More

  iPhone Photos uygulamalarının iOS 17 çalıştıran uygulamalara erişimi nasıl kısıtlanır?

  iOS 17’deki yeni gizlilik iyileştirmelerinden biri, üçüncü taraf uygulamalar için yeni bir yerleşik fotoğraf seçicinin yanı sıra, hangi uygulamaların fotoğraf kitaplığınıza tam erişime sahip olduğuna ilişkin uyarılardır. iPhone Photos uygulamalarının iOS 17 çalıştıran uygulamalara erişimini nasıl kısıtlayacağınızı öğrenmek için bizi takip edin.

  Apple, iOS 16 ile üçüncü taraf fotoğraflarının ve videolarının belirli içeriğe erişimini kısıtlama özelliğini içerirken, iOS 17 ile bu alanda farkındalığı ve gizliliği artırmak için çeşitli yükseltmeler var.

  Apple, yeni bir fotoğraf seçici ve hangi uygulamaların iPhone’daki Film Rulosuna tam erişime sahip olduğuna ilişkin uyarıların yanı sıra, uygulamalar iOS 17’de Fotoğraflar uygulaması ayrıcalıkları istediğinde, “kullanıcılara ne paylaşacakları hakkında daha fazla bilgi gösterileceğini söylüyor. ..”

  Bu, kullanıcılara uygulamaların konum verilerini ve fotoğraf ek açıklamalarını görebileceğini hatırlatmayı, bir uygulamanın neden Fotoğraflar uygulamasına erişmek istediğini ve kitaplığınızdaki mevcut fotoğraf ve video miktarını açıklamayı içerir.

  iPhone Photos uygulamalarının iOS 17 çalıştıran uygulamalara erişimi nasıl kısıtlanır?

  iOS 17 şu anda beta sürümündedir. Bunlar gibi özellikleri ve daha fazlasını test etmek istiyorsanız, yazılımı nasıl yükleyeceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin. Deneme süresi boyunca özelliklerin değişebileceğini unutmayın.

  1. iPhone’unuza iOS 17’yi yükledikten sonra, Fotoğraflar uygulama kitaplığınıza tam erişimi olan uygulamalarla ilgili otomatik uyarıları arayın ve bunlara izin vermeye devam etmek isteyip istemediğinize karar verin.
   • arasında seçim yapabilirsiniz Sınırlı erişimVe Tam erişime izin verveya izin verme
  2. Bir uygulama, Fotoğraflar uygulamasına ilk kez izin istediğinde de uyarı görürsünüz.
  3. iPhone’un Fotoğraflar uygulamasına erişimi istediğiniz zaman kısıtlamak için şu adrese gidin: ayarlar > Aşağı kaydırın ve uygulamayı bul Kısıtlamak istiyorum > seçin Resimler > Basın hiç kimse veya Sınırlı erişim

  iOS 17 Ayarlar > Bir üçüncü taraf uygulaması seç’i açtığınızda iPhone’un Fotoğraflar uygulamasına erişimi şu şekilde sınırlayabilirsiniz:

  iPhone Fotoğraflar uygulamasına erişimi kısıtlama 1

  Uygulama erişimini tamdan sınırlıya değiştirdikten sonra, iOS 17 fotoğraf seçiciyi göreceksiniz. Üstte fotoğraflar veya albümler arasında geçiş yapabilir, arama çubuğunu kullanabilir veya sadece kaydırıp seçebilirsiniz.

  İşiniz bittiğinde sağ üst köşedeki Bitti’ye dokunun.

  Bir uygulama için sınırlı Fotoğraflar uygulaması erişimini ayarladıktan sonra, istediğiniz zaman Ayarlar > Uygulama > Fotoğraflar > Seçili fotoğrafları düzenle’ye giderek uygulamayı değiştirmek için tekrar ziyaret edebilirsiniz.

  Not: iOS 17’de, bazı uygulamaların kullandığı Fotoğraflar uygulamasına daha düşük bir erişim düzeyi vardır. Ayarlarda yalnızca iki seçenek görünür: ‘Yok’ ve ‘Yalnızca fotoğraf ekle’; son seçenek, uygulamayla kullanılacak/gönderilecek içeriği manuel olarak seçtiğiniz yerdir.

  Daha Fazla 9to5Mac Eğitimi:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba