More

  iPadOS 16, sonunda iPad Pro’nun tam potansiyelini ortaya çıkarmak için yeterli olacak mı?

  Bu yıl tanıtılacağı söylenen başka bir üst düzey iPad Pro ve bundan birkaç ay sonra planlanan başka bir WWDC ile birlikte, yıllık soru hala geçerli: Bir sonraki iPadOS, iPad Pro’nun tam potansiyelini ortaya çıkarmak için yeterli olacak mı?

  takip ediyorsan 9to5MacYorumlarda, M1 iPad Pro ve iPadOS 15 hakkında – çoğunlukla Apple’ın tabletin işletim sistemini nasıl iyileştirebileceği ve iPad Pro’yu istemeyenler için sağlam bir seçim haline getirebileceği hakkında – birkaç hikaye yazdığımızı fark etmiş olabilirsiniz. bir Mac’e güvenmek için.

  Ancak 2022’de bir Mac almak çok daha kolay. Yeni MacBook Pro çok güçlü ve bundan birkaç ay sonra Apple, bunu yapmayan kullanıcılar için mükemmel bir seçim olacak MacBook Air’in yeniden tasarımını duyurmaya hazırlanıyor. O kadar güç talep etmeyin. Peki iPad Pro şimdi Apple’ın serisine nasıl uyuyor? Pahalıdır, ek donanım gerektirir ve kullanıcılar bundan tam olarak yararlanamaz.

  İşte Apple’ın bir sonraki iPad Pro ve iPadOS 16 deneyimini geliştirmek için yapması gerekenler:

  iPad Pro’nun ve aksesuarlarının da değişikliğe ihtiyacı var

  2022 iPad Pro ile ilgili söylentiler, her iki modelin de miniLED ekrana sahip olacağını gösteriyor. Büyük olasılıkla işlemci, bir sonraki MacBook Air’de bulunanla aynı olması gereken M2 olacaktır. Sadece o değil ama 9to5Mac Apple’ın, Apple logosunda cam kaplama kullanarak Pro tabletine MagSafe desteği eklemeyi planladığını öğrendim.

  Sadece bu bilgilerle, yaklaşan iPad Pro’nun güçlü olacağını zaten biliyoruz, ancak güç artık yeterli değil. Şahsen Apple’ın 12.9 inçten büyük ekranları denemesi gerektiğini düşünüyorum. Şirket, iPad’i daha büyük bir ekranla küçültme konusunda harika bir iş çıkardı. 11 inç, 14 inç ve 16 inç seçeneklerine sahip olmak, kullanıcılara iPad ile yaratıcılık ve çoklu görev için daha fazla alan sağlamalıdır.

  Sadece bu değil, aynı zamanda iPad büyüyebilir, daha hafif olabilir. Magic Keyboard özellikli iPad Pro, kombinasyonu çok büyük hale getiriyor. Bu durumda MacBook Air almak çok daha kolay. Bunu akılda tutarak, Apple’ın iPad’i tutmayı kolaylaştırması gerekiyor.

  Pil çok çabuk bittiği için M1 iPad Pro ile 2021 Magic Keyboard hakkında şikayetler var. Bir şarj cihazından 17 saate kadar uzakta çalışan M1 Mac’lerle, Apple tamamen Pil ömrü artık 10 saate ulaşamadığı için tabletteki pili iyileştirmesi gerekiyor.

  Son olarak, MagSafe şarj cihazının Magic Keyboard’u gençleştirmeye yardımcı olmasını bekliyorum. Ayrıca daha hafif ve daha pratik olması gerekiyor — ona Mac benzeri daha büyük bir izleme dörtgeni verin. Kullanımı daha kolaydır ve Evrensel Kontrol özelliğinden de faydalanabilir.

  Donanımı değiştirmenin yanı sıra iPadOS 16’nın yeni bir deneyime de ihtiyacı var

  iPad QuickNote uygulamaları

  iPad Pro’nun profesyonel uygulamalara ihtiyacı olduğunu duymaktan bıkmış olabilirsiniz, ancak bu doğru olmaya devam ediyor. iPad Pro’nun ayrıca Swift Playgrounds 4’ten daha fazlasına ihtiyacı var – yine de kodlamaya başlayanlar için harika bir deneyim. Sadece bu değil, bir sonraki profesyonel tabletin de iPadOS 16 revizyonuna ihtiyacı var, yani:

  • yeniden tasarlanmış bir ana ekran, böylece uygulamalar ve widget’lar daha büyük ekranlardan daha fazla yararlanırken daha az kullanılmayan alan kaplar;
  • Yeni pencereler deneyimi. Her uygulamanın tam ekran açılması gerekmez. Daha büyük bir ekranla, kullanıcılar aynı anda daha fazla uygulama seçebilmelidir;
  • Daha iyi ekran tercihleri, böylece tablet harici bir ekrana bağlandığında iPad daha az tuhaf görünür.

  Yukarıdaki görselde de görebileceğiniz gibi, 9to5MacParker Ortolani, hızlı not stili uygulamaları kullanarak güzel bir konsept yarattı ve bu çok mantıklı. Slide Over işlevselliğinin de yenilenmesi gerekiyor. İnsanların genişletilmiş bir uygulamaya ihtiyacı yok, hızlı not benzeri bir uygulamaya ihtiyaçları var.

  macOS Big Sur ve M1 Mac’ler ile geliştiriciler, iPhone uygulamalarını Mac’e getirebilir. Apple neden geliştiricilerin iPhone uygulamalarını iPad’e taşımasına izin vermiyor? Bu, Instagram’ın tablet desteği eksikliğini çözecek ve Hava Durumu ve Hesap Makinesi gibi uygulamaları nihayet daha büyük ekranlarda kullanılabilir hale getirecek.

  Ayrıca iPad, Mac olmadan daha fazla Mac özelliğine ihtiyaç duyar. Dosyaları sıkıştırmak, düzenlenen görüntünün boyutunu seçmek hala zor ve neden iPad’in aynı anda birden çok sesi desteklemesini sağlayamıyoruz? esprili 9to5MacZack Hall açıkladı:

  macOS yüklü M1 MacBook Air’im, ben bir podcast’ten veya müzik kitaplığımdan ses dinlerken Mesajlar’dan veya bir YouTube videosundan ses çalabilir. Diğer uygulamalarda dinlerken iPadOS’te herhangi bir yerden kısa bir ses klibi oynatmak, çalınan sesi duraklatır (ve klibi dinlemeyi bitirdiğinizde kaldığı yerden devam edebilir veya etmeyebilir).

  Bu küçük bir sıkıntı, ancak bir iPad’de aynı işlemciye sahip bir MacBook’un aynı sorunu yaşamamasına yetecek kadar vurduğunuzda acıtıyor. Daha da sınırlayıcı olan şey, bir uygulamada yardımcı sunucunuzla çevrimiçi konuşurken başka bir uygulamada bir podcast kaydetmektir. Bunlar, bugün iPad Pro’da mümkün olmayan Mac için masa bahisleridir.

  İçerdiği

  Bunlar, Apple’ın Haziran’da iPadOS 16’yı ve bu yılın sonlarında 2022 iPad Pro’yu duyurduğunda ilgileneceğini umduğum özelliklerden bazıları. Mac’lerin daha yetenekli görünmesiyle, şirketin profesyonel tabletine biraz sevgi verme zamanı geldi.

  Bir sonraki iPad Pro için dilekleriniz ve umutlarınız neler? Ve iPadOS 16? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşın.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba