More

  iPhone Gerçekten %99 Müşteri Memnuniyeti Sağlayabilir mi?

  Mayıs ayında, PerfectRec’ten son 12 yılda tüketiciler tarafından en yüksek puan alan iPhone modelleri hakkında ilginç bir rapor gördük. iPhone 13, kullanıcıların %80’inin ona 5/5 yıldız vermesiyle birinci oldu. Şirket şimdi Apple’ın iPhone’un son yedi yılda %99 müşteri memnuniyeti oranına ulaştığı iddiasına baktı ve bunun “istatistiksel olarak imkansıza yakın” olduğu sonucuna vardı. ne oluyor? Araştırma firması PerfectRec’in neler olup bittiğini düşündüğünü öğrenmek için okumaya devam edin.

  Mayıs ayında hikayeyi yazdığımda, yıllar boyunca 600.000’den fazla kullanıcı iPhone’larını derecelendirdi, Apple’ın her üç aylık dönemdeki kazanç aramasına metrik olarak dahil ettim ve bağımsız 451 Research, iPhone memnuniyetini %99 olarak buldu.

  Bu, PerfectRec’teki analist Wally Nowinski’nin dikkatini çekti ve bu puanı almak için Apple’a neler olabileceğini daha derinlemesine incelemeye karar verdi.

  Wally şimdi PefectRec’te konuya derinlemesine bir bakış yayınladı. Bir dizi faktör, onu ve PerfectRec’in kurucusu ve ekonomisti Joe Golden’ı, 451 Research’ün “Apple’ın daha sonra genel olarak tüketicileri temsil edecek şekilde sunduğu olağanüstü memnuniyet rakamları oluşturmak için muhtemelen temsili olmayan teknoloji meraklıları ve erken benimseyenlerden oluşan bir örneklem kullanacağına” inanmaya yöneltti.

  İşte Wali’nin araştırmasından öne çıkanları:

  • Apple, Mayıs ayı kazanç çağrısında, işe aldığı üçüncü taraf bir araştırma şirketi olan 451 Research’e atıfta bulunarak iPhone 14’ün %99 müşteri memnuniyeti derecesine sahip olduğunu iddia etti. Bu bir memnuniyet anketiydi, internet tanıtım anketi değil. (Güncelleme 7/14/23).
  • Apple, son yedi yılda her bir kazanç aramasında benzer bir iddiada bulundu.
  • Geleneksel anket yöntemleri ve temsili bir örneklem kullanılarak bu kadar yüksek bir müşteri memnuniyeti derecesi bulmak neredeyse imkansızdır.
  • Bağımsız kaynaklar, iPhone memnuniyet puanlarının Apple’ın iddia ettiğinden önemli ölçüde düşük olduğunu buldu.
  • Apple’ın iPhone’lardan duyduğu memnuniyet, tüketici şirketlerinin ve diğer markaların sevilen ürünler için iddia ettiğinden çok daha yüksek.
  • Apple’ın basın ekibinden şirketin bu bulgulara nasıl ulaştığını açıklamasını istedik. E-postamızı 73 kez açtılar ama asla cevap vermediler.

  Whaley, tüm bunları göz önünde bulundurarak, “En iyi tahminimiz, Apple’ın müşteri memnuniyeti hakkında cesur iddialarda bulunmak istediği ve bu rakamları daha inandırıcı gösterecek ve belki de makul inkar edilebilirlik sağlayacak şekilde üretecek bir dış araştırma şirketi tuttuğu” diyor. .”

  Joe Golden, neredeyse imkansız olan %99’luk memnuniyet oranının neden bu kadar yüksek olduğunu açıkladı:

  Ekonomist ve PerfectRec’in kurucusu Joe Golden, “Herkes iPhone’unu gerçekten sevse bile, geleneksel anket yöntemlerini kullanarak neredeyse oybirliğiyle tatmin bulmak neredeyse imkansız olurdu” dedi. Golden, “Çok az insan soruyu anlamayacak veya yanlışlıkla yanlış cevap verecek” dedi.

  Devam et, Wally diyor ki:

  Ve yanlışlıkla olmasa bile, ankete katılanların küçük bir yüzdesi anketörlere garip ve çelişkili cevaplar vermek istiyor. Scott Alexander, dünyanın kertenkele adamlar tarafından yönetildiğini söyleyen anket izleyicilerinin %4’üne atıfta bulunarak bu olguyu “Zardman sabiti” olarak adlandırdı. (14.07.2023 tarihinde eklendi).

  %99 kazanmanın ne kadar zor olduğuna dair bir başka ilginç örnek, “IMDB’de tüm zamanların en popüler üç filmi: Esaretin BedeliVe vaftiz babası Ve Kara şövalye. Sırasıyla 9.2, 9.2 ve 9.0 puanları var. “

  Ve ASCI’nin bu yıl iPhone’dan memnuniyet üzerine yaptığı bağımsız araştırma, iPhone’u %81’e koyuyor — 451’in %99’unun çok altında.

  İlginç bir şekilde, Apple, Wally’nin %99 memnuniyet oranını 73 defadan fazla isteyen e-postasını açıp yanıt vermediği için, bu, Apple’ın açıklaması için kırılması zor bir ceviz olabilir.

  451 Research iPhone memnuniyet değerlendirmeleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın!

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun