More

  iPhone pazar payı artıyor, ancak Samsung ilk sırayı geri alıyor

  En son pazar istihbaratı verileri, dünya çapında iPhone pazar payının yılın ilk çeyreğinde yıldan yıla arttığını gösteriyor – ancak Apple bir numaralı sırayı Samsung’a kaptırdı.

  Bu özet, üç aylık ve yıllık değişiklikleri karıştırdığı için Apple ile Samsung’u tam olarak karşılaştırmaz …

  Canalys verileri, bir dosyada yıllık Temel olarak, Apple’ın pazar payı %18’den %21’e yükselirken, Samsung’un payı %24’ten %22’ye geriledi. O fotoğrafta, iki şirket dünya sıralamasındaki mevcut konumlarını korudu, ancak Cupertino şirketi Koreli rakibini geride bıraktı.

  Ancak, içinde çeyreğim Temelde iPhone pazar payı %25’ten %21’e düşerken, Samsung segmenti %20’den %22’ye çıktı.

  Samsung, üç ayda bir toparlanma yaşayan tek satıcı oldu ve %22’lik pazar payıyla zirveye geri dönmek için mücadele etti. Bu arada Apple, 2023’ün ilk çeyreğinde iPhone 14 Pro serisine yönelik güçlü talebin etkisiyle %21 pazar payıyla Samsung ile arasındaki farkı daraltarak ikinci sıraya geriledi.

  Tabii ki, Apple için üç aylık iniş çıkışlar her zamanki gibi devam ediyor. Tatil çeyreği, satışlarda önemli bir artışa neden olan yeni iPhone’ların lansmanını içerir ve sonraki çeyrekte önemli bir düşüş gösterir. Cupertino şirketi, dördüncü çeyrekteki tedarik kısıtlamalarının ardından ilk çeyrekte iPhone siparişlerini yakalamaya devam ettiğinden, bu yılki etkiler normalden daha azdı.

  Genel olarak Canalys, akıllı telefonlara olan talebin azalmaya devam ettiğini söylüyor.

  Küresel akıllı telefon pazarı, 2023’ün ilk çeyreğinde yıllık %12 düşüşle üst üste beşinci çeyrekte düşüşe tanık oldu. Ana makro faktörlerdeki sınırlı iyileşmeye rağmen pazar henüz toparlanamadı […]

  Canalys analisti Sanyam Chaurasia, “2023’ün ilk çeyreğinde akıllı telefon pazarındaki düşüş, sektör genelinde beklentiler dahilindeydi” dedi. Yerel makroekonomik koşullar, çeşitli pazarlarda bayi yatırımlarını ve operasyonlarını engellemeye devam etti. Satıcıların fiyat indirimlerine ve ağır promosyonlarına rağmen, tüketici güvenini ve harcamalarını etkileyen yüksek enflasyon nedeniyle tüketici talebi, özellikle düşük maliyetli segmentte durgun kaldı.”

  Şirket, perakendecilerin siparişleri, daha önce aşırı stokla sıkışıp kaldıkları tüketici talep seviyelerinin altına indirdiğini ekliyor. Artık mevcut envanter üzerinde çalıştıkları için daha az yeni siparişe ihtiyaçları var.

  Fotoğraf: Thai Nguyen/Unsplash

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba