More

  iPhone, memnuniyet anketinde Samsung’u geride bırakıyor; Alkolsüz içecekler ve ayakkabılarla bağlar

  Amerikan Müşteri Memnuniyeti Endeksi (ACSI), kablosuz iletişim operatörlerinin memnuniyetine bakmanın yanı sıra, tüketicilerin akıllı telefonları hakkında ne düşündüklerine ilişkin en son verilerini paylaştı. Yıldan yıla hafif bir artış gördükten sonra Samsung’un iPhone’u, memnuniyet tacını almak için Samsung’u geride bıraktı. İlginç bir şekilde ASCI, insanların iPhone’dan meşrubat ve spor ayakkabılar kadar memnun olduğunu gösteren bazı başka popüler ürünleri de dahil etti.

  Geçen sonbaharda, Apple’ın Mac ve iPad’i ASCI PC Çalışmasında müşteri memnuniyeti açısından en yüksek puanları kazandı, ancak Samsung çok yakındı.

  En son ankette ASCI, Nisan 2022 ile Mart 2023 arasında bir yıl boyunca 15.881 tüketiciyle görüştü. Sonuçlar, Apple’ın en memnun iPhone akıllı telefon müşterilerini talep etmede Samsung’u geride bıraktığı bir PC araştırmasına benziyor.

  Genel olarak, iPhone sahiplerinin memnuniyeti yıldan yıla %1 artarken, Samsung’un derecelendirmesi sabit kaldı. Bu, Apple’ı 81’e Samsung’un 80’ine karşı bir puanla liderliğe itti.

  Google, 78 puanla üçüncü, Motorola ise 75 puanla dördüncü sırada yer alıyor. Apple, 79 olan ortalama akıllı telefon puanının iki puan üzerinde yer alıyor.

  iPhone Müşteri Memnuniyeti 1

  iPhone’un Samsung akıllı telefonlardan nasıl daha üst sıralarda yer aldığı hakkında biraz daha bilgi veren her iki şirketin 5G modelleri 81, Apple’ın 5G olmayan modelleri 78, Samsung’un 5G olmayan telefonları ise 74 puan aldı.

  ASCI, anketteki her kategori için puanları markaya göre ayırmadı, ancak Apple’ın genel olarak Samsung’tan daha yüksek puan aldığı 10 alan ve ASCI’nin 2023 puanlarının 2022 ile karşılaştırması:

  ‘Cep Telefonları’/Akıllı Telefonlar kategorisi 79 puan alırken, Apple’ın memnuniyet puanı 81 oldu. Böylece spor ayakkabı ve meşrubat gibi ürünlerde Apple ilk sırayı aldı.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba