More

  iPadOS 17, iPad Pro’yu bir bilgisayar haline getirecek

  İyisiyle kötüsüyle, iPad Pro’m benim ana bilgisayarım. Apple, yeni markası değiştirilen iPadOS 13 ile birlikte iPad Pro 2018’i piyasaya sürdüğünden beri, onu ana bilgi işlem biçimim olarak kullanıyorum. Bu rotaya gitmemin nedeni sadece görünüş ve görünüş içindi. Bir tüketim ürünü söz konusu olduğunda ilk kez gelecekte olduğumu hissettim. 2018 iPad Profesyonelleri açıkça zamanlarının ilerisindeydi. Bir eğlence tabletinden bölünmüş ekrana, dijital not defterine ve oyun konsoluna geçebilir. Beni rahatsız eden yazılım sınırlamalarıyla yaşamaya istekliydim.

  iPadOS yıllar içinde olgunlaştıkça, iPad Magic Keyboard, Apple Pencil 2 gibi aksesuarlara ve son olarak da harici ekran desteğine kavuştu. Ardından, dijital deneyimi geliştiren Paperlike veya daha kolay erişim için daha ucuz bir Apple Pencil alternatifi gibi aksesuarlar eklersiniz. Giderek daha fazla insan iPad Pro’nun bir tabletten daha fazlası olduğunu görmeye başladı, ancak tüketiciler ona bilgisayar demek konusunda hâlâ isteksizdi.

  iPadOS 17’nin tanıtılması ve atılmaya başlanan adımlarla birlikte, iPad Pro’nun artık nüfusun büyük bir çoğunluğu için bilgisayarın yerine geçebileceğine inanıyorum; Açıkçası herkes için değil, ama bazı insanlar için gerçekten bilgisayarınızın yerini alabilir.

  iPadOS 17

  Yeni iPadOS’un bize getirdiği ve iPad’inizin görünümünü gerçekten değiştirecek bazı önemli değişiklikleri vurgulamak istedim. Bu güncellemeler, tablet işletim sistemi ve PC işletim sisteminin ne olduğu konusundaki çizgileri daha da bulanıklaştırıyor.

  Sahne yönetmeni

  Yüzeyde, bu değişiklik çok sert görünmüyor. Hâlâ harici bir ekran kullanabiliyoruz (M serisi iPad’lerle), hâlâ kayan pencereler alıyoruz ve uygulama rafını solda tutuyoruz, ancak büyük bir değişiklik var. Değişen şey pencerelerin verdiği his. iPadOS 16 ile Apple, en son açılan uygulamaya odaklanacak ve diğer uygulamaları koyduğunuz yerden kurtulacak. Artık iPadOS 17 ile, ekranın herhangi bir yerine bir pencere yerleştirilebilir ve ekranın o bölümünde kalabilir. Küçük değişiklik, ancak büyük aşinalık.

  İkincisi, pencere boyutlarının çeşitliliği önemli ölçüde artmıştır. iPadOS 16 ile, her uygulamanın kullanabileceği yalnızca birkaç önceden ayarlanmış pencere boyutu vardı. Şimdi neredeyse sonsuz görünüyor. Bu, normal MacOS deneyimine alışkın olanlar için harika olacak.

  Harici web kamerası desteği

  iPadOS 17 ile Apple, kullanıcıların DSLR kameraları, web kameralarını ve diğer uyumlu cihazları doğrudan iPad Pro’ya bağlamasına olanak tanıyan harici kamera desteğini kullanıma sundu. Web kameranızı doğrudan bir USB-C kablosuna veya dongle’a bağlarsınız ve ardından iPad’iniz harici kameraya geçer. Unutulmaması gereken bir nokta, iPadOS 17 Beta 2’den itibaren bunun yalnızca FaceTime uygulamasıyla çalıştığıdır. Eminim Apple, Zoom, Teams ve Google Meets gibi uygulamaların bu yeni özellikten yararlanmasına izin verecek yeni bir API sunmayı planlamaktadır. Bu, günlük iş akışına yardımcı olacak iPad’de eksik olan ana özelliklerden biriydi.

  Notlar uygulaması geliştirmeleri

  Apple Notes, iPadOS 17’de zaten güçlü olan özellik grubuna daha da fazla özellik ekleyen önemli iyileştirmeler alıyor. Buradaki en büyük güncelleme, Notes uygulamasını bir PDF düzenleyici olarak kullanma yeteneğidir. Artık bir PDF dosyasını sanki bir PDF düzenleyiciymiş gibi içe aktarabilir ve düzenleyebilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm belgeleri doldurmak için vurgulayabilir, düzenleyebilir, üstünü çizebilir, açıklama ekleyebilir ve hatta otomatik doldurma özelliklerini kullanabilirsiniz. Bu aynı zamanda ortak çalışma özelliğiyle de çalışır, böylece başka biriyle gerçek zamanlı olarak belgenizi paylaşabilir ve üzerinde çalışabilirsiniz.

  İPadOS 17’nin bir diğer dikkate değer özelliği, Apple Notes içindeki notları birbirine bağlama yeteneğidir. Bu özellik, kullanıcıların diğer notlara kolay erişim sağlayarak önceki fikirler, kavramlar veya projeler arasında bağlantılar oluşturmasına olanak tanır. Bağlantıya tıklayarak, kullanıcılar bağlantılı notlar arasında kolayca gezinebilir. Üretkenliği artırmak için bu özelliği seviyorum!

  Safari profilleri

  iPadOS 17, Safari Profillerini sunar. Bunun birçok iPad kullanıcısı için büyük bir sorun olduğunu düşünüyorum. Safari profilleri, odak modlarına çok benzer şekilde çalışır. Artık farklı amaçlar için ayrı tarama ortamları oluşturabilirsiniz. İster işle, ister kişisel veya araştırmayla ilgili görevler olsun, bireyler artık her biri kendi kaydedilmiş şifreleri, yer imleri ve tarama geçmişi olan farklı profiller tutabilir. Bunun, bir iPad’i paylaşan bir ailede veya çalışma modu sekmelerini kapatıp gece için spor okumaya gitmek istediğinizde yararlı olduğunu görebiliyorum. Safari ve iPad için mükemmel yaşam kalitesi güncellemesi!

  AirDrop iyileştirmeleri

  AirDrop, Apple ekosisteminin en önemli özelliklerinden biri olsa gerek. İPhone’umdan iPad’ime video göndermek için her gün kullanıyorum. Fark edeceğiniz bir şey, dosyaların iki cihaz arasında ne kadar hızlı aktarılabileceğidir. Şu anda yapmakta olduğunuz şeyin önüne geçmeyen yeni bir animasyon da var.

  iOS 17’de NameDrop gibi yeni özellikler de var, ancak bu en azından şimdilik iPad’e gelmeyecek.

  Diğer iyileştirmeler

  Bu özelliklerin her birini derinlemesine incelediğim videoyu izlemeyi ve diğer bazı önemli özelliklerden bahsetmeyi unutmayın. Personal Voice, etkileşimli widget’lar ve dinamik kilit ekranları gibi özellikler, iPad deneyimine daha da fazla katkıda bulunur.

  İçerdiği

  iPad Pro’yu ana bilgisayar olarak kullanmak herkesin harcı değildir; Çift ses kaynakları veya birden çok monitör kullanma yeteneği gibi bazı özellikler hala eksik. Ama benim gibi iPad ile deney yapmayı seven insanlar var. Bazı görevlere odaklanmanızı sağlar ve geleneksel bir işletim sisteminin neden olabileceği gürültünün dikkatinizi dağıtmasına izin vermez. Kişisel iş akışım için harika çalışıyor ve nüfusun %90’ı sizin bilgisayarınız olabilir ve bu nüfus iPad Pro’yu kullanmayı çok ister.

  Ne düşünüyorsun? iPad kullanıyor musunuz? Nasıl kullanıyorsun? Sadece Youtube ve Netflix için mi? Bilgisayarınıza ek olarak mı kullanıyorsunuz? Yoksa siz de benim gibi ana bilgisayarınız olarak mı kullanıyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda tartışalım!

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index