More

  iPhone Şarj Etmiyor: 6 Çözüm

  iPhone şarj olmuyor mu veya yavaş mı şarj oluyor? Belirli bir şarj kablosu, birden çok kablo/şarj cihazı veya aralıklı bir sorunla karşılaşıyor olun, normal şekilde açılmayan bir iPhone’u düzeltmek için 6 çözümü okuyun. Ayrıca iPhone% 80’de şarjı durdurursa ne yapacağımızı da ele alacağız.

  iPhone’lar şarj etmek için bir Lightning kablosu kullanır ve kablonun her iki tarafını da kullanabilmeniz için tersine çevrilebilir. Ve iPhone 8 veya sonraki bir modele sahipseniz, kablosuz olarak da şarj edebilirsiniz.

  Aşağıda, iPhone’unuzun tasarlandığı şekilde şarj olmasını engelleyebilecek en yaygın sorunları ele alacağız.

  Not: Daha yeni iPhone’lar, kutuda elektrikli bir tuğla ile birlikte gelmez. Ayrı satılan (veya üçüncü taraflardan alınan) 20 W Güç Adaptörü iPhone’u hızla şarj eder. Daha az güçlü bir cihaz kullanıyorsanız, daha yavaş şarj olur.

  iPhone Şarj Etmiyor: 6 Çözüm

  1. iPhone’unuzun olmadığından emin olun. aşırı ısınmış veya çok soğuk
   • 32° ila 95°F, iPhone için uygun ortam sıcaklığı aralığıdır, çok sıcak veya soğuksa soğumasına veya ısınmasına izin verin
  2. ile şarj etmeyi deneyin karşı taraf Normalde duvar prizine takılı bir güç adaptörüyle kullandığınız Lightning kablosunun çalıştığından eminsiniz
   • Apple, 30 dakika fişe takılı bırakmanız gerekebileceğini söylüyor, ancak genellikle prize taktıktan sonra 5-10 dakika içinde şarj olup olmadığını göreceksiniz.
  3. Hala şarj olmuyorsa, bir dene İkinci kablo / güç adaptörü Bir bağlantı noktanız ve/veya farklı bir bağlantı noktanız varsa
  4. Kontrol et Birikme veya enkaz için yıldırım bağlantı noktası
   • Bağlantı noktasının içini görmek için yardıma ihtiyacınız varsa bir büyüteç veya başka bir iPhone kamerası kullanın
   • Tüy, kalıntı vb. görürseniz. Şarj pimleri zarar görebileceğinden çıkarırken dikkatli olun Yumuşak bir plastik kürdan kullanmak etkili olabilir Şarj pimleri, Lightning bağlantı noktasının alt tarafında bulunur
   • Şarj bağlantı noktasını temizleme konusunda rahat değilseniz, iPhone’unuzu bir Apple Store’a veya Apple Yetkili Servis Sağlayıcısına götürün ya da Apple Destek ile iletişime geçin.
  5. iPhone’unuzun bobinle şarj olup olmadığını kontrol edin kablosuz şarj cihazı
  6. Zorla yeniden başlatma Ardından iPhone’unuzu 30 dakika prize takın
   • iPhone 8 veya üstü ve iPhone SE 2/3: Sesi Aç düğmesine basın ve hemen bırakın. Sesi Kısma düğmesine basın ve hemen bırakın. Apple logosunu görene kadar Yan düğmeyi basılı tutun.
   • iPhone 7 ve iPhone 7 Artı: Yan (veya Üst) düğmeyi ve Sesi Kısma düğmesini Apple logosunu görene kadar basılı tutun.
   • iPhone 6s veya öncesi ve iPhone SE (1. nesil): Apple logosunu görene kadar Yan (veya Üst) düğmeyi ve Ana Sayfa düğmesini basılı tutun.
  iPhone şarj olmuyor 1

  iPhone’unuz yine de şarj olmuyorsa veya zorla yeniden başlatmaya yanıt vermiyorsa bir Apple Store’a, Apple Yetkili Servis Sağlayıcısına gidin veya Apple Destek ile iletişime geçin.

  iPhone yalnızca %80’e mi şarj oluyor?

  iPhone şarj olmuyor 2

  iPhone’unuzun şarjının %80’de durduğunu fark ederseniz, bu aslında Optimize Edilmiş Pil Şarjı adı verilen ve pil ömrünün eskimesini azaltmaya yardımcı olan bir özelliktir. Ancak özelliği kapatmak mümkündür.

  git Ayarlar uygulaması > pil > pil sağlığı > ve Optimize edilmiş pil şarjını kapatın. Tam açıklayıcımızda özellik hakkında daha fazla bilgi edinin:

  iPhone’unuzun şarj olmadığını fark ederseniz ne yapmanız gerektiğiyle ilgili kılavuzumuzu okuduğunuz için teşekkür ederiz!

  Daha fazla 9to5Mac öğreticisi okuyun:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index