More

  iPhone 5G’yi Açın/Kapatın: Pili veya Hızı Optimize Edin

  5G hücresel hizmeti, son birkaç yılda ABD operatörleri arasında önemli ölçüde genişledi ve iPhone 12, 13, 14 ve SE 3 ile çalışıyor. Apple, varsayılan olarak kullanıcılara ağ arasında bir denge sağlamayı amaçlayan “5G Otomatik” ayarını kullanıyor. hız ve pil ömrü. Ancak, belirli bir anda ihtiyacınız olanı optimize etmek için ayarları manuel olarak da yönetebilirsiniz. iPhone’da 5G’yi nasıl açıp kapatacağınızı öğrenmek için bizi takip edin.

  iPhone’unuzda ne tür bir 5G performansı göreceğinizi merak ediyorsanız, bu, yaşadığınız yere ve operatörünüze bağlı olarak değişecektir. ABD’de Verizon, AT&T ve T-Mobile’ın tümü ülke çapında 5G’ye sahiptir ve 1.000 Mbps’nin (1 Gbps) üzerindeki maksimum hızlara ulaşabilir, ancak bu çoğu insan için norm olmayacaktır.

  Ancak iPhone 14 Pro ve Pro Max, hücresel hızlar açısından biraz daha hızlı:

  Birkaç tür 5G ağı vardır. mmWave en yüksek hızları sunar ancak menzili çok sınırlıdır. 6Ghz altı 5G daha iyi menzile sahiptir ancak hızları 4G LTE’ye daha yakındır (yalnızca iPhone 12, 13 ve 14 hem mmWave hem de 6GHz altı 5G’yi destekler).

  Daha iyi 5G kapsama alanı elde etmek için operatör değiştirmeyi düşünüyorsanız eksiksiz bir rehberimiz var:

  Ancak 5G’nin bir dezavantajı, LTE’den daha fazla pil kullanmasıdır. Bazı testler, iPhone’un 5G’ye kıyasla 4G LTE’ye bağlı kalındığında 1-2,5 saat daha uzun sürdüğünü göstermiştir.

  iPhone varsayılan ayarları 5G

  5G, uyumlu iPhone’larda varsayılan olarak açıktır, ancak kalıcı olarak kullanılmayacaktır (mevcut olsa bile). Apple’ın “Akıllı Veri Modu” adını verdiği ve otomatik olarak 5G/LTE ile pil ömrü arasındaki en iyi dengeyi sağlamaya çalışan modu kullanır. Apple, veri planınızı dikkate aldığını bile söylüyor:

  iPhone’daki varsayılan 5G ayarları, veri planınıza göre pil ömrü ve veri kullanımı için optimize edilmiştir. 5G’nin ne zaman kullanılacağı ve belirli uygulamalarda ne kadar veri kullanılacağı konusunda bu seçenekleri özelleştirebilirsiniz.

  Ancak Hücresel ayarlarında, hızı veya pil ömrünü artırmak için iPhone’da 5G’yi manuel olarak açmayı/kapatmayı seçebilirsiniz.

  iPhone’da 5G nasıl açılır/kapatılır

  1. git Ayarlar uygulaması iPhone’unuzda (5G, iPhone 12, 13, 14 ve SE 3’te mevcuttur)
  2. halletmek hücresel
  3. O seçer Hücresel veri seçenekleri
  4. halletmek Ses ve veri
  5. Varsayılan olarak 5G Otomatik ile seçebilirsiniz 5G on Daha yüksek hızlar için uygun olduğu her zaman kullanmak için
  6. Alternatif olarak, 5G’yi tamamen kapatmak istiyorsanız, LTE Daha iyi pil ömrü için

  Hücresel ayarlarda Veri moduna da dokunabilir ve 5G’de daha fazla veriye izin verin Yayın için daha yüksek kaliteli video ve FaceTime gibi şeyler için. ve tam tersi, Düşük veri modu kaydetmek istediğinizde.

  İşte göründüğü gibi:

  iPhone 1'de 5G'yi açma/kapatma
  iPhone 2'de 5G'yi açma/kapatma

  5G’yi Açın/Kapatın: Bu kod nedir?

  Farklı 5G hizmeti türleriyle (6Ghz altı, mmWave vb.) Apple, iPhone durum çubuğunda ne kullandığınızı belirtmek için dört farklı simgeye sahiptir (5G’yi manuel olarak mı yoksa 5G Otomatik/ Akıllı Veri modu).

  Verizon, mmWave ve daha yüksek frekanslı 5G bağlantıları için 5G UW kullanır, AT&T 5G+ kullanır ve T-Mobile buna 5G UC (Ultra Kapasite) adını verir. Durum çubuğunuzda normal “5G”yi görüyorsanız bu, daha düşük spektrumda olduğunuzu gösterir (daha fazla menzil ve kapsama alanı, nispeten daha düşük hızlar).

  Not: iPhone SE 3, mmWave 5G hizmetiyle uyumlu değildir, yalnızca 6 GHz’den azdır. iPhone 12, 13 ve 14, hem mmWave’i hem de 6GHz’in altını destekler.

  Daha fazla 9to5Mac öğreticisi okuyun:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun