More

  iPhone pil sağlığını nasıl görebilirim?

  İster iPhone’unuzun pil sağlığının ne kadar kötü olduğundan endişe duyuyor olun, ister pil ömrü sorunları veya beklenmedik kapanmalar yaşıyor olun, iOS ayarlarınızı kontrol etmek kolaydır. Aşağıda, iPhone pilinizin sağlığını nasıl öğreneceğinizi, ne zaman değiştireceğinizle ilgili ipuçlarını, şarj döngüsü tahminlerini ve daha fazlasını ele alacağız.

  iPhone 14 serisi, 99 $ gibi daha yüksek bir garanti dışı pil değiştirme maliyetine ulaştı. Ancak, 1 Mart 2023’te yürürlüğe giren değişiklik, Apple’ın tüm eski iPhone modellerinin pilini 20 ABD Doları ile değiştirdiğini gördü. Bu, iPhone 13’ü iPhone X üzerinden 89 dolara ve iPhone SE ve iPhone 8 ve önceki modellerini 69 dolara çıkardı.

  İPhone’unuzu her yıl veya iki yılda bir yükseltirseniz, hatalı bir pille sonuçlanmadığınız sürece, umarız kötüleşen bir pil sorunuyla karşılaşmazsınız.

  Ancak iki yaşında veya daha eski iPhone’lara sahip olanlar için, kimyasal eskime ve geçirdiği şarj döngüsü sayısı nedeniyle pil sağlığının azalması bir noktada kaçınılmaz hale geliyor.

  iPhone pil sağlığını nasıl görebilirim?

  1. Ayarlar uygulaması iPhone’unuzda
  2. Aşağı kaydırın ve dokunun pil
  3. şimdi seç Pil sağlığı ve şarj etme
  4. Mevcut pil kapasitesi topun üzerinde görünür
  iPhone pil sağlığını nasıl görebilirim 1

  iPhone pili ne zaman değiştirilmelidir?

  • TL; doktor: pilin olduğunda %80’den az düştü orijinal kapasitesinin dışındaysa, yenisiyle değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Pilinizin bozulduğuna veya şarj edilmediğine dair bir uyarı gördüğünüzde de aynı şey geçerlidir.
   • Yukarıda gösterilen Pil Sağlığı ve Şarjı bölümünün altında, pil sağlığı kötüleşiyorsa ve beklenmedik kapanmalar ve/veya en yüksek performansı sürdürememe gibi sorunlara neden oluyorsa bir uyarı görmeniz gerekir.
  • Apple, iPhone pillerinin “normal koşullar altında çalışırken 500 tam şarj döngüsünde orijinal kapasitelerinin %80’ini koruyacak şekilde tasarlandığını” söylüyor.

  Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunuyorsanız, değiştirmeler ürünle birlikte verilen bir yıllık garanti kapsamında veya AppleCare kapsamındadır. Ancak, garanti kapsamı dışındaysanız Apple, iPhone pil değiştirme hizmeti için 69 ila 99 ABD doları arasında ücret alır.

  iPhone piliniz orijinal kapasitesinin %80’inin altına düştüğünde, Performans Yönetimi adı verilen bir özellik otomatik olarak geçerli olabilir. Bu, beklenmeyen kapanmaları önlemeye yardımcı olur.

  Ancak, performans azaltmayı kapatmak mümkündür. Metnin sonundaki “En Yüksek Performansa Ulaşma Yeteneği” altındaki küçük “Devre Dışı Bırak” düğmesini bulun.

  Pil sağlığının kötüleştiğini veya bilinmediğini belirten bir mesaj görürseniz, bir Apple Store’a gidin veya Apple Destek’e veya bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı’na başvurun.

  Apple’ın tam destek belgesinde iPhone pili ve performansı hakkında daha fazla ayrıntı okuyabilirsiniz. iPhone pil sağlığının nasıl görüleceğine ilişkin kılavuzumuzu okuduğunuz için teşekkürler!

  Daha fazla 9to5Mac eğitimine göz atın:

  iFixit aracılığıyla yukarıdaki iPhone sökme duvar kağıdı

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index