle açıkça belirtti. Biz modlar olarak bu sonuca hazırız. Hiçbirimiz kullanıcı tabanını bozmaya devam eden, üçüncü taraf geliştiricilere ve moderatörlere saygısızlık etmeye devam eden bir siteyi denetlemek veya yapmak istemiyoruz. gönüllüİnternetin ön sayfasında yer almasına yardımcı olanlara karşı düpedüz yalanlar ve iftira iddiaları yayınlayan bir CEO tarafından yönetilen bir site için çalışmak.

  S: iPhone ve/veya iOS hakkında konuşmak için başka nereye gidebilirim?

  Discord sunucumuza katılmaktan çekinmeyin. Bu sunucu, subreddit mods ekibinin üyeleri tarafından desteklenmekte ve korunmaktadır.

  Sonunda teşekkür ederim. Biz yöneticilerin başına ne gelirse gelsin, r/iPhone’un bugünkü konumuna gelmesine yardımcı olduğunuz için size teşekkür etmek istiyoruz. Bu topluluğun büyümesini izlemekten büyük keyif aldık ve siz kullanıcılar olmadan bugün olduğu yere yakın olmayacağını anlıyoruz. Her zaman işleri doğru yapamayız, ancak topluluk için her zaman en iyisini istediğimizi anladığınızı umuyoruz. Yakında tekrar bir araya gelmeyi umuyoruz ama top Reddit’in sahasında. Bundan sonra ne olacağı onlara ve yalnız onlara kalmış. Umalım da doğru olanı yapsınlar ve bize doğru kararla gelsinler.

  Yakında görüşürüz, umarım.

  r / iPhone Mod Ekibi.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba